TO POCZĄTEK GŁĘBSZEJ KOREKTY BITCOINA I ALTCOINÓW? [Bitcoin, korekta, Fed, prognozy]

Czy Bitcoin i Altcoiny czeka głębsza korekta?

Zastanawiasz się nad przyszłością kryptowalut? Ten film analizuje bieżącą sytuację rynkową i omawia potencjalne scenariusze. Rek Juźwiak, ekspert rynków finansowych, analizuje wpływ decyzji Fed, inflacji i nastrojów inwestorów na notowania kryptowalut. Przygląda się również technicznym aspektom rynku, takim jak linie trendu i poziomy wsparcia, dla Bitcoina, Ethereum i innych popularnych altcoinów (XRP, Cardano, Polkadot, CHZ i inne).

Kluczowe zagadnienia poruszane w filmie:

  • Wpływ decyzji Fed na rynek kryptowalut: Omówienie wpływu jastrzębiego stanowiska Fed i rewizji prognoz inflacji na notowania Bitcoina i altcoinów.
  • Analiza techniczna Bitcoina: Identyfikacja kluczowych poziomów wsparcia i oporu, a także potencjalnych scenariuszy dla ceny BTC.
  • Perspektywy dla altcoinów: Analiza techniczna Ethereum, XRP, Cardano, Polkadot, CHZ i innych popularnych altcoinów.
  • Czy czeka nas kolejna „kryptozima”?: Dyskusja na temat potencjalnych scenariuszy dla rynku kryptowalut w 2025 roku i czynników, które mogą wpłynąć na jego kierunek.
  • Bezpieczeństwo na rynku kryptowalut: Ekspert dzieli się swoimi przemyśleniami na temat bezpieczeństwa i strategii zarządzania ryzykiem w kontekście ostatnich wydarzeń.

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę w nadchodzących miesiącach i jak przygotować się na potencjalną zmienność rynku. Nie przegap tej analizy, jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi trendami w świecie kryptowalut!

Zobacz pełną transkrypcję filmu

[Muzyka] bitcoin.pl największy polski serwis poświęcony kryptowalutom i technologii [Muzyka] blockchain Cześć witam was wszystkich bardzo serdecznie w kolejnym odcinku analy rynków rynków które Toy pod naszymi ubiegłotygodniowy Mii materiałami Tak więc jeżeli już teraz chcielibyście abym w przyszłym tygodniu przyjrzał się notowaniem jakichś konkretnych rynków Dajcie proszę znać w komentarzu pod tym dzisiejszym materiałem Ja nazywam się Rek juźwiak i zapraszam Oczywiście w imieniu własnym oraz w imieniu naszego partnera Czyli xtb gdzie zdywersyfikowac czy też ETF No i oczywiście przypominam o wciąż obowiązującej promocji dzięki której przy obrocie miesięcznym obrocie na poziomie do 100000 EUR nie płacicie żadnych prowizji No i oczywiście też nie byłbym sobą gdybym nie przypomniał wam o tym że wielkimi krokami zbliża się koniec miesiąca więc zbliża się tak naprawdę okres którym warto zastanowić się nad założeniem i ewentualnie wypełnieniem limitów rachunków Ike czy też xz czyli indywidualnego konta emerytalnego i indywidualnego konta zabezpieczenia emerytalnego Ewentualnie jeżeli te limity są dla was zbyt małe No to jeszcze mamy europejsk emeryturę ojp ale to już tutaj już oczywiście w grę wchodzi inna instytucja a koniecznie finx bo finx jest jedyną instytucją w Europie która na razie tą Europejską emeryturę o nam jest w stanie zaoferować więc jeżeli nie wiecie co to tak naprawdę jest to zachęcam żeby sobie szybciutko te zaległości nadrobić i poczytać a my tymczasem No przejdźmy do rynków i patrzymy sobie w pierwszej kolejności na notowania złota srebra a później oczywiście przy y do kryptowalut jeśli chodzi o notowania złota to w minionym tygodniu mijającym powoli tygodniu doszło tutaj do spadku poniżej technicznego wsparcia w okolicy 2620 doar mieliśmy wczoraj pewne odbicie wzrostowe ale relatywnie skromne i właściwie odbicie które ograniczyło się jedynie do retest tu tego wcześniej pokonanego wsparcia teraz jest to bariera oporu jeśli tylko złoto się od niej odbije to tak naprawdę oczekiwać moglibyśmy dalszego spadku w stronę 2550 2000 525 mniej więcej dolarów to jest taka strefa tutaj ciekawa pomiędzy horyzontalnym wsparciem wyznaczonym na podstawie chociażby tych dołków tutaj z połowy listopada No i oczywiście linia tendencji kreślona już od wierzchołków z pierwszej połowy kwietnia tu kolejny wierzchołek tu następny Jeszcze jeden jeszcze jeden i tutaj linia testowana też jako wsparcie więc mniej więcej 2550 dolar to jest pułap cenowy do którego złoto mogłoby w najbliższym czasie rzeczywiście podążać ewentualnie dalej kolejna granica 2480 Jeśli chodzi natomiast o srebro to sytuacja nie wygląda nic lepiej a zaryzykuje jest stwierdzenie że wygląda nawet jeszcze gorzej dlatego że na notowaniach srebra pojawiły się wyraźne spadki one oczywiście zainicjowane były już kilka dni temu w momencie w którym srebro odbijało od oporu w wysokości 32 $ i 20 centów Natomiast ta ostatnia wyprzedaż przede wszystkim ta środowa wyprzedaż doprowadziła do tego że notowania srebra usunęły się poniżej 30 czyli poniżej horyzontalnego wsparcia wyznaczającego nam linię szyi Pros spadkowej formacji głowy z ramionami tu mamy lewe ramię mamy głowę mamy prawe ramię oczywiście na temat samego układu nie będę się dziś rozwodził być może w najbliższym czasie pojawi się dedykowany materiał na temat najpopularniejszych układów cenowych natomiast wybicie poniżej 30 dolarów to jest silny sygnał Pros spadkowy który napędzać może dalszą wyprzedaż na notowaniach srebra z jednej strony w kierunku 27 do i 80 ale nie można też wykluczyć dalszego spadku nawet w kierunku 26 OL i 20 centów No i moglibyśmy tutaj wziąć pod uwagę sobie jakieś teoretyczne zasięgi tego układu takie powiedzmy książkowe Ja nie jestem fanem tego rozwiązania jestem nawet trochę przeciwnikiem tego rozwiązania bo ono zakładały że srebro musi spać czy powinno spać w rejon 25 do i 20 centów natomiast nie widzę żebyśmy na tym pułapie mieli jakiś super istotny próg wsparcia o ile tu rzeczywiście rynek się zatrzymał No to wcześniej wybicie w górę w dół w górę w dół i później też w górę w dół i w górę w dół więc moim zdaniem to nie jest żadna kluczowa granica na którą jakoś szczególnie trzeba będzie zwracać uwagę natomiast bariera 27 80 czy dalej 262 No to już są naprawdę bardzo fajne pułapy cenowe No i Przejdźmy sobie do naszego bitcoina bitcoina który też doświadczył w ostatnim czasie bardzo wyraźnego spadku w środę Bitcoin spadł ponad 6000 dolarów wczoraj Bitcoin spadł o prawie 2800 dolarów i jak zresztą widzimy na interwale czter godzinnym cała ta wyprzedaż zainicjowana została w rejonie linii tendencji wyznaczającej Górne ograniczenie obserwowanego już od ponad miesiąca równoległego kanału wzrostowego natomiast wczorajsze spadki sprawiły że notowania bitcoina nie tylko dotarły ale i osunęła stoi za całą tą środow przede wszystkim środow wyprzedażą no stoi oczywiście najnowsza decyzja monetarna amerykańskiej rezerwy Federalnej wyraźnie bardziej Jastrzębie stanowisko prezesa paela No i oczywiście to co znalazło się w najnowszych projekcjach dotyczących inflacji wzrostu gospodarczego bo musicie wiedzieć o tym że oprócz tego że rezerwa Federalna czy właściwie federalny komitet do spraw operacji otwartego rynku regularnie podejmuje decyzje dotyczące polityki monetarnej czyli dotyczące chociażby zmian ewentualnych zmian poziomu stóp procentowych tym stopy funduszy Federalnej tej najważniejszej No to też jest to Instytucja która raz na kwartał przedstawia swoje prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego prognozy dotyczące inflacji No i to jest coś co warto śledzić takie najnowsze prognozy poznaliśmy właśnie w tym tygodniu i one nie są zbyt optymistyczne bo choć na przestrzeni ostatnich wielu miesięcy inflacja w Stanach Zjednoczonych spadała No to teraz pojawiają się obawy o jej wzrost No i tu z tych najnowszych prognoz też to widać mamy dane dotyczące inflacji i inflacji oczywiście bazowej i teraz jeśli chodzi o najnowsze szacunki dotyczące inflacji to zdaniem rezerwy Federalnej w 2024 roku ona wyniesie 2,4 proc Czyli będzie nieco wyższa niż Zakładano jeszcze we wrześniu Kiedy szacowano wynik na poziomie 2,3 w 2024 jeśli chodzi o wynik na 2025 to sytuacja jest jeszcze gorsza bo we wrześniu oczekiwano że dynamika wzrostu cen uplasowały że będzie to 2,5 PR No i to już jest spora różnica wyższa inflacja ma być też w 2026 tu już nieznacznie i dopiero właściwie w roku 2027 ta inflacja ma pokryć się z tymi oczekiwaniami które były już przedstawiane we wrześniu jeśli chodzi o inflację bazową No to tutaj też widzimy że te AK aktualne wyniki przewyższają oczekiwania sprzed trzech miesięcy we wrześniu szacowano że inflacja bazowa czyli ta która ze względu na dużą zmienność pomija ceny energii pomija ceny żywności miała wynieść w tym roku 2,6 proc dzisiaj uważa się że będzie to 2,8 w przyszłym roku miała wynieść 2,2 dzisiaj uważa się że będzie to 2,5 w 26 miała wynieść 2 proc a teraz są szacunki przedstawiające to na poziomie 2,2 i ta rewizja doprowadziła też do wyraźnej zmiany podejścia rezerwy Federalnej względem przyszłych obniżek stóp procentowych i tylko przypomnijmy że jeszcze w połowie września kiedy rezerwa Federalna rozpoczynała cykl luzowania polityki monetarnej to rynki finansowe oczekiwały że stopa funduszy federalnych obniżana będzie na każdym kolejnym posiedzeniu przynajmniej do czerwca przyszłego roku przy czym brano pod uwagę możliwość bardziej agresywnego luzowania w postaci dwóch obniżek jednej bądź dwóch obniżek większych na przykład po 50 punktów bazowych w listopadzie i grudniu dziś z perspektywy czasu już wiemy że to nie miało miejsca bo zarówno w listopadzie jak i w grudniu stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych obniżane były o 25 a nie o 50 punktów bazowych natomiast na przestrzeni ostatnich dwóch trzech miesięcy regularnie rewidowanie dotyczące przyszłych działań monetarnych rezerwy Federalnej no i ta ilość obniżek w pierwszej połowie przyszłego roku ona sobie stopniowo topniał topniał topniał topniał a teraz stopniała aż tak bardzo że dzisiaj Szacuje się że w przyszłym roku rezerwa Federalna zdecyduje się obniżyć stoby procentowe tylko dwukrotnie Ja przypomnę że tylko od września tego roku federalny komitet do spraw operacji otwartego rynku przeprowadził trzy obniżki stóp procentowych w ciągu trzech posiedzeń a w ciągu całego 2025 mówimy o zaledwie dwóch obniżkach i to sumarycznie mniejszych No bo po 25 punktów bazowych a wrześniowa obniżka przecież była większa więc mamy mieć pierwszą obniżkę na którą przyjdzie nam najpewniej poczekać albo do marca albo do maja to jeszcze nie jest przesądzone jakoś szczególnie bo mamy niespełna 55 prawdopodobieństwo wyceniane przez rynek na to że rezerwa Federalna zdecyduje się pon obniżyć stopy procentowe 19 marca i mamy 73 prawdopodobieństwo że ta stopa będzie obniżona w maju więc tu pozostaje pytanie tak naprawdę o to 45 proc szans że w marcu stopy procentowe zostaną utrzymane na niezmienionym poziomie i prawie 55 że zostaną obniżone bardzo niewielka różnica różnica która wczoraj wyglądała zupełnie inaczej w sensie wczoraj rano szacowano że na tą obniżkę przyjdzie nam poczekać do maja później to się zmieniło teraz szase się że jednak może to być marzec natomiast tu różnice 55 versus 45 to są naprawdę symboliczne różnice więc one mogą się zmienić pod wpływem jednego raportu na Przyk przykład no i oczywiście najważniejsze biorąc pod uwagę to co się dzieje tu i teraz będą dane na temat inflacji konsumenckiej i dane dotyczące oczywiście kondycji rynku pracy w Stanach Zjednoczonych choć stawiałbym na to że przez wzgląd o na obawy o dynamikę wzrostu cen dane na temat inflacji mogą być ciut ważniejsze w tych nadchodzących miesiącach niż raporty z rynku pracy No chyba że te raporty z rynku pracy będą jakieś tragiczne Natomiast jeśli chodzi o drugą obniżkę bo teoretycznie mówimy o dwóch w przyszłym roku No to dopiero koniec dopiero 10 grudnia dopiero w grudniu ma mieć miejsce kolejna obniżka 100% oczywiście tu jeszcze są relatywnie małe różnice w wycenie posiedzenia tego październikowego mamy 47 niespełna procent szans na obniżkę już w październiku już jakkolwiek to brzmi no i 53 że w październiku sty będą UT na niezmienionym poziomie więc ta polityka monetarna raczej nie będzie szczególnie wspierać wzrostu aktywów ryzykownych Zresztą widać to po te ostatniej reakcji kiedy w reakcji na właśnie te szacunki dotyczące inflacji rewizję tego wszystkiego co się tutaj wydarzyło i takie no wprost deklaracje fedu że w przyszłym roku tylko dwie obniżki po 25 punktów każda czyli sumarycznie o 50 punktów bazowych No Bitcoin dość wyraźnie spadł spadły aktywa ryzykowne No bo spadały też akcje i to nawet mogę pokazać tutaj macie chociażby niemiecki indeks który doznał sporego spadku mamy amerykański dow Jones mamy snp 500 potężne spadki w środę mamy nasdaq też potężne spadki w środę WIG20 który wrócił w rejon 2190 punktów więc naprawdę nie wygląda to szczególnie optymistycznie no i jeśli chodzi o samego bitcoina też szczególnie pozytywnie to na tym etapie nie wygląda mieliśmy oczywiście tak najpierw spadek poniżej powiedzmy 102 103000 dolarów dojście do kolejnego wsparcia w rejonie 99400 doar odbicie korekta klasycznie retest odbicie od od 103 Przepraszam tys dolarów i zjazd poniżej linii tendencji teraz retest tujemy ją od drugiej strony jest to bariera która tu wyznaczała nam bardzo fajne wsparcie tu była testowana jako wsparcie tu była testowana jako wsparcie tu była testowana jako wsparcie więc teraz może stanowić dość istotny opór ewentualnie gdyby ta zwyżka była nieco większa mogłaby ona doprowadzić do retest tu granicy 99 400 $ bo tu jest kolejny bardzo fajny opór natomiast istnieje ryzyko że gdzieś w tym miejscu znów może pojawić się presja podażowa która napędzi dalszy spadek na notowaniach bitcoina i Ten spadek mógłby sprowadzić nam notowanie pierwszej kryptowaluty czy to w kierunku 94500 dolarów czy dalej 91 500 dolarów więc te perspektywy krótkoterminowe one nie wyglądają najlepiej choć trzeba powiedzieć że w przypadku bitcoina i tak nie wyglądają źle przynajmniej biorąc pod uwagę tło rynkowe i to jak ta sytuacja techniczna prezentuje się Nie na wszystkich ale na większości altcoin Zresztą do tego sobie jeszcze dzisiaj dojdziemy No i teraz tak Jakie są ogólne perspektywy i jakie są moje przemyślenia moje przemyślenia są takie że 2024 już nieco różni się od roku 2016 17 2021 czyli od poprzednich rajdów wzrostowych zainicjowanych też w dużej mierze po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych bo zarówno w roku po wyborach w 2016 jak i po wyborach w 2020 korekty spadkowe na bitcoinie pojawiały się dopiero z początkiem kolejnego roku czyli w tym przypadku powinien być to początek stycznia 2025 i takie korekty zarówno w 2017 jak później w 2021 trwały około dwóch tygodni No tu zdaje się że my już jesteśmy na początku jakiejś korekty i pytanie tylko Jak głęboka Ona będzie w mojej ocenie nie jest to jeszcze szczyt Może jestem w błędzie może się całkowicie mylę i będę musiał się do tego za jakiś czas przyznać ale na tym etapie uważam że to jeszcze nie jest szczyt i to nie jest jeszcze przebicie tego balonika i początek kolejnej kryptowalutowe zimy uważam że przed nami jeszcze całkiem udany okres jeśli chodzi o samego bitcoina natomiast tak jak mówiłem już kilka tygodni temu tak samo zresztą powtórzę dziś uważam że choć rok 2025 może być bardzo pozytywny dla całej branży dla rynku dla bitcoina to to uważam że będzie to rok trudny to nie będzie takie proste że w ciemno kupimy cokolwiek odpalimy to za rok i będziemy milionerami uważam że to będzie rok w którym na rynku będzie panowała większa zmienność a większa zmienność działać może w dwóch kierunkach Zresztą Pokażę wam to dzisiaj na konkretnych przykładach Jeżeli coś jest w stanie wzrosnąć o 100% w d TR miesiące No to trzeba pamiętać o tym że jest też w stanie dość wyraźnie spaść w ciągu kolejnych dwóch czy trzech miesięcy no bo raczej to nie działa także Tylko potrafimy rosnąć a spadki nas nie dotyczą realizacja zysków się pojawia i teraz póki co sytuacja na bitcoinie jeszcze wygląda w miarę komfortowo bo póki co nie mamy do czynienia z żadną większą paniką która doprowadziłaby do lawinowej wyprzedaży No i załamania samego rynku więc póki co jeszcze nie wygląda to źle choć oczywiście w mojej ocenie warto być przygotowanym na to że Bitcoin rzeczywiście w kierunku tych 91500 dolar może się osunąć Pytanie tylko czy My na pewno się tu zatrzymamy czy pojawi się odbicie wzrostowe czy będziemy spadać dalej kolejne wsparcie takie ciekawsze mamy bowiem dopiero w rejonie 86 87000 dolarów No i to już jest zauważalnie niżej biorąc pod uwagę że aktualnie mamy wycenę bliżej 98000 dolarów więc o kolejne 100 000 dolarów właściwie Bitcoin mógłby nam się osunąć a licząc od wierzchołka No to byłby to zasięg na poziomie tak naprawdę 200 000 dolarów no a to nie jest mało jeżeli coś spada nam o 20000 dolarów to nawet procentowo byłoby sporo oczywiście nie jakoś przerażająco dużo na ten moment mamy spadek o niespełna 12 proc Więc to nie jest dużo do tych minimów byłoby to już do tego kolejnego wsparcia powiedzmy tutaj 20 proc No więc to dalej teoretycznie nie jest ekstremalnie dużo ale to już jest pewna granica bólu bo jeżeli komuś portfel w ciągu No nie powiem że w ciągu tygodnia ale w ciągu dwóch czy trzech kurczy się na przykład o 20 proc to jest to już duża różnica która No pewnie część osób może doprowadzić do jakichś przemyśleń rozważań i być może w konsekwencji też realizacji wypracowanych zysków i ochrony tych wypracowanych zysków przed ewentualnych ich dalszym spadkiem więc No wygląda to nieciekawie na pewno krótkoterminowo wygląda to nieciekawie jeśli chodzi o perspektywy na rok 2025 to one w mojej ocenie jakoś szczególnie się nie zmieniły oczywiście uległy zmianie oczekiwania względem polityki monetarnej fedu natomiast tak jak już wam wspominałem ostatnio w mojej ocenie polityka fedu zeszła trochę na dalszy plan i oczywiście ona w środę przyczyniła się do sporej wyprzedaży No bo to była spora niespodzianka spore zaskoczenie dla rynku wszyscy oczekiwali że stopy procentowe będą obniżone ale jednak nie oczekiwaliśmy takiej wzrostowej rewizji prognoz dotyczących inflacji konsumenckiej i tak jastrzę biego stanowiska prezesa paela więc tak to była niespodzianka to było rozczarowanie natomiast Zastanówmy się teraz co musiałoby się wydarzyć żeby to rozczarowanie które już jest dość wysoko zakotwiczone Fed był w stanie jeszcze przebić co musieliby zrobić no bo teraz Tak mieliśmy cel tutaj obniżamy stopy procentowe w takim i takim tempie No i nagle rezerwa Federalna mówi nie zmieniamy te oczekiwania teraz one są tutaj jesteśmy Jastrzębi na tym poziomie i teraz żeby zaskoczyć rynek musiał powić żadnej obniżki w przyszłym roku że inflacja wystrzeli dwukrotnie bardziej wtedy tak wtedy mielibyśmy kolejną reakcję ale ten pułap już jest uwzględniony w cenach albo jest uwzględniany w cenach on już jest teraz trawiony przez analityków ekonomistów inwestorów traderów spekulantów czy jakkolwiek inaczej się nazwiecie więc tak naprawdę to jest wysoka baza już jesteśmy na wysokiej bazie i teraz żeby doprowadzić do kolejnego takiego rozczarowania Wet musiałby jeszcze te oczekiwania wszystkie zbić natomiast to już nie mamy tutaj wiele wolnej przestrzeni skoro Szacuje się że w przyszłym roku będą tylko dwie obniżki przy czym ta druga dopiero w grudniu może na koniec roku więc tak naprawdę na tym etapie jeżeli będą pojawiały się jakieś zaskoczenia to one mogą być raczej pozytywne niż negatywne No bo nie wyobrażam sobie sytuacji w której prezes Pawel wyjdzie i powie że no nie w przyszłym roku nie obniżamy 100% sytuacja jest jeszcze gorsza niż nam się wydawało bo ona już została prz ustawiona jako relatywnie słabą No i teraz tak naprawdę ciężko będzie to w jakiś sposób przebić żeby doprowadzić do większego rozczarowania więc uważam że tak z jednej strony w środę to wstrząsnęło rynkami ale nie wiem co musiałoby się wydarzyć żeby na kolejnych posiedzeniach rzeczywiście to znów było w stanie wstrząsnąć rynkami w taki sam sposób w sposób oczywiście negatywny w związku z czym potrzymam To o czym mówiłem ostatnio że w mojej ocenie pierwsze skrzypce przynajmniej na początku tego 2025 roku odgrywać będzie polityka Donalda trumpa w kontekście rynku kryptowalut branży całej blockchain nowej i oczywiście konfliktów zbrojnych które bezpośrednio definiują pewne tendencje na rynku kapitałowym i ogólnie rynkach ryzykownych więc no to jest coś na co warto będzie zwracać uwagę Oczywiście zobaczymy z początkiem roku jak Mika będzie wpływała na europejski rynek kryptowalut Więc to też jest coś co warto będzie śledzić bo dzisiaj nie wiemy do końca co jak kiedy gdzie po jakiemu więc dużo niepewności w dalszym ciągu jest nie wiemy jak to uderzy w niektóre firma czy dojdzie do jakiejś konsolidacji jedne firmy przejmą inne firmy jedne się Wykusz pewnie jakoś tak to będzie wyglądało natomiast no ten 2025 rok naprawdę zapowiada się bardzo ciekawie ale z drugiej strony część nawet takich skrajnie pozytywnych entuzjastów kryptowalutowych mówi o tym że tego typu regulacje one oczywiście zabijają anonimowość utrudnia ią wiele rzeczy nam na rynku ale mogą przyczynić się do adopcji i większego zainteresowania tą branżą ze strony osób które jeszcze na ten rynek nie weszły bo bo Bały się bo nie wiedziały jak bo po prostu obawiały się o to że nie będą w stanie odpowiednio zadbać o swoje finanse o swoje środki i ja się Takim osobom absolutnie nie dziwię Nie dziwię się widząc to co dzieje się na przestrzeni ostatnich kilku tygodni to co wyprawia się na przestrzeni ostatnich kilku tygodni bo to jest przerażające przerażające jest to ile sms-ów potrafię dostawać ja z teoretycznie różnych platform różnych giełd kryptowalutowych że ktoś próbuje włamać się na moje konto że ktoś chce wypłacić środki że ktoś coś tam jakieś dostaje sms-y w postaci to jest kod do logowania żeby gdzieś tam pobudzić te moje obawy że Ej ktoś się chce na moje konto włamać i wypłacić moje środki więc dostaję od kilku ty tygodni takich sms-ów całą masę a część z tych platform dopiero w tym tygodniu poinformowała mnie że to nie one wysyłają takie sms-y więc tak Obawiam się że to może być coś dla wielu nie do przejścia szczególnie jeżeli ktoś na swojej na jakiejś giełdzie trzyma dużo aktywów ja na giełdach nie trzymam środków więc tego typu sms-y Dla mnie to po prostu je zlewa em mówię okej dobra Ktoś się bawi Niech się bawi ale gdybym na tych giełdach trzymał duże ilości duże środki No to pewnie bym się pięć razy zastanowił i trzeba uważać na to żeby jednak o te środki dbać No i tu oczywiście z pomocą mogą przyjść nam etf-y już mamy kilka etfów No ale Szacuje się że w przyszłym roku będzie ich więcej No bo to jest jakaś forma inwestowania czy pozyskiwania ekspozycji na rynek kryptowalut która jest prostsza pod względem bezpieczeństwa Dlatego że inwestujemy Na tym rynku za pośrednictwem tradycyjnego Rachunku Maklerskiego więc tą całą odpowiedzialność za dbanie o bezpieczeństwo bitcoinów czy innych aset zrzucamy tak naprawdę na emitenta samego ETF nas to tutaj szczególnie nie interesuje No a tam tym wszystkim zajmują się profesjonaliści którzy raczej wiedzą jak o to bezpieczeństwo zadbać Więc to może być pozytywna informacja byle by tylko to stało się jeszcze bardziej powszechne w różnych domach maklerskich nie tylko tych dużych tych zagranicznych ale również w tych niektórych mniejszych No bo póki co Dom Maklerski w Polsce chyba etfów na bitcoina nie oferuje są Etny to jest podobny ale jednak nieco inny instrument finansowy Jeżeli dobrze Koj to chyba nawet xtb ma w swojej ofercie takie Etny na na bitcoina więc możecie sobie sprawdzić natomiast etfów jeszcze się nie doczekaliśmy dobra Lećmy dalej bo ja tu widzę że trochę się rozgadał A my dopiero przechodzimy do etherium No i na etherium mamy już oficjalnie potwierdzone niestety że to co się działo na przestrzeni ostatnich dni to były podstawy pod Pros spadkową Formację podwójnego szczytu a nie pod układ konsolidacji o którym mówiłem wam chyba ostatnio czyli mieliśmy jeden wierzchołek mieliśmy drugi wierzchołek no i tutaj doszło do spadku poniżej 3560 doar teraz notowania eum walczą też o to żeby pokonać kolejne wsparcia właściwie pewnego rodzaju konfluencja wsparć No bo z jednej strony mamy granicę horyzontalnego dolar z drugiej strony linia tendencji spadkowej kreślona już po wierzchołkach z połowy marca czy też dalej z końca maja bieżącego roku i tak naprawdę jeśli ta bariera zostanie przełamana No to ja wiem że patrząc na mój wykres widzicie kolejne wsparcie w rejonie 3020 $ Z jednej strony tutaj linia tendencji która wyznaczała nam Górne ograniczenie Tego kanału z drugiej strony tu na podstawie tych doków z drugiej połowy listopada moglibyśmy kreślić sobie horyzontalny poziom więc okolice 3000 dolarów ale nie chcę być takim skrajnym pesymistą więc pokażę wam też jeszcze jeden pośredni poziom wsparcia w okolicy mniej więcej 3250 doar tutaj strefa testowana Jak opór tu jako wsparcie więc to jest jakiś taki pierwszy lokalny punkt nie nie szczególnie istotny ale myślę że można ewentualnie przyglądać się temu jak ium będzie się w okolicy tych 3250 dolarów zachowywać Idźmy natomiast dalej i zerknij sobie na projekty które to wy zaproponowali się w komentarzach No i mamy chilis jeśli chodzi o chilis spadek poniżej jednego wsparcia spadek poniżej linii tendencji Zatrzymaliśmy się na granicy kolejnego wsparcia bariera 8,3 centa gdyby ta granica też została przebita to tak naprawdę myślę że nie musi się to wydarzyć ale realnie warto byłoby nastawić się na to że notowania chilis mogłyby spaść nawet w kierunku 6 centów czyli w kierunku linii tendencji wzrostowej kreślone po dołkach z 5 sierpnia po dołkach z 6 września no i po dołkach z początku listopada bieżącego roku były trzy testy więc linia jak najbardziej wiarygodna istotne jest yyy to wsparcie więc przestrzeń też całkiem całkiem yy spora No i póki co nie wygląda to Szczególnie dobrze bo my z jednej strony Jesteśmy na granicy bardzo fajnego wsparcia wsparcia którego teoretycznie kurs mógłby odbić ale póki co brakuje nam jeszcze presji popytowej która rzeczywiście za takim odbiciem mogłaby przemawiać możliwe że ona pojawi się dziś możliwe że ona pojawi się jutro ale póki co jej nie ma więc ja analizując Ten wykres tak jak on dziś wygląda nie mogę mówić że kurs zaraz odbije Jeśli na tym etapie żadnej presji popytowej tu nawet nie ma wręcz przeciwnie mamy sporą presję podażową bo ostatnie cztery sesje to były cztery sesje wyraźnie spadkowe wczoraj prawie 9 proc przedwczoraj 88,6 wcześniej ponad 5 proc jeszcze wcześniej 3,5 więc naprawdę spore spadki na przestrzeni zaledwie czterech dni nam się tutaj pojawiły nim przejdziemy dalej to jeszcze mała promocja konferencji Invest CS I tutaj przechodzę do do was naprawdę z gorącym newsem bo zostało już tylko 300 darmowych biletów więc jeżeli poważnie myślicie o tym żeby rzeczywiście przyjechać w marcu do Krakowa 2829 marca dwudniowy event około 200 prelegentów więc naprawdę będzie się działo i możliwe nawet że będzie dedykowana salka poświęcona branży kryptowalut Gdzie właściwie przez dzień albo przez całe dwa dni będą odbywać się prelekcje kryptowalutowe Wiem że na stronie nie ma jeszcze agendy No ale do wydarzenia zostały jeszcze trzy miesiące więc nie ma tu tak naprawdę większości prelegentów jest dosłownie jest dosłownie kilka osób które występują na kawach właściwie co roku natomiast Wierzcie mi tych prelegentów będzie około 200 a być może ponad 200 tu macie taką małą relację widzicie jak to wyglądało chociażby w poprzednim roku ja zachęcam żebyście też weszli sobie najwyżej na YouTube i tam wpisali Invest C 2024 relacja albo Invest C 2020 trzy relacje Jeżeli nie widzieliście tam są takie chyba trzy minutowe filmiki które pokazują skalę czym to wydarzenie jest będą wśród wystawców firmy kryptowalutowe Będą wśród prelegentów osoby z branży Krypto będzie oczywiście tu już zostałem zapewniony nasza tradycyjna Piątkowa debata Mam nadzieję że podobnie jak miało to miejsce na przestrzeni ostatnich lat poprowadził ją Mike satoshi ja brałem w niej udział na przestrzeni ostatnich lat i i mam nadzieję że w tym roku też będę mógł wziąć w niej udział A to jest debata która naprawdę gromadzi pełnią salę zresztą ostat ludzie siedzieli na schodach i na ziemi przed samą sceną bo nie było po prostu miejsc siedzących więc zapraszam natomiast tak jak mówię ostatnich 300 darmowych biletów później zostaną już tylko później zostaną już tylko płatne one nie są też ekstremalnie drogie Przynajmniej ten bilet standard nie jest wcale ekstremalnie drogi Natomiast te Ceny obowiązują tutaj do końca roku od 1 stycznia one wzrosną pewnie nie dwut trzykrotnie ale jednak trochę wzrosną tu tylko przypomnę że z kodem krypt raport możecie kupić te płatne wersje bilet z 10p rabatem więc korzystajcie z tego kodu Jeśli chcecie kupować płatne wersje biletów albo jeśli przegapcie tą darmową rejestrację i za jakiś czas będziecie chcieli kupić sobie płatne wersje biletów to Pamiętajcie o kodzie krypt raport a my tymczasem Przechodzimy dalej no i patrzymy sobie na notowania Polki dod no i tutaj spore spadki w środę o 9,5 PR wczoraj o kolejne Ponad 9 proc w efekcie czego notowania Polki dot osunęła wysokości mniej więcej 8 dolarów i dalej 7,65 centów jesteśmy więc na najniższych Łapach cenowych od czerwca od pierwszej połowy czerwca bieżącego roku kolejne wsparcie Jest tutaj relatywnie blisko bo jest to bariera 6 do i55 centów natomiast gdyby ten próg został przełamany to kolejne wsparcie mamy dopiero tutaj w takiej przestrzeni między 5,55 a 570 Zresztą troszeczkę oddal to zobaczycie też że jest to granica która testowana była już w pierwszej połowie lipca Czy w połowie lipca 2023 roku testy jako opór tu jako opór tu jako wsparcie tu jako wsparcie więc bardzo fajna granica Natomiast w pierwszej kolejności oczywiście 655 więc tu już ta przestrzeń nie jest jakaś szczególnie duża ale jednak jeszcze jakaś jest idąc dalej cardano a więc nasza popularna Ada tutaj patrzymy na interwał tygodniowy bo dopiero patrząc na interwał tygodniowy będziemy w stanie tak naprawdę zaobserwować Gdzie zatrzymał się ostatni r wzrostowy bo On zatrzymał się na granicy technicznego oporu wysokości dolara 20 centów jest to bariera która już w listopadzie grudniu 21 roku była testowana jako wsparcie później w marcu chociażby 22 była testowana jako opór No i teraz też zadziałała jako opór spore spadki mieliśmy już w poprzednim tygodniu bo 8pr jeszcze większe mamy w tym tygodniu Boo prawie 20pr No i teraz Jeśli ta Wyprzedaż będzie kontynuowana to w mojej ocenie najbliższe wsparcie do którego nasza popularna Ada mogłaby rzeczywiście zmierzać No to jest bariera mniej więcej 78 centów czyli kolejne 10 centów poniżej aktualnego pułapu cenowego poziom testowany jako opór już z początkiem marca bieżącego roku wcześniej jako wsparcie w połowie marca 2022 więc jeszcze jakaś przestrzeń do spadków Myślę że na cardano tutaj jest jeśli chodzi o The Sandbox No to tu interwał już dzienny już schodzimy do naszej takiej bazowej ramy czasowej no i też Ostatnie dni spore spore spadki spadki które doprowadziły do wybicia poniżej tych minimów z końca listopada jest próba zejścia na razie udana poniżej 56 centów pytanie czy pojawi nam się dzisiaj jakaś większa presja popytowa która byłaby w stanie Ten spadek zanegować jeśli nie no to myślę że trzeba być gotowym na to iż notowania The Sandbox mogą zmierzać dalej na południe w kierunku kolejnego wsparcia No bo pokonanie jednego wsparcia zwykle postrzegane jest jako taki katalizator dla dalszego ruchu spadkowego w kierunku kolejnego wsparcia a w tym przypadku kolejne wsparcie mamy dopiero gdzieś w rejonie mniej 47 centów No więc ta przestrzeń tutaj może ona nie jest tak duża jak ta przestrzeń która już się na przestrzeni ostatnich dni wypełniła ale jednak to też nie jest zasięg jakiś strasznie malutki to jest jednak całkiem istotna przestrzeń kolejny projekt który zaproponowali do przeanalizowania to kosmos a więc atom no i tutaj odbicie od poziomu 1075 w ostatnim czasie spadek poniżej 7,90 i aktualnie notowania atomu są na granicy bardzo ciekaw wsparcia w wysokości 6 dów i 60 centów Ja póki co Nie dostrzegam tu żadnej reakcji popytowej No ale też trzeba zwrócić uwagę że notowania do tego poziomu dotarły dopiero wczoraj właściwie po południu więc dopiero od niedawna Jesteśmy na granicy tego wsparcia być może najbliższe godziny przyniosą nam jakieś odreagowanie jakieś odbicie Natomiast póki co go nie ma a spadek poniżej aktualnie testowanego poziomu mógłby zagrażać dalszą wyprzedażą w kierunku kolejnego wsparcia które w tym konkretnym przypadku ja dostrzegam dopiero na granicy 5 D i7 centów więc przestrzeń może nie jest jakaś ekstremalnie duża no ale bądź co bądź to jednak jest 90 centów licząc od wsparcia do wsparcia i równy dolar licząc od aktualnego pułapu cenowego xrp to jest projekt który w waszych komentarzach pod ubiegłotygodniowy Mii materiałami pojawiał się naprawdę chyba najczęściej albo był w takiej górnej topce jeśli chodzi o częstotliwość jest to projekt który na tle szerokiego rynku wyróżnia się z dwóch powodów się wyróżnia najpierw wzrosty które były No wyśmienite Chciałoby się powiedzieć potężna skala wzrostów w bardzo krótkim czasie No bo licząc od dołków nawet powiedzmy tych od 3 listopada do 2 grudnia 3 grudnia powiedzmy w piku 490 proc w miesiąc No to jest naprawdę spory spory wzrost w bardzo krótkim czasie No i to jest wzrost który mnie przeraża mówiłem wam już o tym jak jakś czas temu że to jest wzrost który mnie przeraża Przeraża mnie z dwóch powodów Przeraża mnie z jednej strony dlatego że po tak dynamicznych wzrostach bardzo często przychodzą równie dynamiczne spadki póki co ich tu nie doświadczyliśmy bo na ten moment rynek konsoliduje utrzymuje się na jakimś takim w miarę stabilnym poziomie natomiast zwróćcie uwagę na dysant chociażby wzrosty i spore spadki atom wzrosty i już powoli spore spadki na cardano jeszcze tak to nie wygląda ale na notowaniach Polki dot wzrosty no i też już spore spadki w przypadku xrp gigantyczne wzrosty rodzą obawy że za chwilę mogą pojawić się dość silne spadki dość silna przecena i to jest coś co Już mnie trochę zaczyna martwić Ja wolę rynki które rosną spokojniej wtedy też te korekty nie są tak bolesne no i wtedy też jesteśmy w stanie dłużej taką tendencję obserwować niż taki wystrzał na dwa trzy cter tygodnie przegrzanie rynku panika Dlaczego Dlatego że jeżeli mamy Rynek który rośnie sobie powoli i na etapie całego tego ruchu wzrostowego pojawia się regularnie jakaś mniejsza korekta którą Rynek jest w stanie zaakceptować zrozumieć ona nie przyczynia się do jakiejś paniki załamania to wszystko jest okej korekta trwa chwilę jest relatywnie płytka i wracamy sobie na ścieżkę wzrostu Natomiast jeżeli mamy projekt który wzrasta o 300 400 500 proc w miesiąc i nagle on się załamie na przykład o 70 proc No to teoretycznie on dalej może wykazywać jeszcze wzrost względem stanu sprzed miesiąca czy dwóch ale po tak silnym spadku trzeba odbudować pewne zaufanie do projektu i tu już nie chodzi o to że rynek nie ma siły odbić brakuje zaufania bo ci inwestorzy którzy weszli na samej górce to oni już nie mają kapitału żeby wejść ponownie albo nawet jeżeli udało im się sprzedać zrealizować jakąś małą stratę I odzyskać częściowo kapitał to pięć razy zastanowią się czy rzeczywiście chcą w ten projekt wchodzić ponownie bo przecież on zaraz może zjechać jeszcze niżej więc tu chodzi bardziej o kwestię zaufania do rynku zaufania do projektu do danego aktywa No bo podobne rzeczy mają też miejsce na rynkach akcji gdzie możemy mieć dynamiczny wzrost i dynamiczny spadek albo spokojny spadek No i te okresy kiedy ten spadek jest spokojny to są okresy W mojej ocenie znacznie znacznie ciekawsze znacznie bezpieczniejsze nie oznacza że bezpieczne rynek nie spadnie niżej ale jednak lepiej się na coś takiego patrzy i nie ma takich obaw że za chwilę to runie wszystko do piachu jeśli chodzi o xrp sytuacja zaczyna wyglądać coraz ciekawiej to nie oznacza że ona już wygląda super optymistycznie ale na pewno na korzyść xrp działa to że jest to projekt który pomimo tej fali wyprzedaży widocznej na altcoin No tutaj utrzymuje się na relatywnie stabilnym poziomie oczywiście mieliśmy spadki w środę i to spadki o 10 proc więc niemałe No ale też trzeba brać pod uwagę zmienność względem zmienności zastanej czyli nie zawsze 10 proc to jest dużo nie zawsze 2 proc to jest mało bo jeżeli mamy rynek który ma średnią dzienną zmienność na poziomie % i on nagle rośnie albo spada o 2 PR to to jest dużo bo to jest czterokrotnie więcej niż średnia ale jeżeli mamy projekt który był w stanie per sesja rosnąć o 17 proc o 18 później spadać sobie o 15 rosnąć znowu o 7 no to nagle ruch o 10 proc nie robi na nikim większego wrażenia bo to mieści się w ramach jakiejś takiej średniej statystycznej zmienności na danym rynku w danym okresie to też jest ważne w danym okresie bo zmienność na rynku może się zmieniać tu mieliśmy mniejszą zmienność tu mamy większą zmienność No i to jest nasza teraz wyjściowa zmienność której się trzymamy można więc przyjąć taki układ taki układ który poniekąd może stworzyć nam korektę w formie klasycznej konsolidacji i im dłużej notowanie xrp będą utrzymywały się wewnątrz tego zakresu tym większe będziemy mieli prawdopodobieństwo że kurs może finalnie wybić górą czyli wybić w kierunku zgodnym z wcześniejszym ruchem i kontynuować ten raj ale po pierwsze to nie jest żaden Gwarant bo z konsolidacji rynek tylko częściej a nie zawsze wybija w kierunku zgodnym z wcześniejszym ruchem po drugie na tym etapie jeszcze nie do końca wiadomo czy to jest konsolidacja czy to nie jest podwójny potrójny szczyt to jest też jedna rzecz na którą warto zwracać uwagę i po trzecie nawet gdyby okazało się że to jest ta konsolidacja to realnie nie istnieją zasady czy też reguły właściwie nie istnieje nic co określały moment wybicia czyli xrp mogłoby wybić z tego układu w ciągu najbliższych kilku dni ale równie dobrze może ustabilizować się w tym przedziale przez kolejny miesiąc dwa trzy c jest jeszcze jedna rzecz która trochę zaczyna mnie martwić w kontekście xrp a mianowicie to jest takie przeświadczenie części osób mam nadzieję że póki co jeszcze niewielu że to jest projekt który jest skazany na sukces że to jest projekt który musi wzrosnąć Słowo musi i nawet pojawiły się komentarze pod moimi materiałami z poprzedniego tygodnia chociażby że ktoś kupował xrp gdy ten był jeszcze taniej i czeka na wzrosty niektórzy liczą na wzrosty do 5 dolarów Tylko skąd te 5 dolarów się bierze jak sobie ktoś to wykuli ma do 5 dolarów dotrzeć skoro nigdy nie było po 5 dolarów Max mieliśmy na poziomie 3 355 to był historyczny szczyt więc skąd te 5 dolarów skąd 4 dolar rozumiem jak ktoś powie że coś wzrośnie do 3 dolarów spoko Byliśmy po 3 dolary tu już byliśmy bardzo blisko ale skąd jest T5 to jest tak samo jak niektórzy prognozują że Bitcoin wzrośnie do 250 000 w przyszłym roku albo że wzrośnie do 2 I5 miliona nie wiem do 2030 skąd te prognozy się biorą Przecież to jest oczywiście bazuje to na jakichś założeniach ale te prognozy są niepełnos sprytne z kilku powodów jeden podstawowy argument dlaczego te prognozy można schować jako bajki i kierować się tylko nimi jako ciekawostką a nie przywiązywać do niej wagi Jeżeli ktoś zakłada plan b czy ktokolwiek inny zakłada will ktokolwiek że Bitcoin wzrośnie strzelmy żeby to było jeszcze takie w miarę do zaakceptowania 250 000 dolarów za bitcoina w roku 2025 czy to jest realny scenariusz tak jest to realny scenariusz jestem w stanie nawet podać kilka argumentów dlaczego to jest realny scenariusz ale te wszystkie prognozy one bazują na jednym konkretnym założeniu albo że wszystko ułoży się po naszej myśli albo co jest w niektórych projekcjach Jeszcze gorsze że one bazują na jakimś jednym konkretnym schemacie który nie uwzględnia szerokiego tła na przykład makroekonomicznego nie uwzględnia zmian w regulacji w adopcji w polityce monetarnej w polityce fiskalnej w polityce rządowej więc to wszystko wpływa na rynki No i teraz weźmy sobie pod uwagę że ktoś tydzień temu prognozowało to i tamto bo takie miał założenia bo oczekiwał że o albo inaczej w połowie września ktoś oczekiwał że Bitcoin wzrośnie do poziomu 250 000 dolarów Borys derwa Federalna miała na każdym kolejnym posiedzeniu do czerwca włącznie obniżać stopy procentowe teraz już wiemy że to wszystko zostało zrewidowane i tych obniżek tyle nie będzie będzie ich znacznie mniej a do czerwca przyszł roku to została nam może jedna a ta osoba dalej może podtrzymywać prognozę 250 000 dolarów za bitcoina tylko że cały ten KOR na którym ta prognoza się opierała on już Się wywrócił on już wygląda inaczej ale projekcja jest podtrzymywana dlaczego skoro wszystko na rynku uległo zmianie No i to jest tak naprawdę kluczowy argument Dlaczego i to nie tyczy się tylko rynku kryptowalut ale to Tyczy się każdego rynku akcji walut Dlaczego wszelkiego rodzaju analizy i projekcje analityków długo terminowe to jest jakiś niemiły żart w sensie to jest bardzo fajne ale to działa raczej jako ciekawostka tak naprawdę i nie przywiązywał się do tego w ogóle oczywiście Czasami zdarzają się tacy analitycy którzy są w stanie oprócz podania konkretnych cen podać konkretne argumenty dlaczego coś ich zdaniem się wydarzy No i jeżeli chodzi o rynek walutowy na przykład dolara Czy euro do polskiego złotego to śledzę to na bieżąco No i ostatnio przyznam że analitycy HSBC na przykład bardzo mi zaimponowali bo napisali tak obszerny tak długi wyczerpujący komentarz na temat perspektyw polskiego złotego No że nie można przejść obok tego obojętnie powiedzieć Nie oni polecieli po łatwości po bandzie podali tylko cyferki do roku 2030 ile będzie kosztował euro i dolar i nie podali żadnego komentarza nie podali konkretny komentarz no Tab Taki z którym ciężko się nie zgodzić bo jest on rzeczowy Natomiast w wielu przypadkach to są prognozy które któ albo podają tylko konkretne wartości cenowe bez argumentacji albo podają argumentację która bierze pod uwagę tylko jakiś Wyry wycinek mały gospodarki stanu rynku czegokolwiek prognozy krótkoterminowe mają większe znaczenie bo one odnoszą się do tego co jest tu i teraz i do tego co może się wydarzyć w ciągu nie wiem tygodnia miesiąca czy też kwartału natomiast to co wydarzy się w perspektywie dwóch trzech lat nikt nie wie bo gdybyśmy się cofnęli C lata wstecz czy gdybym byśmy rozmawiali c w sensie rozmawialiśmy Ale czy 4 lata temu ktoś prognozowało lata czeka nas pandemia która wywróci Świat do góry nogami będziemy zamknięci w domach będziemy chodzić w maseczkach będziemy bać się spotykać z innymi ludźmi i dotykać ich rąk bo się zarazimy i umrzemy Czy ktoś oczekiwał że za chwilę za naszą wschodnią granicą wybuchnie wojna i tam będzie normalnie konflikt zbrojny taki pełno praw pełnowymiarowy konflikt zbrojny no nie nie oczekiwaliśmy takich rzeczy a to wszystko wydarzyło się w ciągu zaledwie kilku lat no i teraz pytanie co przed nami co wydarzy się w 25 s siódmym ósmym i tak dalej Czy naprawdę możemy nastawiać się na to że skoro ostatnie 4 lata To był taki Roller Coaster że kolejne cztery będą jakoś super spokojne uważam że nie że trzeba nastawić się na to że to będzie bardzo ciekawy okres i ze względów rynkowych i gospodarczych i tych o których jeszcze dziś nie wiemy I nawet się pewnie jeszcze nie domyślamy więc warto jednak nie przewidywać tak daleko przyszłości tylko patrzeć na to co dzieje się tu i teraz i reagować w kontekście xrp wracając już tak stricte Rynkowo W mojej ocenie bardzo istotne znaczenie będzie miało to co wydarcie może gdzieś tutaj powiedzmy 2 do 15 centów plus minus No bo to nie jest strefa wyznaczana co do dolara co do centa co do dolara to może w miarę ale co do centa już na pewno nie więc jest to jakiś bufor gdybyśmy z tego pułapu wybili dołem to tak naprawdę kurs xrp mógłby spadać nawet w kierunku dolara 39 centów No i tu już robi się przestrzeń No bo na ten moment to nie wygląda jeszcze źle ale jak przełamią to wsparcie wybijemy dołem to otwiera się furtka do spadków o kolejne 36 proc nie od szczytu o kolejne 36 proc licząc od szczytu byłoby to ponad 52 proc więc ruch Całkiem spory Idźmy natomiast dalej zerknij na kolejne projekty które to wy zaproponowali który wzrastał bardzo ładnie szczególnie od 5 listopada czyli od wyborów prezydenckich do 16 grudnia No naprawdę bardzo ładne wzrosty nie ma się tutaj do czego przyczepić w międzyczasie wybitych zostało kilka stref oporu 270 proc nie jest to może wzrost taki jak na xrp ale jednak i tak bardzo imponujący natomiast ostatnie dni a dokładnie ten ostatni tydzień No to jest tak naprawdę jeden wielki spadek od poniedziałku do dzisiaj wyłącznie przy czym dzisiaj ja nagrywam ten materiał jest godzina 9:00 20 teraz widzę mamy 6pr spadek i jeśli ta Wyprzedaż będzie kontynuowana to w mojej ocenie kwestią czasu jest przetestowanie wsparcia w okolicy dolara i 46 centów dalej ewentualnie kolejne wsparcia Już wam tylko wymienię dolar 25 i mniej więcej dolar 10 centów jeśli chodzi o bnb binance coina mamy to no to mieliśmy odbicie od linii tendencji No to bę ciekawie bo nie sądziłem że ta linia tendencji jeszcze będzie dla rynku istotna natomiast aktualnie obserwujemy próbę pokonania wsparcia w wysokości 668 $ jeśli nagle nie pojawi się jakaś presja popytowa która byłaby w stanie doprowadzić do zanegowania tego spadku i jakiegoś większego odbicia to myślę że binance Coin może kontynuować raj spadkowy albo w kierunku mniej więcej 607 dolarów gdzie wypada horyzontalne wsparcie Albo dalej w kierunku 570 gdzie mam linię tendencji kreślony po minim z połowy września Z początku października i początku listopada więc 607 i dalej 570 dolarów mniej więcej Tam są dwa najbliższe wsparcia kolejny projekt który zaproponowali się to bret w tym przypadku Zbliżamy się do wsparcia w wysokości 12 centów zostało nam tak naprawdę pół centa więc myślę że tu już za chwilę to wsparcie zostanie przetestowane Natomiast jeśli nie pojawi nam się żadna presja popytowa nie odbijemy No to tak naprawdę te spadki mogą być kontynuowane dalej w kierunku mniej więcej 10 centów No niżej jeszcze jest linia tendencji ona wypada gdzieś w okolicy 8,6 centa natomiast skopiowałem sobie linię bo chcę Wam pokazać jeszcze jeden poziom którego ja na wykresie nie miałem a który też myślę że może być dość ciekawy i właściwie jedną rzecz jeszcze chcę Wam pokazać tutaj zwróćcie uwagę ramię głowa ramię wybita linia szyi i mamy kolejne spadki więc nawet gdyby tu Pojawiła się jakaś presja popytowa to nie nastawiał bym się od razu na to że wracamy do granicy grudniowych Maksów tylko raczej nastawiał bym się na to że to może być chwilowe podbicie z zasięgiem na przykład na pułapie plus minus 15 c może nieco powyżej 15 centów czyli linia szyi tej formacji głowy z ramionami którą przed chwileczką tutaj potwierdziłem No i idąc dalej ostatni projekt przygotowany na dziś czyli hedera hasg projekt którego kurs aktualnie testuje techniczne wsparcie w wysokości 26,5 centa jest to bariera która była testowana jako opór już w styczniu i marcu 2022 roku później nie była testowana w ogóle więc pytanie czy notowania headery zdołają się w ogóle tutaj zatrzymać jeśli nie to ja kolejne wsparcie mam w rejonie 20 centów i dalej 16 centów No ale to jest perspektywa interwału tygodniowego widzicie że te poziomy były ostatnio testowane tak naprawdę czy to w roku 2021 Czy na początku 2022 więc no niestety ta przestrzeń tu jeszcze do dalszego ruchu spadkowego jest no i to taka całkiem całkiem spora i to by było na tyle jeśli chodzi o to co miałem przygotowane dla was na dzisiaj 49 minut no nie spodziewałem się Myślałem że takie 25 30 raczej ten odcinek będzie miał więc rozgadał się ponad przeciętnie No ale to rodzi pewne możliwości a możliwością dla mnie będzie to zapytać was kto dotrwał do końca więc dajcie znać w komentarzu kto dotrwał do końca i ten materiał obejrzał cały Jeśli on był dla was w jakiś sposób wartościowy No to oczywiście Będzie mi bardzo miło jeśli zostawicie łapkę w górę no i jeśli tego nie robicie A rzadko o to tak naprawdę proszę to możecie też zostawić subskrypcję na tym kanale wiem subskrypcje dzisiaj nic nie znaczą więcej znaczą łapki w górę Dlatego ja Zazwyczaj proszę łapki w górę a nie subskrypcje Natomiast w komentarzu Dajcie jeszcze znać proszę tylko Jakie instrumenty finansowe chcielibyście abym przeanalizował w przyszłym tygodniu słyszymy się w poniedziałek słyszymy się na pewno w piątek co do środy jestem rozdarty powiem tak jestem rozdarty z jednej strony czuję że nie powinienem tworzyć materiału w środę z drugiej strony zastanawiam się kogo by to interesowało w święta więc nie mówię jeszcze tak nie mówię jeszcze nie muszę się z tym przespać natomiast możecie dać znać W komentarzu jak wy się na to zapatrujecie czy bylibyście chętni żeby taki materiał w środę rzeczywiście sobie jeszcze posłuchać obejrzeć ja za d Serdecznie dziękuję Trzymajcie się wszystkiego dobrego cześć

Przewijanie do góry