W dzisiejszym webinarie z cyklu Bliżej Rynków
Zobacz pełną transkrypcję filmu
Dzień dobry państwu. Witamy serdecznie na dzisiejszym porannym webinarium z cyklu Bliżej rynku. Z tej strony Łukasz Stefanik. Jak co dzień przeanalizujemy to, co się dzieje na głównych instrumentach, na parach walutowych, surowcach czy indeksach. Na początku oczywiście gorąca prośba o to, żeby zapoznać się z ostrzeżeniem o ryzyku, ponieważ to o czym mówimy tutaj nie stanowi rekomendacji, także nie polecam kopiować ani inspirować się analizami. Każdy robi to na własne ryzyko. Natomiast co live treningu, on oczywiście będzie w tym tygodniu, czyli w czwartek 20 25 czerwca. Natomiast my nie przedłużając jakby wstępu przejdźmy od razu do platformy. Spójrzmy w kalendarz. Na co warto zwrócić dzisiaj uwagę? Mamy publikację PMIów, w o czym też no jakby tutaj było pisane, bo zawsze też możecie państwo sobie spojrzeć w poronną odprawę czy w kalendarz makro na co na to na co trzeba zwrócić uwagę. No i między innymi kalendarz to będą te wstępne wskaźniki PMI, więc na nie trzeba zwrócić uwagę. do południa yyy to będą te państwa europejskie, później Stany Zjednoczone, więc na tym będzie się skupiał rynek. Poza tym mamy dane o zapasach ropy naftowej według API, ale to będą późno późne godziny wieczorne, chociaż ostatnio dane o zapasach no nie są aż tak istotne, jak to, co oczywiścieje się na Bliskim Wschodzie. A tutaj non stop mamy jakby informacje o zawieszeniu broni, potem o jednak eskalacji, potem o deeskalacji, więc jest to przynajmniej na razie niekończąca się historia, więc może na tym się nie skupiajmy, ale skupmy się już na wykresach, a zaczniemy sobie od niemieckiego indeksu, który wciąż ma problem z tym, aby przebić się powyżej strefy wynikającej z ostatnich wierzchołków. Mowa tutaj o okolicach 25400 punktów, gdzie wielokrotnie cena się odbijała i ta strefa zaznaczona przeze mnie kolorem czerwonym wydaje się no chyba istotniejsza niż sam wierzchołek z końcówki ubiegłego roku, bo wydaje się, że przejście powyżej tej różowej czy też czerwonej strefy powinno dać szansę na kolejny impuls. Jakby to jest scenariusz bazowy w długim terminie, bo w długim terminie oczywiście niemiecki indeks znajduje się w trendzie wzrostowym, więc prędzej czy później powinno dojść do ustanowienia nowych wierzchołków. Natomiast na razie no powiedzmy gdzieś od tutaj tego momentu mamy no raczej konsolidację z takim minimalnym nachyleniem ku górze, ale jednak brak jest tutaj zdecydowanego kierunku. Średnia też minimalne ma na nachylenie ku górze, ale raczej idzie w bok. Więc kluczowym sygnałem, kluczowym pretekstem do wzrostów będzie przebicie poziomu 25400 czy tej strefy zaznaczonej kolorem czerwonym. Póki tego nie będzie, no dalej cena może gdzieś tutaj się poruszać w lokalnym ruchu bocznym. Natomiast jeżeli chodzi o interwał niższy H1, realizuje się to, o czym mówiliśmy w ostatnich analizach, czyli tak, odbicie tutaj od średniej, od geometrii, nowy wierzchołek i teraz mamy coś na kształt takiej korekty płaskiej, ale też w ramach geometrii 1 do1, czyli jeżeli ten poziom tutaj 24990 nie zostanie przebity, to cały czas mówimy o trendzie wzrostowym. Natomiast cena też nie musi go przetestować. Równie dobrze może odbić się tu i teraz od średniej, która też tym wsparciem była w ostatnim czasie. Więc w pierwszej kolejności mamy wsparcie na średniej, potem na geometrii. Gdyby to nie doprowadziło do kontynuacji wzrostów, no to poziom 24990 może być później wykorzystany jako opór i z tego miejsca może rozpocząć się większa korekta, ale na razie raczej scenariusz bazowy to są dalsze wzrosty. Jeżeli jesteśmy przy indeksach, rzut oka też na indeksy w Stanach, chociaż tu no niewiele się dzieje ostatnio. Mamy co prawda cofnięcie, jeżeli chodzi o kontrakty na na dziś, ale też długoterminowo jest to tren wzrostowy i raczej bazowym scenariuszem jest to, że najpierw cena wykona tutaj atak na ostatnie szczyty, niż zobaczymy jakąś zmianę trendu. Oczywiście główne indeksy w Stanach też są po solidnych wzrostach tutaj, które były takimi wzrostami no monotonnymi i była już ta korekta. Chyba, że przedłuży to w jakąś korektę prostą typu A, B i C i dopiero ruch wzrostowy, to też jest jeden z bazowych scenariuszy. wtedy wsparcie mamy w okolicach 7180, gdzie mamy też średnią z ostatnich 100 okresów. Natomiast od kilku sesji no mamy niezdecydowanie cena jest blisko szczytów, ale ma problem z osiąganiem wyższych poziomów, więc korekta też może mieć miejsce. Jeżeli chodzi natomiast o interwał niższy, no to chociażby S&P, widzimy, że tutaj z perspektywy H1 no zaczyna korygować ostatnie wzrosty, ale też ostatnio no była duża korekta, więc jeżeli mielibyśmy porównać te odcinki, to należałoby przełożyć ten prostokąt tutaj i intradayowe wsparcie mamy w okolicach 7420. Podobnie na innych indeksach, jeżeli chodzi o Dow Jonesa, czyli US30 na naszej platformie mamy cofnięcie może mniejsze nawet też cena balansuje w rejonach ostatnio ustanowionych maksimumów, więc oczywiście korekta może być w każdej chwili, ale jakby bazowanym scenariuszem długoterminowo są wzrosty. Natomiast jeżeli chodzi o US1, sytuacja no tutaj bardzo podobna do yyy US, gdzie co prawda doszło do nadbicia wierzchołka i mamy korektę, ale też jest to korekta w trendzie wzrostowym i jeżeli mielibyśmy zrobić ten sam pomiar co na US 500, to geometria wypada nam tutaj gdzieś stosunkowo blisko 2900, więc to jest takie kluczowe wsparcie jeżeli chodzi o intra day. Dalej ja chciałem zwrócić uwagę na surowce, tak jak tutaj tytuł webinaru wskazuje, że złoto traci blask. Oczywiście złoto na przestrzeni lat jest bardzo wysoko, bo mimo tego, że były tutaj spektakularne wzrosty z początku tego roku, no to jakby oddalając się historycznie, no cena złota jest historycznie bardzo wysoka i jakby gdyby jeszcze te spadki nam potrwały troszkę, to też nic by złego się nie wydarzyło. Natomiast na razie oczywiście realizuje się ten scenariusz, o którym mówiliśmy tutaj mówiliśmy, że poziom 4380 jest kluczowym oporem i że zakładamy odbicie od niego. To odbicie się pojawiło. No i na razie ruch spadkowy jest kontynuowany. W pierwszej kolejności powinniśmy zobaczyć test tutaj tego dołka, jeżeli ten serusz z trendem spadkowym jest słuszny, a później nawet dojście do poziomu 3940, gdzie mamy minima z października ubiegłego roku. Więc jeżeli to by się stało i tutaj cena odbiła, no to byłby to pretekst do wznowienia ruchu wzrostowego. Na razie złoto jest w silnej korekcie i na razie jest to trend spadkowy. Na interwale niższym też widać no w jaki sposób ta cena się ostatnio porusza. y, może był problem tutaj z tym, żeby rozegrać ten ostatni ruch spadkowy, no bo tu cena jedynie zahaczyła ostatni dołek i od razu ruszyła w dół bez przetestowania geometrii, no co jednak było ciężkie, żeby się dołączyć. Y, natomiast no jakby dalej ta analiza techniczna wskazuje na możliwość ruchu spadkowego. Geometrię przekładamy na nowy dołek i opór mamy w rejonach 4220, więc cały czas tendencja spadkowa w krótkim terminie i tym średnim na na złocie. Srebro bardzo podobnie też wspominaliśmy o strefie, gdzie była ona kilkukrotnie testowana, nie doszło do przebicia, wręcz przeciwnie, do odbicia i od średniej, więc tutaj też bardzo ładny ruch, bardzo techniczny i dość czytelny do wyjęcia na srebrze. Aktualnie cena zbliża się do wsparcia. Wsparcie wynika z ostatnich dołków dwukrotnych. No i mamy trzeci test. Jeżeli poziom ten zostanie przebity, no to wtedy będzie on działał jako opór i będzie szansa, żeby znowu podobnie jak tutaj, tak, gdzie też był jeden test, potem tu drugi, przy trzecim wybicie, test od drugiej strony i zejście w dół. Tutaj też mieliśmy jeden dołek, drugi. Tu mamy trzeci test. Jeżeli dojdzie do wybicia i przebicia, no to scenariusz będzie podobny, czyli coś z klasyki. O tym sobie też zawsze mówimy na live tradingach i takie sygnały też rozgrywamy. Dalej, co do surowców, ropa. Ropa kontynuuje ruch w dół. No jakby też to o czym mówiliśmy na webinarium chyba w znaczy nie ja nie prowadziłem akurat ale tutaj wrzucałem chyba analizę ropy że 7860 kluczowy taki krótkoterminowy opór póki trzymany z przecena jest scenariuszem bazowym widzimy że za chwilkę prawdopodobnie dojdzie do nowego dołka jeżeli te spadki zostaną pociągnięte no to dalej górne ograniczenie geometrii to będzie coś co biorę pod uwagę przy ewentualnym dołączeniu się do tej tendencji. z kolei wzrosty jakieś większe większa korekta powyżej 78,6 dopiero, więc na razie sentyment spadkowy, jeżeli chodzi o ropę. To na co chciałem zwrócić uwagę jeszcze to będzie krypto, chociaż na krypto za dużo się nie dzieje w ostatnim czasie. E, natomiast realizuje się scenariusz o którym mówiliśmy, czyli scenariusz rczej spadkowy. Bitcoin z W1 absolutnie nie wygląda na wzrosty. Mamy próbę jakąś wyhamowania spadków, ale na razie idzie to bardzo kiepsko. Z D1 też podobnie. E, z H1 to na co liczyłem, że się pojawi to tutaj po przebiciu tej geometrii, że będzie jakiś test od drugiej strony i z stąd cena rozpocznie ruch spadkowy. No ale niestety jak widzimy cena wyszła dobiegu nowości geometrii spadła, znowu wyszła, więc jakby nie jest to scenariusz czytelny, średnia idzie w bok, więc niestety, ale ciężko jest jakby dołączyć racjonalnie tutaj do tego ruchu, co nie zmienia jakby sytuacji z perspektywy D1 czy W1, że mamy trend spadkowy, więc to na razie nie wygląda najlepiej dla Bitcoina. Ja jestem daleki co do tego, żeby tutaj szukać jakichś dołków. Dobrze, zerkam jeszcze to, na co państwo zwracali uwagę w komentarzach. Co do Nikea, Nike rysuje dość dynamiczną korektę, ale no jakby to jest specyfika tego typu ruchów bez korekt, takich monotonnych, jednostajnych. Jeżeli porównamy to do poprzednich korekt, za chwilkę blisko wsparcie. Natomiast warto zwrócić na całą warto zwrócić uwagę na całą strefę, czyli nie samą geometrię, ale też średnią. No i poprzedni liczący się wierzchołek. Więc tutaj ten obszar w ramach 68700 jest kluczowym wsparciem. Gdyby było tutaj zejście jakieś sygnały popytowe, to z tego miejsca może rozpocząć się kolejny impuls w górę. Tak, mamy trend wzrostowy, więc raczej szukamy dołączenia niż na siłę zmiany y trendu. Co do kolejnych państwa propozycji, co do nadgazu, nadgaz wygląda w ten sposób, że zgodnie z oczekiwaniami odbił się kilkukrotnie mimo nadbijania. Mówiliśmy sobie na ostatnich analizach, że pretekstem są, znaczy, że stenariuszem bazowym są dalsze wzrosty. To się wypełniło. Cena, jak widzimy, no dotarła, przetestowała te zamknięcia korpusów, więc można uznać, że układ został wypełniony. No co dalej? Teoretycznie metodologia mówi o tym, że mamy trend wzrostowy, więc należałoby oczekiwać kontynuacji tego ruchu. Tak. Natomiast na razie widzimy, że rynek ma problem z przebiciem ostatnich wierzchołków. Gdyby doszło do ich przebicia, no to ta strefa może być potem wykorzystywana jako wsparcie. Natomiast no na razie nic więcej tutaj ciekawego raczej y nie powiemy. Ewentualnie gdyby rozpoczęła się jakaś korekta to pod uwagę możemy wziąć ten poprzedni układ i wsparcie takie krótkoterminowe mamy przy poziomie 320. Dalej co do interwencji Banku Japonii. Tak, no interwencji na razie nie ma, choć no już te ceny są dość wysokie, tak? Bo interwencję mieliśmy, przypomnijmy, chyba tutaj dwukrotnie, bo ona gdzieś była tutaj w tym miejscu i w tym miejscu. E, no i cena już jest znowu wyżej, więc gdzieś to na pewno rodzi ryzyko jakiejś korekty. Trzeba mieć to z tyłu głowy, ale na razie co do USDNA, no jest to cały czas bardzo silny. Nawet tutaj trend widzimy bardzo podobne korekty. Nie było większej korekty niż ta zaznaczona kolorem zielonym, nawet nie 100 pipsów, więc cały czas ten układ trzyma. Dopóki trzyma, trzeba tutaj jakby skupiać się na dalszych y wzrostach. Co do dalszych propozycji i rynku yyy kawy, yyy Kawa realizowała w ostatnim czasie to, o czym mówiliśmy yyy i dotarła do strefy oporu. Ja tutaj ostatnio nie śledziłem, co prawda wczoraj, yyy natomiast widzimy, że mamy odbicie od wskazywanego poziomu, czyli od poziomu horyzontalnego, gdzie kilka reakcji w przeszłości było. No i już mamy taką świeczkę, może nie idealną, bo poprzednia biała była sporych rozmiarów, więc no nie jest to jakby gwiazda wieczorna. Gdyby ta czarna została troszkę pociągnięta w dół, no to byłaby to świeczka. Więc jakby dwa scenariusze. Albo jeszcze będziemy próbować tutaj podbijać pod opór i dalej on jest kluczowy. A nawet gdyby doszło do jego przebicia 285 70 to jest kolejny opór wynikający z geometrii. Przypomnę, że już kilka tych geometrii po drodze tutaj było, bo było ich trzy i dopiero gdyby ten poziom został zanegowany, możemy myśleć o zmianie scenariusza. Na razie główny trend jest spadkowy. Pytanie, jakie indeksy się dobrze zachowują, na których można grać? wszystkie się dobrze zachowują. No te najbardziej płynniejsze, czyli no Stany, nie wiem, Niemcy, czyli ulubiony, tak, DAX i te indeksy w Stanach, to to nie jest tak, że któryś się lepiej zachowuje, któryś gorzej, tak? Trzeba najlepiej sobie wybrać dwie, dwa, trzy walory i po prostu je poznać. Tak to nie ma tak, że jedne są gorsze, drugie są lepsze, ale oczywiście te główne tam będzie najmniejszy spredt, najmniejszy koszt transakcji, więc najlepiej te największe, najbardziej płynne. Co do nadgazu ropy to też była było przeanalizowane Arnek Kakao. No zaczyna się coś dziać tutaj na sesji dzisiejszej, przepraszam, wczorajszej mamy podbicie w górę. Dzisiaj czekamy na jeszcze otwarcie rynku. Natomiast no tu fakt tego, że no mówiliśmy, że jest tu jakaś raczej konsolidacja z naciskiem ku dołowi, no bo biorąc pod uwagę ostatni trend, no to jest to trend spadkowy. Natomiast no jak widzimy, rynek jednak prawdopodobnie chce wykonać większą korektę. Najbliższy poziom to jest poziom 4950, dokąd cena może zmierzać, którego ewentualne przebicie może negować ten cały sentyment tutaj od tego wierzchołka. No bo tu mieliśmy największą korektę, kolejne były płytrze, więc negacja w tym miejscu takiego największego układu korekcyjnego może doprowadzić do rozszerzenia ruchu wzrostowego, więc na to zwracajmy uwagę. Więc tu ryzyko korekty no wydaje się pojawiło się po wczorajszej y sesji. Dobrze. Jeszcze tak oczywiście eurodolar, czyli no główna para walutowa. Eurodolar zrealizował to, o czym mówiliśmy. To też był trade z dnia dość dawno, bo on był z tego co pamiętam albo tutaj rozgrywany, albo tutaj, już nie pamiętam. W każdym razie celowaliśmy w ten target i w ten target. Ostatecznie zostały one dotknięte, strzelone, wypełnione. Natomiast pytanie oczywiście jest takie, co dalej? Dalej, no na razie mamy tendencję spadkową, licząc tu od połowy kwietnia cena widzimy, że dotarła reagując delikatnie na ostatni dołek. Jeżeli tu nie pojawi się reakcja, a na razie takiej nie ma, no to istnieje ryzyko wybicia w dół. Więc strefa 11430 wynikająca właśnie z ostatnich reakcji może stać się oporem. Więc na razie wygląda to raczej na scenariusz spadkowy, bo widzimy, że brakuje jakiejkolwiek reakcji na przestrzeni kilku ostatnich świeczek H4, więc tutaj presja spadkowa jak najbardziej istnieje na euro y dolarze. I już powoli zmierzając do końca będziemy sobie jeszcze patrzeć na to, co państwo tutaj wrzucili SPCX GBP AUD i mennica. I to chyba tyle z komentarzy, czyli na to sobie spójrzmy. O, tu mam akurat GBPUD, więc od razu sobie otwórzmy. GBPUD wygląda w sposób następujący. Tu od dłuższego czasu mamy trend spadkowy. Gdybyśmy chcieli zmierzyć te największe korekty, to mniej więcej będzie to tego typu układ. Tutaj widzimy, że była próba większej korekty. Mieściło się to w ramach 127,2, więc jeszcze ten układ trzyma. No i jeżeli, bo ostatnie dwa dni się dość rozpędziły, jeżeli tutaj doszłoby do przebicia tego układu, byłoby to jednoznaczne z wyjściem też powyżej średniej, która tutaj no jest testowana. I w tym momencie po jakimś teście od drugiej strony można by rozważać zmianę trendu. Oczywiście w pierwszej kolejności można też szukać dalej tutaj jakiś sygnałów podażowych typu spadająca gwiazda, jakieś objęcie bessy, tak? czarne świeczki i powrót do spadków. Natomiast na razie no jest bardzo duża dynamika w ostatnich dwóch dniach, więc gdyby poziom 1,9080 został przebity, no to tutaj jest ryzyko zmiany trendu, więc bardzo ważne miejsce na GBPAUD. Natomiast sam fakt tego, że cena już tutaj po odbiciu no miała problem i nie dotarła nawet do ostatniego dołka, może wspierać ten scenariusz korekcyjny, czyli że tu mamy jakąś impuls, korekta, impuls korekta, impuls i tak dalej. Więc ciekawa sytuacja na GBP, GBP AUD. Tu było pytanie jeszcze, tylko muszę jakieś sobie znaleźć wolne miejsce do przeanalizowania. gdzieś coś, gdzie nie mam nic narysowane. Co do mennicy, no to jakby tu też cena kruszców wpłynęła na te ostatnie wzrosty i znowu też spadek ceny kruszców wpłynął na ostatnie spadki. Natomiast technicznie, no tutaj mamy wsparcie. Jeżeli ono nie zostanie przekroczone, no to cały czas mówimy o trendzie wzrostowym. Ale drugi scenariusz to jest potencjalna korekta typu ABC, korekta prosta. Więc gdyby szukać wsparcia, no to należałoby przenieść sobie geometrię, mianowicie równość tych fal, czyli w stosunku A do C, więc wsparcie by się nam gdzieś budowało dopiero w okolicach 29 zł, więc dość daleko. Natomiast w bliższej perspektywie zwracamy uwagę tutaj na ten dołek. Jeżeli cena odbije, no to cały czas jest szansa na powrót do wzrostów, ale tu no jakby będzie trzeba patrzeć na ceny, na ceny kruszców. Dobrze. Dalej mamy jeszcze co ja pominąłemnica była, kawa kakao było euro, dolar GBPUD PCX, czyli wykres, którego no ciężko będzie, który będzie nam ciężko przeanalizować, bo premierę, znaczy premierę, no uruchomienie mieliśmy notowań 12, a więc z D1, no to absolutnie sobie tego nie rozpatrzymy. H1 też SpaceX będzie ciężko. A no spójrzmy sobie tak powiedzmy pod kątem M15, żeby w ogóle mieć jakikolwiek wycinek wykresu. Czy coś jesteśmy w stanie tu zauważyć? Na razie jedyne co, no to tak, była pierwsza korekta licząc od szczytu, gdzie ta euforia no na razie się może nie skończyła, ale wyraźnie zmalała. Druga korekta bardzo podobna. Trzecia korekta będąc precyzyjnym no też bardzo bliska. Czwarta korekta. Zobaczmy, czy ona była już no też jeszcze nie przebity w słucznik 1272. Więc gdyby na dzisiejszej sesji po otwarciu notowań była jakaś korekta, no to rejony 168 to jest miejsce, gdzie można szukać odbicia i powrotu do spadków bądź po przebiciu próby wzrostu. Więc w ten sposób bym sobie do tego podszedł. No średnią jeszcze też będziemy mieli tutaj dość słabo, tak? Bo 100 świeczek zaczyna się tu. No i gdzieś dopiero zaczyna się to budować. Więc oczywiście tu potrzeba kilku miesięcy, sądzę, żeby jakąkolwiek taką racjonalną analizę z wyższego interwału przeprowadzić. Na razie jedyne co możemy możemy zrobić. Dobra i rzutem na taśmę ten koton i Żabka i USDPLN. I to będzie już koniec. Co do rynku bawełny yyy nie jestem jakby, co podkreślam zawsze yyy jakby analitykiem od yyy towarów rolnych generalnie i raczej za często nie nie patrzę. To co mieliśmy, no to było dojście do średni, przebicie i powrót powyżej. No absolutnie dla mnie ten instrument jest w tym momencie nieczytelny. Nawet widzę, że ten dołek, który się pojawił, no nie dotarł też do żadnej ważnej strefy wsparcia, więc odbicie w powietrzu, teraz też dojście do góry i też odbicie no w niezbyt ciekawym miejscu, więc na razie ciężko powiedzieć. Mieliśmy duże wzrosty, dużą korektę, no i rynek wydaje mi się, że po prostu musi się teraz e określić. Co do Żabki, powiem szczerze, że nie patrzyłem bardzo dawno tutaj na wykres Żabki, bo ona przez dłuższy czas konsolidowała. Teraz mam jakąś próbę wyjścia z tej konsolidacji. Był silny impuls, korekta, wyjście powyżej ostatnich wierzchołków, więc jeżeli stricte technicznie patrzymy, no to to jest teraz wsparcie. Gdyby była jakaś korekta większa, no to też górne ograniczenie tej wcześniejszej konsolidacji, czyli tutaj i tutaj to są wsparcia. Jeżeli będą one bronione, to dalej trend wzrostowy może się tutaj rozwijać. Co do moich ulubionych instrumentów, ja lubię wszystkie indeksy amerykańskie, szczególnie US1 czy kontrakt na Nasdax 100. Lubię spekulować na Daxie i i na złocie. Tak, to są takie instrumenty, które no mają małe koszty, dużą zmienność i są raczej techniczne. E, co do USDPLena, to dla mnie, tak jak mówiłem, tutaj kurs poszedł w bok. Cena zbliża się do takiej horyzontalnej strefy, która jest według mnie istotna, bo jeżeli spojrzymy bardzo szeroko, no to mamy potencjał na tutaj lewe ramię, głowę i prawe ramię. taka rozwinięta formacja w czasie, ale nie jest ona zbyt dobrze, nie zapowiada nic dobrego w stosunku do naszego, do naszej waluty, tak? Bo jeżeli doszłoby do przebicia tej strefy, co też z W1 gdzieś tutaj przebiega średnia, to mogłoby długoterminowo zmienić trend, bo nie doprowadzić do jakiejś większej korekty typu tak jak korekty tutaj. Tak więc jest to ryzyko, jest to ryzyko skwierowane ku górze, szczególnie jak eurodolar będzie nam spadał. Więc tak to wygląda. Dobrze. I dobrnęliśmy chyba do y do końca. Wszystkie instrumenty, o które państwo prosili, mam nadzieję, że zostały przeanalizowane. My słyszymy się w czwartek na webinarium porannym i na live tradingu, na który serdecznie zapraszam. Oczywiście życzę powodzenia w inwestycjach, a gdyby się coś ważnego na rynku działo, to z pewnością o tym napiszemy w zakładce wiadomości. Także dziękuję, miłego dnia życzę. Do usłyszenia.








