ANALIZA TECHNICZNA DLA AUD USD W SZKOLENIE LIVE W tym filmie dołączamy do dwugwiazdkowych sesji handlowych, gdzie eksperci analizują wyczekiwane ruchy rynkowe w czasie rzeczywistym. Dowiedz się, jak zastosować strategię PSND 2-9 do identyfikacji kluczowych stref impulsowych i odbitkowych na parze AUD USD. Pogłębiamy temat analiza techniczna AUD USD, strategiczną zarządzanie ryzykiem i konkretne przykłady humides ruchów cenowych. Zobacz, jak ekspert wskazuje kluczowe poziomy wsparcia i oporu oraznużyjne wskaźniki techniczne.
- Autentyczna analiza rynków Forex
- Strategia PSND 2-9 i jej zastosowanie
- Zarządzanie ryzykiem i kapitałem
- Zrozumienie losowania pozycji i targetów
- Cena pary AUD USD w czasie sesji azjatyckiej
Podcasty z sesji handlowych i transkrypcje są nieodłącznym elementem edukacji w AllinTraders P.S.A.
Zobacz pełną transkrypcję filmu
Oficjalnym partnerem jest najlepszy broker Axi. Handluj ponad 220 instrumentami na bezkonkurencyjnych warunkach i odkryj nowe możliwości inwestycyjne. OKX jedna z największych giełd kryptowalut na świecie. Odbierz bonus do 200 € w Bitcoinie używając kodu Allin TV. Oficjalnym partnerem jest MFA Traders. Handluj w naszej aplikacji i zyskaj dostęp do kapitału. Zeskanuj kod QR i skorzystaj ze specjalnych rabatów dla naszej społeczności. Okej. Cześć wszystkim oficjalnie. No co, mamy godzinę 9:00, więc spokojnie możemy zaczynać. Ja sobie jeszcze odpalam Discorda, czy tu wszystko działa. Dajcie znać na początek, czy słyszycie zarówno mnie, jak i Dawida, bo Dawid jest dzisiaj z nami. Dajcie znać, jak tam z dźwiękami. Nawet wydaje mi się, że dzisiaj to dobrze słychać. Przynajmniej ja widzę różnicę u ciebie. Słychać nas tak? No to pięknie. Słuchajcie, y co? Witamy jeszcze raz Dawida. Cześć Dawid. Oficjalnie Dawid już jest takim stałym bywalcem u nas na sesjach. Dzisiaj też oczywiście będzie brał w niej udział. Przedstawi nam swoje pomysły na zagrania. Przedstawi nam swoje pomysły na pewnie strategię PSND. No i co Dawid? Jak chcesz zaczynać to proszę bardzo. Ja sobie tylko zerkam i jeszcze przełączę na twój ekran. Powinien być widoczny. Dajcie znać czy widzicie ekran Dawida. >> Teraz na inwesticom jestem także >> tak >> tam sobie poskrolluj widzicie, bo ja z tego co widzę to ja duże słowa widzę. Tak, ja też widzę Dawida, także spokojnie chyba jest okej. No ale dajcie znać tak dla potwierdzenia, czy jest po waszej stronie też to widoczne. Wszyscy milczą, nikt nie pisze, >> bo dopiero 9:00. Słuchaj, każdy budziki miał na 9:00 ustawione. Powiadomienia może. To teraz potrzeba minutę, nie, żeby dotarli. >> Albo mam jakieś drobne opóźnienie, bo właśnie się teraz wszyscy rzucili z komentarzami. Wszystko widać i słychać. Dobra Dawid, jesteś na wizji, jesteś na fonii, można działać. Oddaję tobie głos w studio. >> Super. Słuchajcie, dobrze Tomek powiedziałeś. Mam tylko jedno. Jakbyś Tomek, bo tam mówiłeś przed chwilą o tym setupie, jakby coś ci się tam wyklarowało i miałbyś wejść pozycję, to mów najwyżej, to przerzucisz sobie do siebie i pokażesz gdzieś tam wejście. Co do moich planów, słuchajcie, planów nie ma za wiele. Właśnie przed chwilą z Tomkiem rozmawiałem. Zobaczcie, kurczę, pokrzyżowało mi trochę plany na Euro. Nie spodziewałem się tych newsów. Przyznam szczerze, że wczoraj, bo zazwyczaj dzień wcześniej przeglądam sobie kalendarz na kolejny dzień. Nie mówię, że robię jakieś tam nie wiadomo jakie notatki, ale przeglądam to po to, żeby gdzieś się tam na coś przygotować. Wczoraj tego nie zrobiłem i kurczę teraz patrzę i zobaczcie co to jest. No mamy na euro niby dwie dwugwiazdkowe, ale wskazik przemówienie lena z europejskich banków centralnych. No kurczę, tutaj może trochę zatrzeć, nie? Mamy godzinkę, tak? No za godzinę, później 10:30 kolejne newsy, więc raczej na moje euro odpada, więc ja dzisiaj z euro nie będę nic nawet rozpatrywał, bo dla mnie nie ma to sensu. Chyba, że gdzieś tam w godzinach popołudniowych. Tylko, że znowu z drugiej strony zobaczcie tutaj wskaźnik PMI, trzygwiazdkowe newsy, później w godzinach popołudniowych Ameryka. Tak więc no tutaj no trzeba być ostrożnym. Co spróbujemy sobie znaleźć? No to no przyjrzymy sobie po prostu te moje gdzieś tam instrumenty. Przyjrzymy sobie targety PSND 29 D9 i te standardowe. Zobaczymy czy coś znajdziemy. Wczoraj nie zdążyłem, znaczy wysyłałem ten plan dosyć późno też, ale AUD USD też się fajnie rozliczyło. Jeden stopl z mojego błędu zlecenie oczekujące, ale to najwyżej opowiem wam zaraz jak wejdziemy na wykresy. Dobra, co do newsów, tak jak mówiłem, dla mnie euro odpada ze względu na te wszystkie newsy. No później już mamy tą Amerykę, więc także tu też będzie ostrożnie. Dobra, przechodzimy sobie, słuchajcie, na wykresy euro. Widzicie, tak jak rynek jest w trybie chyba oczekiwania teraz na te newsy, także no ja raczej tak jak mówiłem nie skorzystam, ale lecimy sobie po kolei. Australijczyk, przeklikamy sobie najpierw targety. Zobaczymy co tutaj mamy ciekawego. Najpierw te standardowe. No mało interesujące. Zobaczcie target 29 mamy. Dlaczego nie interesują mnie te targety standardowe? Zobaczcie, że my tutaj zaliczyliśmy dość duży spadek i jeżeli przelecimy sobie na szybko gdzieś tam zmienność, to zobaczcie, tu mamy gdzieś tam ile tu było? Zobaczcie, 78. Tu już licząc nawet te newsy 59. Tu to już w ogóle tego nie biorę pod uwagę. To są naprawdę małe ruchy. Gdzieś tam 40 50. że robimy gdzieś tam średnio 50 a 60 dziennie. No to zobaczcie, jak my tutaj już zrobiliśmy no 55, no to jeszcze stąd teraz wrócić do tego targetu tu do góry to byśmy byli tam naprawdę na pokaźnej sumie. Może coś tak być, że że ruszy się ruszą się ruszy się ten rynek po prostu gdzieś tam po newsach, ale dla mnie to będzie raczej taki no tak jak tutaj macie taki raczej skok. No ale dla mnie to gdzieś mało interesujące, więc ja z takich ruchów nie korzystam. Jak są newsy omijam, nie handluję, nie handluję przed i nie handluję krótko po. Więc no ja na razie tych targetów tutaj z góry w ogóle nie rozpatruję. No ale z tego co widzieliśmy, zobaczcie, przejdziemy sobie najpierw na powiedzmy M5. To był ten target 29. Zobaczymy jak on tam się A troszkę może chyba spóźnieni już jesteśmy, no ale to no kurczę szkoda. No nic, bo tak to byśmy mieli, zobaczcie tutaj okazję do rozegrania tego targetu. Ten górny target 29 no też dla mnie mało atrakcyjny. Po pierwsze na AUD USD zauważyłem, że te targety druga dziewiąta kilkudniowe przypuśćmy czy jakieś starsze i tak dalej, no też się dosyć słabo rozliczają i no gdzieś jak jesteśmy blisko po prostu to gdzieś tam do tych do tych targetów robię jakieś tam plany sobie tak na przykład wczoraj, ale jak jesteśmy tak jak teraz na takiej odległości tutaj no raczej dla mnie no taka odległość no nie wiem co musiałoby się teraz wydarzyć żebyśmy tam gdzieś dotarli tak tym bardziej że cały czas gdzieś tam spadamy. Zobaczcie sobie to spróbuję jakoś tak wyznaczyć. Chyba, że teraz wiecie co, możemy sobie zrobić taki wstępny plan. Może coś z tego będzie, bo wczoraj wiecie co ja sobie to złapę. Tak. O, dobra. Dla mnie to będzie okej. PWPD PM. Zaraz sobie tutaj to oznaczymy jako strefę i ja sobie przeklikuję dosłownie naprawdę praktycznie wszystko. Wolint tool, wszystko co może stanąć mi na drodze do targetu, do moich planów, do rozgrywania czegoś. Przeglądam każdy drobny gdzieś tam szczegół. Jeżeli mi coś nie pasuje, nie szukam okazji na siłę i nie próbuję sobie wkręcić, że o gdzieś tam jakaś strefa, którą wyznaczyłem nie ma znaczenia, bo uwierzcie mi, kończyło się to zazwyczaj źle. Także omijam takie rzeczy. Dobra, mamy zaznaczone. Ja sobie to już wyłączę. Okej. Tu dlaczego już sobie to wyłączyłem? Zobaczcie, że tu nie miałem nic w jakiejś gdzieś tam drodze. Nawet tutaj nigdzie nic nie było odnośnie jakiś tam previous day, previous week albo previous month. Dlatego to sobie już wyłączyłem. Zobaczmy sobie jeszcze klastry i zobaczcie. Kurczę, to i tak by była mała przestrzeń do wejścia do tego targetu. Tu mamy ten klaster. No wyrzucił on ten klaster dlatego, że no on sobie sklasterował te preview chyba to był tak week i previous day. No tak jak to zrobiłem ja po prostu, nie? No teraz ten klaster sobie oznaczymy tu na dole. Zobaczcie. No i co? I w sumie sytuacja wygląda tak, że do tego targetu, ups, przepraszam was, do tego targetu, zobaczcie, odległość jest już za mała. Dla mnie to zupełnie nie ma sensu. No możemy spróbować rozegrać to do To jest standardowy target, zobaczcie. A jest standardowy, zobaczcie. No nie wiem czemu mi go wcześniej, nie wiem, nie pokazało chyba. Okej, mniejsze o to. Zobaczcie. Czyli plan w sumie do zrealizowania i możemy go sobie rozrysować teraz fajnie. Ja sobie te klastry, wiecie co? Tu wyrysujemy sobie jeszcze jedną strefę. Ten górny klaster, znaczy ten górny target tutaj z 19, jego nie biorę pod uwagę. Okej, biorę tylko tego tutaj z wczoraj. Ten ten mnie na ten moment interesuje i do tego będę chciał prawdopodobnie zagrywać dzisiaj, ale najpierw musimy spewnić pewne warunki. Ja sobie klustry wyłączę. Może często też widzicie, ja sobie gdzieś tam nawet jak wrzucam screeny, ja te klustry oznaczam albo gdzieś tam jakieś ważne strefy i później to tak no wyłączam mniej zamula platformę. Po prostu jest mi wygodniej. Im mniej mam na platformie, tym wygodniej mi się gdzieś tam pracuje z tym. Dobra, mamy wszystko już przeklikane, mamy klastry. Sprawdzamy sobie jeszcze wolumeny. Słuchajcie, i co my tu mamy? Nie wiem czy widzicie. Przeklikamy sobie to jeszcze raz, bo czasami one gdzieś tam uciekają. Dobra, są linia. Tu są dwa wolumeny. Ja sobie zaraz to pogrubimy. Więc słuchajcie, dla mnie jak najbardziej interesująca rzecz z tego względu, że klaster plus taki wolumen dla mnie fajny magnes dla ceny. Czyli jeszcze wam to pogrubie. powiedzmy jakiś tam kolor. Ja nie będę teraz oznaczał tego jakimiś tam powiedzmy super kolorami. O, tu mamy jeden, tu mamy drugi. Tego górnego tutaj nie oznaczam, dlatego ja, bo ja tutaj już nie, nie chcę być. Mnie mnie już tutaj ma nie być w tej pozycji, nie? I tu mamy już i tu mamy jeszcze jedno. Zobaczcie. I teraz tak. Wolumeny dla mnie fajny magnes dla ceny tak jak wam mówiłem czego bym teraz oczekiwał to jest to że zobaczcie wszystko by się nam zgrywało że zebraliśmy płynność sesji Azja znajdujemy się w tym naszym powiedzmy jakimś tam małym kanaliku tak gdzieś mam chciałbym aby cena gdzieś tutaj załóżmy doszła. Wiecie co? O, bo mi tu gdzieś, o, żeby cena tu doszła, żebyśmy odbili od górnej części do tego wolumenu i tego klastra tutaj na dole tej strefy. Wybili się ponad ten kanał. Może jeszcze, nie wiem, albo zretestowali to od góry, albo cofnęli się gdzieś tu w okolicę, bo tu pewnie będzie nam wychodzić m przeczuwam gdzieś. Tak, może być, nie? Ma może być tak, że my przez nią nie przejdziemy, tylko my od niej yyy dosłownie tutaj gdzieś odbijemy. Jeżeli tak będzie, że na tej mie tutaj będziemy mieć reakcję, no to ja już będę chciał gdzieś szukać wejścia w pozycję. >> Nie, tam jest pytanie, jaki to instrument? Bo chyba nie widać, wiesz? >> Nie widać. Aha. Aud usd Australijczyk. To jest Australijczyk. >> E, pięciominutówka. Sorki, zapomniałem wam wiecie co powiedzieć. My >> nie, pięciominutówkę widać, ale tam trochę słabsza jakość jest i nie było widać opisu po prostu instrumentu, >> nie? To jest to jest Australijczyk. Australijczyk. >> Dobra i teraz słuchajcie, dwie opcje do wyczekania, nie? Czyli teraz tak albo czekamy sobie na to, jak co cena zrobi tu w tym miejscu w połączeniu z tą emą 21, czy my się od niej tutaj odbijemy i tu już będzie reakcja gdzieś tam, co będzie moim gdzieś tam triggerem do wejścia. Przeczuwam, że będę szukał wejścia z M1, M5, nie szukam wejść z M15, M30. No chyba, że gdzieś tam naprawdę nie wiem z M15 jak jest taki no powiedzmy czysta droga i no tak wszystko się musi naprawdę tak idealnie powiedzmy książkowo zgrać, żadnych przeszkód, żadnych newsów i tak dalej. Wtedy gdzieś tam z tego M15 bym poszukał wejścia raczej wtedy spokojniejszego, ale stawiam na taką powiedzmy precyzję w takich setupach, więc zostanę przy M5, ewentualnie M1. Dobra, słuchajcie. Odbijamy się od tej emy albo przebijamy ją i odbijamy się jeszcze raz do tej strefy. W sensie retestujemy ją. Szukamy wejścia w pozycję. Ja sobie tu po boku zaznaczę. Dobra, to wejście będzie tutaj. Tu będę chciał gdzieś się ładować, przypuśćmy, albo tutaj, ale ja sobie to oznaczę wam, żeby też było bardziej widoczne. Zobaczcie, stop los pod strefą. Okej. Dlaczego nie na brzegu? dlatego, że przeważnie jest może być też tak, że zobaczcie, nawet możemy sobie ten stop los ustawić gdzieś powiedzmy tutaj, żeby się kończył, nie żeby było ciut bezpiecznie, bo tutaj żeśmy wyszli poniżej tej strefy. Może być tak, że uderzymy gdzieś tam knotem, tak jak na przykład wczoraj podbili do góry knotem, później zeszli ładnie na dół. Tak. No mnie akurat złapali na stop losie tym właśnie knotem i spredem. A tego bym też właśnie dzisiaj chciał uniknąć. Dlatego stop los tak jak tutaj i opsala i uderzamy, zobaczcie do targetu, który jest w tym miejscu. Ruch fajny z tym, że jak dla mnie pamiętacie tuto pośrodku klaster dość mocna strefa, czyli po ruchu 1 do1, no można powiedzieć, że tutaj jak nie mam, mamy pustą przestrzeń, nic nie ma. 1 do półtora. Zabezpieczamy się na BE. Okej, czyli weźmy sobie jakieś tam niebieski, przypuśćmy. I teraz tu byśmy mieli gdzieś tam wejście. Tu nasz stop los. Troszeczkę nie najbezpieczniej. Tu nasz full TP. Okej, pełne TP. A jak was znerwowały hałasy z zewnątrz, wiecie co, to mówcie, bo ja otworzyłem okno sobie, a mieszkam przy głównej ulicy, także jakby coś było, to mówcie, nie? Dobra. I wypiszemy sobie tak powiedzmy jeden do, o, teraz mam niemiecką klawiaturę, wiecie? Jeden do jeden do półtora i tu będę się chciał już przesunąć na BE. Dobra. >> Zauważyłem, że ty w ogóle lecisz z tym całym Metatraderem chyba po niemiecku. >> Ja mam wszystko. Ja to jest niemiecki komputer, niemiecki system, także wiecie. A nie działa to tak, bo niektórzy mówili: "Przestaw sobie na polski". On jest przestawiony na polski. No teraz wam nie wyłączę tego, ale mi jest łatwiej po niemiecku niż po angielsku. Ja po angielsku powiem wam, że no nie mój angielski został wyparty na rzecz niemieckiego, powiedzmy tak. Jestem naczaj wczoraj właśnie zauważyłem, że wszystko masz, jak tam klikałeś, to masz całe menu właśnie po niemiecku. A u mnie jest na odwrót. Ja znowu niemieckiego nie jestem w stanie przeskoczyć. Tak, gdzieś tam byłem wysyłany za młodu na y jakieś zajęcia z niemieckiego i w ogóle to nie przeszło. Także właśnie no zależy kto co woli. Tak >> powiem wam, że ja no nie wiem, może ktoś miał gdzieś tam jakąś styczność i tak dalej. Wiem, że są osoby, które też mieszkają nadal w Niemczech i tak dalej. Kurczę, nienawidziłem tego języka. Nie, nienawidziłem tego języka. jest mega ciężki i oni nie mają tak jak my twardego r tylko mają takie r mówione gdzieś tak dziwnie i było mega strasznie ale no nie wiem dałem jakoś radę tak jakoś to siadło >> po niemiecku mogę powiedzieć tylko iś fersen i to jest wszystk >> a no i wystarczy słuchaj no już urlop możesz urlop możesz robić takż o słuchajcie dobra dodajemy sobie to jeszcze opsala dodamy sobie jeszcze tutaj tym kolorem różowym powiedzmy gdzieś tam Jeszcze może zejście. Ja bym chciał, żeby to tak wyglądało. Może wiecie co, nie patrzcie na to, że ta droga musi idealnie tak wyglądać. Jak tutaj na załączonym obrazku, oni mogą gdzieś tu, nie wiem, iść na dwa strzały do góry, mogą się kręcić tak jeszcze, nie wiem, do wieczora. No na pewno nie chciałbym tej pozycji trzymać do newsów z USA, czyli tam była 15:30, nie? Dobra, słuchajcie, ja sobie zrobię tego screen i tak sobie to zostawię. Na pewno będę obserwował. Gdzieś tam sobie to zapiszę. Powiedzmy AUD USD drugi Dobra, ja sobie tak ten plan powiem wam zostawię. Mówię, no trzeba go gdzieś tam obserwować, także no musicie też troszkę sobie gdzieś tam co chwila zaglądać. Nie mówię, że, bo ja też nie będę siedział tak jak wczoraj. Nie, nie, nie będę siedział przy wykraach cały dzień, ale do obserwacji, nie? Teraz co? Polecimy sobie. Wiecie co jeszcze? Czego nie sprawdziłem, co bardzo lubię sprawdzać jest to AI volume. Powiem wam, że jeżeli byśmy wyszli gdzieś tutaj z tego czy gdzieś tutaj się kręcili na tej strefie i tu nagle zrobiłoby się nam coś takiego i tu byśmy dostali jeszcze jakiś fajny sygnał i fajną świecę do tego. No to jak dla mnie luks, nie? No kurczę, powiem wam, że no nie zawsze działają te strefy. Nieraz jest tak, że no widzicie tak jak tutaj gdzieś tam się kręcimy między tymi strefami, ale jak zgrane jest to z jakimiś tam powiedzmy innymi no nie sygnałami, tak innymi potwierdzeniami, kurczę no no nie powiem, że jest to tam 100%owa gdzieś tam jakąś pewność ktoś ma, jak wchodzi w taką pozycję, bo też było nieraz, że nie działało to albo cena zawracała, ale jest to dla mnie i ja tego używam, nie sugeruję się tym, Okej, to jest dla mnie must have i jeżeli tego nie ma, to nie zawieram transakcji. Nie, ale jest to, jest to dla mnie mega mega wsparcie, nie? Dobra. Ach, nie ma. Szkoda, myślałem się pojawi. Dobra, dla mnie jeżeli chodzi o AUD USD to tyle. Mi jedna transakcja na plus wystarczy. Więcej gdzieś tam nie szukam na siłę. Co do złota miałem gdzieś tam dzisiaj rano plan. Zobaczcie. Chciałem, myślałem w sumie, że odbijemy się w górę od tej strefy, dlatego że oni tutaj już dużo razy reagowali i sprawdzałem też sobie na Kintel i tak dalej. Też pokazywało, że jako berish no okazało się, że odwrotnie i no nie ładuję się w tą pozycję. Nie byłem w pozycji ani nic, no ale chciałem być w tym longu. Teraz wiecie co? rozpatruje to bardziej pod kątem shorta, ale chyba nie na ten moment. Wiecie, wolałbym chyba poczekać po tych newsach, zobaczyć co się stanie. Dużo razy też miałem tak, że no nie mam gdzieś takiego super wielkiego doświadczenia i przerobionego złoto złota przez gdzieś tam nie wiem dwa trzy cter lata czy gdzieś tam jakieś no nie wiem powiedzmy, że nie mam o może inaczej super doświadczenia na złocie na tak dużego, żebym mógł wiedzieć czego mogę się spodziewać w takiej sytuacji. Dla mnie z mojego punktu widzenia no jest są to no ryzykowne jakieś tam ruchy, tak? I wolę takie coś odpuścić, bo no boję się po prostu, że załóżmy teraz sobie wymyślę setup, a o godzinie 10:00 zacznie się znowu, wiecie, ja na to mówię w trybie oczekiwania na nie i ten rynek będzie sobie czekał na te newsy i on będzie gdzieś tam szedł, no nie wiem, raz w górę, raz gdzieś w dół i tak będzie sobie gdzieś tutaj em po prostu się kręcił, nie? Dlatego no ja ja złoto też odpuszczam. No nie zostanę chyba przy AUD USD. Przyjrzymy sobie tu jeszcze funciaka na szybko. O, i tu co mamy? Zobaczcie, mamy 20, no powiedzmy 25 pipsów. I wiecie co mi się pierwsze rzuca w oczy? Zobaczcie. Przeciągniemy sobie to tak. I co mamy? Mamy jakąś tam strefę. Patrzcie, ile tu było reakcji. Ja sobie to zmienię. Nie lubię różowy kolor, wiecie, jakby ktoś pytał. Dlatego też tak. Zobaczcie, mamy tu reakcję, tu jakąś reakcję. Tu nam się udało przejść, ale też żeśmy się już zatrzymali na niej. No i tu znowu zatrzymaliśmy się na także jak dla mnie strefa jak najbardziej działa. Nie wiem tylko teraz. No właśnie zobaczcie też spóźnienie już nie 21 pips. Ja już nie chcę ich gonić, bo przeczuwam. Wiecie co? Przeklikamy sobie tu jeszcze. Kurczę, to było fajne, nie? Zobaczcie, mamy target na targecie PDH, więc ja ci wam pojawi się też klaster. Właśnie zobaczcie tych klasów są dwa w sumie klustry, tak? PDH plus target, PDH plus mamy mierzenie chyba Fibo. To jest teraz już tak nie widzę, bo mi się tu rozmazuje troszkę. 38,2, więc ja sobie te klasy już też wyłączam. I zobaczcie, nie dość, że ta strefa tu fajnie działała, no to tutaj fajny ruch, nie? Jakbyśmy zeszli na M5. O i słuchajcie, nos M5. Kurczę, no tu jest ruch boczny, nie? No kurczę, no nie, no nie, nie, nie, nie, nie szkoda, bo wiecie co, no wyglądało to naprawdę zacnie. Tak, no druga 9:00, nie mamy już nic rozliczone, nie? No y ale wyglądało to naprawdę fajnie, bo jakbyśmy sobie to oddalili, no gdyby nie ten ruch boczny, kurczę, nie no nie chcę tu teraz wiecie co wytyczać załóżmy, nie wiem kolejnej strefy, bo moglibyśmy to zrobić tak. No kto chce w sumie może sobie takie coś rozpatrzeć też, nie? Zobaczcie, jakbyśmy tu sobie jakąś tam strefę nawet powiedzmy gdzieś tutaj by było to, nie? No i zobaczcie, no dla chętnych dosłownie, nie? Tu se zmienimy kolor, żeby nam się gdzieś to tam nie mieszało, nie wiem, jakiś tam fioletowy, przypuśćmy. I zobaczcie, są jakieś wolumeny. Sprawdźmy sobie tutaj wolumeny. Wolumen na dole i u góry. Teraz nie. I teraz co zrobić? Teraz dwa znów powiedzmy jakieś tam dwie opcje, nie? Albo zejdziemy tu na dół pod do tego wolumenu, zareagujemy ładnie i pójdziemy sobie tu w górę. Przejdziemy przez tą strefę dotykając tego wolumenu albo krótko przed nim gdzieś tam zawracając do tej strefy, żeby ją zretestować i wtedy możemy szukać sobie wejścia gdzieś do tego targetu. Tak. No jeżeli ja bym się do tego ustawiał, no to co? Na pewno jakiś mały stop los. Przypuśćmy coś takiego i TP na tym poziomie. Tak byśmy mieli tam jakieś, nie wiem, no chciałabym, przeczywam, że 2 do jeden więcej więcej gdzieś bym tam nie rozpatrywał, nawet jeżeli by tu wychodziło, nie wiem, 2,5 do targetu. Tak, 2 do je, 1 do1 gdzieś by mnie nie interesowało. Jeżeli tu byśmy się gdzieś wybili mocnym ruchem do góry, no wtedy już dla mnie taki setup odpada, nie? Wtedy już bym gdzieś tego nie rozpatrywał, ale no jest jakiś plan. No tak, jak mówię, no dla chętnych kogoś, kto chciałby sobie to poobserwować, to by była taka moja gdzieś wizja na to, czy tak będzie, nie wiem. Zrobię sobie screen, wiecie co? No bo dla mnie takie w sumie no dość ciekawe, nie? Ja lubię takie rzeczy obserwować, powiem wam. I często robię sobie jakieś plany, wizualizacje i zapisuję na komputerze i później gdzieś tam wieczorem siadam, obserwuję, czy miałem rację, czy nie miałem racji. No gdzieś tam pomaga się utwierdzać, nie? GBP USD. Dobra, zapisane i tyle. Nie, w sumie to z moich planów to by było, powiem wam wszystko. Także jeżeli Tomek, ty coś jeszcze masz, no dzisiaj kurczę taki dzień, wiecie co, no to AUD USD, no dla mnie jak najbardziej. No tak. jest do czego zapomniałem sprawdzić. Jakbyśmy tu gdzieś wchodzili w pozycję, byśmy mieli ile? Powiedzmy, no 15 pipsów i tu byśmy mieli około tam siedmiu, nie? No to tam powiedzmy ruch 1 do dwóch do zgarnięcia, nie? Po jeden do dwóch zamknąć nawet ręcznie pozycje, zarobieni. Można kończyć sobie w sumie dzień, pooglądać jakieś tam na VOD powiedzmy filmik, doszkolić się albo Netflixa. No kurczę, jak kto woli, nie? O, >> minus euro i funta dzisiaj jest taki właśnie, że zaczęły dzień od takiego rangeu i to może dzisiaj być trochę problematyczne przy otwieraniu pozycji, więc no trzeba trochę ostrożnie. No i co? No >> słuchajcie, no jak już jak już wiecie, no to przecież euro i euro i funt chodzą praktycznie identycznie. No zobaczmy teraz gdzieś tam euro wybiło, tak? Ale one chodzą praktycznie identycznie. No skoro na Euro mamy range, no to raczej na tutaj nie spodziewałbym się, że nie wiem, mamy jakiś tam trend day i tak dalej. Także no one chodzą bardzo podobnie do siebie, więc przeczuwam, że no wszyscy mówię no czekają na nie. Nie >> w sumie to zaraz. >> Tym bardziej, że o 10:00 mamy PMI, później wydarzenia w na funcie też są w Anglii, w Wielkiej Brytanii i co? No i później wydarzenia dopiero około godziny 14:00, tak? Więc na te wydarzenia trzeba zwrócić uwagę i faktycznie na euro raczej bym poczekał tutaj z podejmowaniem decyzji o wejściu w pozycję. Być może około godziny 13:00 będziemy mieli więcej danych na wykresie i będziemy mogli sobie potwierdzić i zdefiniować faktycznie ruch rangeowy, tak? >> I być może jakieś rangeowe zagranie z paka. >> Tak, też też też bym za tym był, nie? Że gdzieś przyjrzeć wieczorkiem spokojnie po newsach już. Chociaż no zobaczymy. No ja jak na przykład wiecie jak jest gdzieś tam taki dzień jak dzisiaj mamy newsy 15:30 przypuśćmy, strzelam, rynek się uspokoi koło 16:00. No. No nie, no byśmy mieli jeszcze jakieś nie dwie, trzy godzinki na jakieś zagranie, powrót dalej. Tak. Z czasem, z czasem by było git, nie? To by się zgadzało. >> Dobra, Dawid, dzięki za analizę. Mam nadzieję, że sobie zrobiliście screen. >> Jak nie, to mówcie. to wam odpalę zdjęcie >> i też możecie przypilnować tych planów jak najbardziej do wykorzystania. Jak chcecie tego jeszcze screena zobaczyć to to piszcie na szybko, a jak nie to ja się po prostu przełączam do siebie i co Dawid jak tylko coś będziesz miał, no to się tutaj odzywaj to sobie wej. >> Ja sobie to będę obserwował trochę nie >> z analizą. Jasne, jak najbardziej. >> Pokaż screen. Dobra, jest chęć zobaczenia screena jeszcze. >> Tak, dobra, poczekajcie. Który teraz? Bo teraz już nie wiem. Ten to jest AUD USD tutaj zobaczymy już już ci będę mówił, bo tam piszą. >> Dobra, >> tak ten. Dobra, dobra. I pamiętajcie tutaj, ja sobie to rozpatrywałem na dwa razy, tak? Albo zejdziemy pod emę do tej strefy, wyjdziemy pod nią, zretestujemy i dopiero będę szukał wejścia, albo my tutaj już w tym miejscu, gdzie zaznaczyłem wam tym kółkiem, o my tutaj będziemy już z nią pracować. Pracować mam na myśli, że nie pod nią, nad nią, pod nią, nad nią. Tylko ładnie zostaniemy nad niej, na niej, zareagujemy i wtedy pokaże się jakaś tam reakcja w górę i wtedy gdzieś będę szukał wejścia, nie? Okej, >> jeden do pi. >> Sorki, źle napisałem tutaj. Zobaczcie, 1 do pi miał być 1 do półtora. Okej, to mój błąd. Ja już tego nie będę teraz przeprawiał, ale yyy zobaczcie tutaj miał być 1 do półtora, a nie 1 do5. To nie jest 1 do5. No to byłby dobry wynik w tym miejscu. >> No był, był. No to byśmy mieli 1 do 10, to już w ogóle był kosmos, nie? Na old the west to >> i tu przy 1 do pi dopiero byś się zabezpieczał z pozycją. >> Tak na breakiden. Nie no, takie rzeczy robi chyba tylko Łukasz, bo Łukasz ma naprawdę takie, nie, pozycje wielkie. >> Dokładnie. >> Tak. On sobie tam ciora. >> Dobra, słuchaj. >> No dobra, słuchajcie, jeden do półtora. Pamiętajcie. Yyy, Dawid, jak tylko coś będziesz miał, to od razu się odzywaj i i będziesz sobie wchodził z analizą. Ja się przełączam do siebie. >> Powinno być to już widoczne. Dajcie znać, czy widać, czy słychać. Słychać to raczej słychać, ale czy widać mój ekran? Powinien być widoczny. Dawid, pytanie do ciebie. Czy mieszkasz w de? Czas, czas na Polskę. Dokładnie. Tu też trzeba coś podatków oddać. A teraz robią. Okej, dobra. Przejmuję wizję i fonie. Dawid, jak coś to dawaj znać i będziesz sobie działał z jakimś planem, jak się coś urodzi. Co? Przechodzimy do mnie. Mamy sprawdzone wydarzenia. Yyy, mamy sprawdzone wydarzenia. Póki co za pół godziny musimy uważać, y, gdyby była jakaś pozycja. Aczkolwiek moje pozycje z poranka już uciekły. Można powiedzieć, że tu był taki ciekawy basic buy na Nowozelandczyku. Y, zaraz wam go też pokażę, dlaczego był ciekawy, jak go można było rozegrać. I w zasadzie też ciekawa opcja była na USD CAD. być może tu jeszcze będzie jakaś korekta, ale to sobie zaraz do tego wrócimy. Natomiast jeśli chodzi o nowozelandczyka, wrzucę wam od razu tą sesję azjatycką, żebyśmy też mieli punkt zaczepienia. Gdzie one są? Trading session jest azjatycka sesja. Na razie skasuję te poziomy, bo są nam niepotrzebne. Mamy jakiś kanał też wyrysowany z początku. I teraz tak, podstawa w zagrywaniu basic buyów jest taka, że musimy sobie wyjść na jedną stronę boxa lub na drugą stronę boxa, zebrać płynność, czyli dosłownie rynek musi wyjść pod boks, zebrać płynność sesji azjatyckiej, co właśnie się tutaj wydarzyło, no i ruszyć w kierunkach wzrostowych na drugą stronę boksa tu, tak? Lub na odwrót zebrać najpierw górę i wrócić na drugą stronę. To się bardzo często dzieje. M i to było bardzo fajne połączenie z obecną sytuacją na Nowozelandczyku, ze strefą, która jest przeze mnie wyznaczona z D1. Zobaczcie, mocna strefa, gdzie wcześniej rynek reagował na tej strefie. Tu było przebicie, reakcji, ale wrócili na górę. Znowu reakcja. Ja sobie tu zaznaczyłem raz, że tą strefę z D1 w formie oporu, strefy oporu, a następnie przechodziłem na mniejsze interwały i te też zaznaczałem ważne strefy. I na przykład ta strefa, która tutaj jest przerywaną, ja już tego nie będę szukał tutaj blisko na ekranie, ale powiem wam o co chodzi. Jeśli chodzi o tą strefę, to był imbalans, który z bodajże M5 albo z M15 sobie zaznaczyłem, który był do rozliczenia. A tak druga strefa, w sumie mogę ją wam pokazać, to był dla mnie taki order block, tak? Czyli miejsce gdzie cena ostatnio była i ten ta strefa była do zretestowania. Zaraz wam ją pokażę. Muszę tylko trochę przewinąć, żeby mi to nie uciekło. Nie wiem, czy dojdziemy w ten sposób do tego. Czekajcie, może to przyspieszymy trochę. Tu jest ta strefka. O, jest tutaj. Zobaczcie, jest ta strefa w tym miejscu. Nawet z M15 to wyznaczałem. Zobaczcie, imbalans z M15 zaznaczony. I tu taki order block na dole. m, czyli strefa, gdzie cena może dotrzeć i z tej strefy zareagować. Tak? No jak sobie zerkniecie, no to zareagowali jeszcze dodatkowo na tej m strefie, którą wyznaczyłem z D1, czyli mamy rozliczony imbalans, mamy wejście w ten order block i mamy dotkniętą strefę z D1. Mmm, oczywiście tutaj ta strefa z D1, ona jest bardzo mocno, że tak powiem, no mogłem ją na przykład wyrysować parę milimetrów niżej, no to nie byłaby dotknięta. Więc ta strefa z D1, ona tutaj jest, ale umownie nazwijmy to, że ona została dotknięta, tak? Bo ona mogłaby być, tak jak mówię, trochę mniejsza, zaznaczona i oni by jej nie dotknęli. Ale w połączeniu z tą strefą, z tymi elementami, czyli dolną krawędzią z M1 w ogóle chciałem zagrywać. Czy była okazja? No dla mnie była, ponieważ mieliśmy zrobiony podwójny dołek. Zrobili nam, jest wybicie do góry, tak? No i są świece wzrostowe, gdzie moglibyśmy się podpiąć pod wejście. No i spokojnie było tu do złapania. Nawet gdybyśmy wchodzili nad emą, no to spokojnie mogliśmy tutaj dwa do jeden uzyskać, tak? I to było przeze mnie pożądane. Oczywiście dla osób, które kiedyś tam bardziej są wytrzymałe, no to można by spróbować podciągnąć to zagranie do tej górnej krawędzi. Natomiast dla osób, które no jeszcze agresywniej zagrywają, no to trzymać pozycję i próbować rozliczyć górny zakres sesji azjatyckiej, czyli podobnie do tych zagrań, jak robi to Łukasz, czyli dość mocno i duże RR, tak? Yyy, natomiast dla mnie 1 do1 do z M1 w zupełności satysfakcjonowałoby mnie. Tutaj jest złapany jakiś ruch yyy z rynku. Yyy taki kawałek w zupełności mi wystarczy. Tak, więcej nie potrzebuję. Ważne, że uzyskam tu jeden do dwóch. I teraz to, co jest ciekawe, oni mogą jak najbardziej jeszcze do tej strefy wrócić raz i ją zretestować. Natomiast no będziemy sobie tutaj próbowali coś wykombinować, jeśli chodzi o jakieś inne zagranie. Tylko teraz pytanie jakie? Z tego co mówił Dawid to chyba tutaj nie mamy już targetów ciekawych z 2:00 do 9:00. One są rozliczone? Tak, są rozliczone, więc pod targetami, pod targety się w żaden sposób nie podepniemy. Jeszcze zerkam na szybko. Okej, zaraz zerkniemy do, zaraz sobie zerkniemy na wasze komentarze, bo widzę, że tam się ruch zrobił. I teraz tak, czy my mamy coś jeszcze? Zerkniemy z H1. z większych zakresów targetowych. Target u góry na Nowo Zelandczyku, więc jest to też jakiś magnes dla nas. Natomiast teraz no to nie jest moment, gdzie ja bym chciał zagrywać do tego targetu, więc to sobie na razie zostawimy. M5. Wracamy na M5. Okej. I teraz tak. Jedyne co tutaj nas interesuje u góry, a w zasadzie nie jedyne, to mamy tak płynność w połączeniu z targetem, czyli mamy już jakieś dwa elementy przyciągania. Sobie zobaczę jeszcze wolumeny. Wolumen niebieski jest w tym miejscu, czyli to może być odbitka. Tutaj jakiś wolumen zielony nam się buduje. Póki co zostajemy przy tych opcjach. Czy tutaj jakieś ciekawe zagranie teraz by mnie interesowało? No na chwilę obecną nie, ponieważ mój setup został rozjechany. Ja też tutaj nie będę szukał na siłę jakiegoś wejścia w pozycję, żeby tylko kontynuować ten ruch wzrostowy. Musiałbym zobaczyć w tej chwili jeszcze jakąś jedną korektę tutaj, tak? Czyli pogłębienie być może tego ruchu. No i wtedy bym się może zastanowił nad po jakiejś odbitce na wejście w pozycję, tak? Czyli jeszcze pogłębiają ten ruch. być może opierają się na tej dolnej krawędzi, która tutaj jest i wtedy moglibyśmy się zastanowić nad wejściem. To, co też w ostatnim czasie zacząłem zaznaczać, zobaczcie, to ważne poziomy z dnia poprzedniego, którym jest imbalans. Ja sobie to często oznaczam w ostatnim czasie i na przykład taki pierwszy imbalans, który tutaj jest do rozliczenia, pokrywa mi się trochę z targetem. Okej, tu jest imbalans, do którego rynek lubi docierać. Powyżej też mamy jakieś imbalanse, okej, który lubi być rozliczony. U góry mamy wolumen żółty i w zasadzie to może być ciekawe miejsce z M15. Jak to wygląda? Z M15 to wygląda tak, że zrobiła nam się tutaj w ogóle ciekawa strefa, jeżeli byśmy sobie ją zaznaczyli. strefa, gdzie cena, gdzie rynek walczył ze sobą. Tak więc to może być potencjalny, ciekawy target dla nas dzisiaj. No ale tu ewidentnie musimy poczekać na rozwój sytuacji. Teraz tak, co w ogóle kiedy ja bym chciał sobie próbować tutaj jakieś zagranie robić? W pierwszej kolejności na chwilę obecną oczekiwałbym być może jeszcze jakiejś korekty, pogłębienia z tego ruchu i dopiero w momencie sobie to jeszcze przerysuję trochę, przeciągnę dalej. Zrobimy to tak. To usuniemy i dołożymy sobie tą linię w tym miejscu. Czy to w tym miejscu, gdzie lepiej nam to wygląda. Wydaje mi się, że spokojnie tak to możemy zrobić. Tutaj mieliśmy jakieś wybicie, tak z tej z tego kanału, ale oni do niego wrócili. Ten kanał nie podoba mi się do końca dolna linia, ponieważ nie jest on jakoś nie jest ona jakoś rewelacyjnie styczna z kilkoma punktami y jeśli chodzi o dzień dzisiejszy. Dnia wczorajszego nie zaznaczam, jeśli chodzi o tą linię, więc tu mieliśmy w zasadzie jakbyśmy sobie ją próbowali jakoś dograć, gdzie mieliśmy więcej punktów stycznych, to idealnie by wyglądało w ten sposób. Tak. Yyy, jeden punkt. Tutaj mieliśmy kilka punktów. M Bogusław, a co? Słaba jest jakość ekranu? Nie widać. Co to za para? Wydaje mi się, że jakość powinno być wystarczająca, żeby rozpoznać. Tak, Nowozelandczyk to jest. Okej, więc tu patrząc od dołu, no to pięknie nam się pokrywa z kilkoma reakcjami. Nawet jakbyśmy sobie przedłużyli, no to pokrywa nam się też z tymi reakcjami u góry, tak? Ale nie zaznaczając tego dnia poprzedniego, ja sobie zostawię ten kanał na tej na tym knocie. Dlaczego na tym knocie? No ponieważ tu mieliśmy wybicie, tu mieliśmy te reakcje wcześniej, więc wybieram to miejsce takie, że tak powiem, pośrodku, tak, gdzie cena może reagować, ale też zobaczcie, no nie reaguje idealnie w punktu, bo wybicie z powrotem. Okej, więc tak to wygląda na chwilę obecną i mam te ciekawe elementy u góry. Skasowały mi się volumeny. Ja sobie te wolumeny muszę zaaktywować. Rozliczone mnie nie interesują. Aktualne mnie nie interesują. I na górze na pewno zaznaczę wolumen żółty. On też się pokrywa z pewną ciekawą strefą. Wolumen jest okej. Ten wolumen zaznaczam w tym miejscu. Słuchajcie, na upartego, gdybym chciał tutaj zaznaczać wszystkie wszystkie strefy imbalans, no to tutaj też jest strefa imbalansu, tak? I ona trochę nam się pokrywa z tym wolumenem, więc to może być ciekawe miejsce, jeśli chodzi o taki magnes do zagrania. W ogóle tu są ciekawe strefy z do zagrania. Mamy płynność, mamy target, mamy kilka imbalansów do rozliczenia, mamy wolumen. Mega mocny magnez. Jeśli chodzi o cenę, y, ja ten górny skasuję imbalans, żeby tego za dużo tutaj nie było rozrysowane. Zostawimy sobie ten pierwszy i to potencjalnie będzie miejsce, które nas interesuje, czyli zagranie do targetu z tym imbalansem. I poszukamy sobie, spróbujemy sobie znaleźć jakąś ciekawą strefę, z której można by tam zagrywać. I takich stref ja tutaj widzę kilka. M5. Jeżeli sobie przejdziemy tak, na pewno pasowałoby sobie zaznaczyć strefy wsparcia oporów. Tu jest jakaś strefa wsparcia oporu. Trochę tego będzie narysowane. Być może sobie zaraz usuniemy ten boks azjatycki, żeby on nam nie przeszkadzał. O, widzicie, od razu sobie zaznaczę wolumen niebieski również w ten sposób i usuniemy wolumeny. Nie będą mi to w ogóle potrzebne. Okej. Zobaczcie, robi się jakiś dalszy spadek, korekta. A jedną rzecz wam jeszcze powiem, tak przerywam ten plan, ale pod spodem mamy mocny imbalans tutaj do rozliczenia z D1. Już wam go pokazuję. To jest ta strefa i tu jest ogromny imbalans do rozliczenia z D1. Czy dzisiaj oni dadzą to radę zrobić? Tego nie wiem. Aczkolwiek to też jest jakiś magnes dla ceny. Tak, też rynek będzie tutaj w te kierunki mógł być przyciągany. Zobaczymy, co tutaj się wydarzy. Mam nadzieję, że teraz jak cena tutaj dociera, to teoretycznie przy tym pierwszym kontakcie z tą strefą powinna się pojawić jakaś odbitka, bo za pierwszym razem zawsze jest ta strefa najmocniejsza. No i mam nadzieję, że uda nam się wykorzystać tą strefę. Złoto w końcu spada. Okej, na razie sobie omówimy do końca nowozalandczyka. Tu zrobimy jakiś plan. Ciekawą strefę też byśmy sobie mogli nie strefę, a linię NLO dodatkową w ten sposób narysować. Okej, też ciekawa opcja. No ta wam nie do końca obecnie potrzebna. I być może nie będę tu zaznaczał wielu stref, które się gdzieś znajdują, bo jest tu sporo stref, gdzie cena może docierać i się od nich odbijać. Zobaczcie, tutaj była odbitka. i polecieli w kierunkach spadkowych. Tak więc trzeba zakładać, że to jest nasz opór też dla ceny obecnie. To jest jeden opór. Drugi taki opór jest tutaj, gdzie wyrysowałem. Okej, też cena próbowała tą strefę przebić. była korekta do tej strefy i powrót, więc to sobie no pasowałoby wiedzieć o tych strefach, że one tutaj są, więc może sobie trochę zrobimy takie mniejsze, ale zrobimy w ten sposób. Okej. I tutaj mamy też opór. Czy ją zaznaczać? Zostawimy na razie. Tak, przeklikam sobie jeszcze previous day. Jak o jest previous day. Strefa z previous day. Może warto ją zaznaczyć. Previous week. Jaki tu jest previous week? High. Previous week low. Zobaczcie też previous week low jest w tym miejscu. Też pokrywa nam się z tym targetem i z imbalansem, który wyznaczyłem. Więc tak mówię, ciekawy, ciekawa strefa. Bardzo nam się tu rysuje. Previous mod nam się nie pojawia. Okej, previous day zostawimy. I teraz tak, pierwsze co w ogóle by mnie interesowało, to przede wszystkim chciałbym zobaczyć wybicie się z tego kanału spadkowego, który mamy dzisiaj. Tak, czyli to jest nasza jakaś główna linia major z dnia dzisiejszego, jak sobie popatrzymy na nią, która jest respektowana przez rynek. No i co? I tutaj sobie zaznaczymy w takim razie strefę, która może być interesująca też. Tą na razie zostawimy. Tu jest ciekawa strefa. Zobaczcie. Tu jest ciekawa strefa. Ja ją zrobię na inny kolor, a ten boks azjatycki na razie go wyłączę. Zrobimy sobie to trochę w inny sposób. Okej, zobaczcie. Aj, to mi się ruszyło niechcący. Tu jest mocna strefa. Tak bym to widział. M. No i teraz co? To co by mnie w pierwszej kolejności interesowało to być może cofnięcie głębsze do tej strefy. Zmienię sobie kolor wolę czerwony. Cofnięcie do tej strefy. Następnie odbitka. Znalezienie się po drugiej stronie naszego kanału spadkowego. Zaliczenie wolumenu, retest strefy i po świecy wzrostowej poszukujemy wejścia w pozycję. Tak. Dlaczego mówię o tym, że chciałbym zobaczyć w pierwszej kolejności zaliczenie wolumenu? No bo jeżeli jeżeli aż kurczę no jeszcze raz, czyli zejście, zaliczenie tej strefy, odbitka odbitka retest. A i tu powinno być zaliczenie tego volumenu. Okej, w ten sposób. Powrót do strefy i wejście w pozycję. Dlaczego mówię, że chciałbym zobaczyć zaliczenie wolumenu? No bo yyy do takiego wolumenu mogą nam dotrzeć i zrobić yyy korektę i następnie jak pojawi się ruch wzrostowy to być może będzie oznaczało, że oni ten wolumen yyy już raz zretestowali i za drugim razem no nie będzie respektowany. Tak, on już będzie rozliczony. Tu pewne zlecenia oczekujące się pojawiły, więc chcielibyśmy odbić i kontynuować ten ruch na wzrosty. Okej. Do tego oczywiście ma. Zrobimy sobie ją w ten sposób. Może trochę inaczej, głębiej tutaj w ten sposób. Oczywiście mamy na uwadze, zrobimy sobie tutaj jeszcze jakąś strefę oporu, żebyśmy też wiedzieli, że jest tu przeszkoda. być może w ten sposób, ponieważ ewidentnie tutaj mieliśmy ruch sprzedających i nasze wejście ze stop losem najlepiej pod tą strefą pod mą, a idealnie by było, gdyby się udało go umieścić również w kanale, czyli powiedzmy w ten sposób. Okej. No i wtedy 1 do 1 to jest z ryzykiem drobnym takim, że mamy po drodze tą strefę, którą zaznaczyłem. Okej, więc jeżeli gdzieś cena tutaj nam się wybije do tej strefy, tu też jest imbalance. Oni lubią takie strefy zaliczać i na tych strefach robić korekty. Wiecie, jeżeli cena nam gdzieś tutaj dojdzie do tej strefy, to warto wtedy sobie wrzucić stop losa na break even i się zabezpieczyć w tym konkretnym setupie. Okej. No i z tego yyy z tego planu nasz główny cel to jest target z 236. W ten sposób bym to widział. Yyy czy coś do tego mogę dodać? Wolumeny mamy dodane. Jest wolumen. Oczywiście jeżeli macie chęć jak najbardziej można próbować rozegrać ten wolumen, który tutaj jest. Tak, ponieważ jest tu też ten drobny imbalans, który nam się pojawił. Tutaj mamy kolejny imbalans i cena, jeżeli tu dotrze tu być może zobaczymy reakcję, ale finalnie być może będą chcieli tutaj dotrzeć do tego wolumenu, który jest i rozliczenie i balansu. Dla mnie finalnie, jeżeli uzyskamy z tego zlecenia 1 do dóch, to ja się będę cashzował. Tutaj jest nasze full TP. Okej, full TP. Standardowo sobie zrobimy opis 0,25% na wejście nasz stop los tutaj mamy 1 do1 i no w sumie też decyzję zostawiam wam jak to rozegrać jak to zrobić ponieważ przy tym poziomie 1 do1 jesteśmy tutaj też w okolicach raz że przebicia tej strefy która była oporem jest oporem obecnie dla ceny. No i mamy nasz imbalans. Tak więc w tych okolicach również możemy spodziewać się jakiejś, no mam nadzieję krótkoterminowej zawrotki, krótkoterminowej korekty. Tak, jeżeli tą korektę zrobią, być może to będzie wyglądało tak, że zrobią ruch do imbalansu w tych okolicach, zrobią korektę do tej strefy, którą wyrysowałem i dopiero od tej strefy pojawi się ruch wzrostowy. Też tak może to wyglądać. Więc do przypilnowania. Nasz plan zakłada zagranie do targetu i do tego imbalansu, który jest tutaj widoczny. Czy coś więcej? Chyba nie. Wolumeny mamy zaznaczone, opisane. Robimy screena i wrzucimy sobie plan w nasz dziennik. Nasz dziennik, nasz dziennik i nasz PSND. Dzisiaj mamy 23062026. Wklej. No i co my tu mamy? Oczekuję retestu albo nie oczekuję, bo oczekiwać to można od rynku. Raczej chciałbym zobaczyć, chcę zobaczyć ponowny retest strefy support resistant, którą wyznaczyłem z D1. Następnie pojawienie się kupujących, którzy wypchną cenę nad górną krawędź kanału spadkowego. górną krawędź kanału spadkowego. Poczekam na retest i to będzie być może kanału albo być może nie kanału, a poczekam na retest, chociaż też by to dobrze miało górnej krawędzi kanału w połączeniu być może z strefy support resistant, którą mamy na szaro tutaj zaznaczoną. Poczekam albo poczekam, nie? Po świecy wzrostowej poszukam dogodnego miejsca do zawarcia pozycji w kierunku targetu 2306, który jest u mnie widoczny. To by było tak. I chyba tyle wystarczy. Zerkamy sobie. Jest tu jakiś ruch w kierunkach spadkowych. Patrzę, czy jeszcze mamy tu jakieś volumeny niżej, gdzie cena mogłaby chcieć na przykład dotrzeć, ale nie mamy tu nic na chwilę obecną, więc póki co niech sobie działają. Więc target możemy możemy zostawić sobie, niech sobie wisi. Previous day. Usuwamy. I gdzie jest mój target? Jest target. I wolumeny jeszcze usuwam, bo są mi niepotrzebne. Więc coś jeszcze chciałem dodać. Miałem coś na uwadze i mi umknęło. Ogólnie mocna strefa, do której cena, do której rynek może podążać, tak? Ze względu na to, że tu mamy sporo tych imbalansów. Mamy target volumen i strefę płynności dzisiejszej sesji azjatyckiej, także jest tego dość sporo, więc obserwujemy co i jak. Natomiast możemy sobie też trochę spojrzeć pod kątem paka na ten wykres. Jeżeli sobie to sprawdzimy, to zobaczcie, mamy zrobioną jedną nogę, mamy zrobioną drugą nogę i spokojnie mamy zrobioną trzecią nogę, tak? Czyli pod kątem paka. No ja już bym dzisiaj nie rozpatrywał tutaj zagrania na kolejną nogę, ponieważ trzy nogi zostały zrobione. Jedna, druga, trzecia. A zgodnie z założeniami paka, jeżeli mamy zakres trzech nóg potwierdzony, no to nie szukamy już zagrania do na kolejną nogę. Tak bym to widział. To sobie skasujemy, bo jest nam niepotrzebne. Usuń. Usuń. Dobra. I zostawiamy sobie ten plan. Być może będzie tutaj jakaś okazja do zagrania. Za 6 minut mamy wydarzenia. Zobaczymy, czy nasze euro, o, euro już gdzieś tam poleciało w kierunkach spadkowych. Na euro, jeżeli sobie zobaczymy, to też mam mocną strefę tu wyznaczoną z D1. Zobaczcie, mocna strefa, bardzo mocna. Jedna reakcja, druga reakcja i teraz dochodzimy trzeci raz do tej strefy. Yyy, jestem ciekaw, czy tu się jakaś kolejna reakcja też pojawi. Yyy, wcześniej tu była walka dość mocna, wybicie, ale powrót i znowu walka. No i jak się przebili, to już się utrzymali tu dość długo w tej strefie i od tego momentu mamy trzecią próbę przebicia. Zobaczymy, czy będą mieli na tyle mocy, żeby się tutaj poprzebijać. M. Natomiast na euro to co mówiłem wcześniej póki co wiem że jest wczesna godzina bo jest dopiero 10:00 ale wstępnie rozrysował nam się tutaj ruch boczny ewidentnie musimy poczekać na to co się wydarzy być może to jest w późniejszych godzinach dobre połączenie z tej strefy z D1 żeby znaleźć ruch boczny a następnie jakiś powrót yyy z ruchu tego bocznego na zagranie z ze strategii price action cycle. Okej, ale to w godzinach późniejszych. Póki co jeszcze czekamy i patrzymy, co tu się wydarzy. Yyy, warto, oprócz tego, że ja wyznaczyłem tą strefę D1, warto sobie zaznaczyć tutaj nawet można się spokojnie przenieść do tych stref, poszukać na przykład z M15 imbalansów, ponieważ rynek lubi się na takich imbalansach yyy zatrzymywać. Być może tu też będzie jakieś zebranie z poprzedniego swingu płynności i dopiero z tych okolic ruch w kierunkach wzrostowych. Tak bym to widział. Natomiast co my sobie jeszcze możemy popatrzeć? Nowozelandczyka mamy. Niech tutaj się coś dzieje na nim. Zobaczymy. Australijczyka robił nam chyba Dawid. Dobrze kojarzę. Dawid nam raczej robił Australijczyka. Z H4 z D1 też możemy sobie tutaj jakieś strefy pozaznaczać. Pochylimy się może nad Australijczykiem, ponieważ na Australijczyku i na Nowozelandczyku od poranka widzimy ruchy trendowe. Tak, Nowozelandczyk spada, Australijczyk spada. Na początku Euro USD było w ruchu bocznym, teraz dopiero być może zdecydowali o jakimś mocnym ruchu spadkowym. Aczkolwiek nie do końca uważam, że oni będą w stanie od razu takim jednym strzałem tutaj przebić tą strefę. oporu z D1. Okej, mogę się mylić, ale wydaje mi się, że zobaczymy tutaj jeszcze jakąś jakiś jakąś odbitkę delikatną i ruch wzrostowy. Okej, zostawiamy na razie euro. Na euro ewidentnie została zabrana płynność sesji azjatyckiej. Yyy, sprawdzam sobie czy pod kątem APIji, ale nie ma szans raczej na APIAzję, na euro. Na funcie raczej też. Gdzie mamy godzinę? 9:35, 9:00 nie ma szans. Natomiast Nowozelandczyk i Australijczyk chyba pod kątem API Azji były możliwe. 30. Gdzie mamy godzinę? 9:00. 9:00 jest tutaj. I to z tego tej strefy mamy zmienność na poziomie 26 27. Dajcie znać czy ktoś zagrywał dzisiaj API Azzję. Na pewno na euro i na funcie nie dało się tego zrobić. Hmm, natomiast jeżeli zagrywacie na Nowozlandczyku albo na innych parachwalutowych, no to jak najbardziej było to możliwe. Na Australijczyku, no konkretnie tutaj jest pompowanie w kierunkach spodkowych. Trzeba poszukać na Australijczyku ciekawej strefy. Zobaczcie z H4, jeżeli sobie sprawdzimy. Jesteśmy obecnie w jakiejś strefie oporu w tych okolicach. Czy my tam mamy? Ja sobie zaznaczę w ten sposób, żeby się odnieść dobrze do tej strefy. Czy my tu mamy jakieś ciekawe miejsca? Masz w analizie to? To czekaj, to już cię przełączam. Możesz o tym nawet opowiedzieć. Przełączyć na ciebie. Dobra >> sobie tutaj. O, wiecie, to skasuję. Ale zobaczcie, że sobie teraz tak siedziałem i to rozkwiniałem, bo oni faktycznie no pompują ostro w dół. No i taki kanał, zobaczcie, miałby sens, nie? Zobaczcie ile reakcji tu było na dole. Tu mamy jakieś dojścia do tej dolnej części, tu do tej górnej i my żeśmy z tego kanału w ogóle nie wyszli. Tak już trwamy w sumie od 2 czerwca. Także ja bym się skłonił po to, że może tak być, bo zobaczcie tu, ja bym sobie coś wyznaczył takiego i to by się też fajnie zgrywało, nie? Także ja myślę, że my możemy na ten moment to możemy sobie iść po prostu do tej dolnej części tutaj. Tak, >> jak najbardziej. Jasne. >> Także no myślałem, że pójdziemy w górę, ale powiem wam szczerze, że nie sprawdzałem tego z wyższego interwału. Mój błąd. A tu patrzcie z H1. No taki kanał, tyle reakcji, nie możemy coś z niego się gdzieś tutaj wydostać. I teraz ciśniemy ostro w dół. Tu mamy co prawda ten target 29, ale ja teraz w ogóle go nie będę rozpatrywał. Tym bardziej, że no zobaczcie złoto nam też tutaj leci. Też se wyznaczyłem jakieś tam strefy, ale no ten Australijcik faktycznie no ja jestem gdzieś tam ku temu, tylko że no lipa jest taka, że zobaczcie tu nie ma żadnych, no nie ma do czego rozegrać. No chyba, że ktoś lubi, nie wiem, rozgrywać, przypuśćmy do dolnej części kanału. Jak najbardziej szanuję. No ja gdzieś tam wolę mieć jakiś punkt, tak podparcia. No targetów tam nie ma. Druga 9:00 jest u góry. Zwykły target. Też są u góry te targety. A wiecie co? Może ja se wrzucę. A poczekajcie, zobaczcie. >> A ty masz chyba Dawid trochę inaczej narysowany ten kanał. Czekaj, ja patrzę na Australijczyka. Ty też na Australijczyka? Tak, >> tak. No, no, no. >> Bo ty teraz patrzysz z M5. To jest H1. To jest H1. No >> to jest H1. No nawet gdybym go tutaj chyba chciał, zobaczcie, bym go delikatnie gdzieś tam przeniósł. Tak. O. To zobaczcie, że my już wcześniej byliśmy tu w tym kanale i tak się gdzieś tam odbijamy od niego, nie? Góra, dół, góra, dół. No, no. Nie ma do czego tutaj też rozegrać tego dolnej części, jakbyśmy tu mieli gdzieś jakiś tam. >> A ile masz pipsów do tej dolnej krawędzi teraz? >> Wiesz co, 47. >> Ty, to ja mam troszeczkę inaczej chyba to wyrysowane. Z H1 też mam. Też mam z H1. Trochę inaczej mam kanał. Czekaj. Aut. Tak. >> Tak. No bo tu mieliśmy też nawet klaster. Wiecie co, ja mogę nawet tą, zobaczcie, to usuniemy i tą niebieską strefę, gdzie to mamy? Tu był też klaster, nie? I zobaczcie, że ten klaster pokrywa nam się tutaj z tym, co przed chwilą miałem, taką taką fioletową strefą, nie? I >> Okej, już wiem. zaznaczone. >> O i widzicie i myśmy przez tą strefę przeszli. Przeczuwam, że jakbyśmy tu gdzieś na dole popatrzyli jeszcze, to oni możliwe, że to zretestowali gdzieś od dołu, ale to tak naprawdę z jakiegoś mniejszego interwału. No i poszli w dół, nie? I teraz myślę, że może być tak, że uderzymy już do dolnej części tutaj, nie? No dobra, no to w sumie ja tylko tyle chciałem wam dopowiedzieć, bo tak słyszałem, że ten Tomek też właśnie rozpatruje i mówię >> to wiesz co, ja też pokażę swój punkt widzenia, bo ja mam trochę inaczej zaznaczoną y zaznaczony kanał. >> Góź patrzę, >> ty masz zaznaczony. Okej, ty masz troszeczkę inaczej. Zaraz wam pokażę jaka jest różnica u mnie, a u Dawida. Przerzucam się na ekran do siebie. Zobaczcie, Dawid ma zaznaczony w ten sposób kanał i to jest też jak najbardziej okej, bo Dawid ma chyba tak coś takiego ma Dawid. Okej, więc Dawid ma tutaj trochę dalej do tej krawędzi. Ja natomiast wziąłem kanał z szerszej perspektywy, czyli złapałem sobie go trochę szerzej tak od góry. Tu go nie skracałem w ten sposób i wtedy ta dolna krawędź u mnie jest bliżej ten opór jakiś. Tak. Dodatkowo jakąś strefę sobie tutaj support resistance wyznaczyłem, wynikającą z tego elementu. Więc yyy u mnie dlatego pytałem o ilość pipsów, wiesz? Dlatego pytałem o ilość pipsów, bo y tutaj mi się jakaś właśnie strefa oporu buduje w tym miejscu i faktycznie ty ten kanał, który wyznaczyłeś, on był mógł być na przykład takim sygnałem, ewentualnie jak się go przebije, to być może jakieś zagranie y w kierunkach wzrostowych. Tak, z tym, że z H4 no to jest daleko. Jak się przejdziemy na M5 czy na M15, to zanim byśmy to przebili, to jest i tak bardzo daleko, więc odpada. Natomiast ja bym się chyba pochylił nad tym moim kanałem teraz, wiesz, jeżeli byśmy mieli szukać jakiegoś szybszego zagrania, szybszego rozwiązania. Jeszcze zobaczę, czy my tu mamy poniżej jakieś strefy. No na pewno mamy tu jakieś strefy, gdzie oni mogą dążyć. Musiałbym to sprawdzić. Chyba, że chcesz kontynuować tam swój temat, to mów. Jak chcesz sobie rozważyć. A ja sobie przejdę na M15 i zobaczymy, czy w tej strefie my tutaj będziemy mieli. No bo to wiesz, zawsze można wychwycić coś. Zobaczymy, czy w tej strefie będziemy mieli z M15 jakiś imbalans, gdzie oni mogą nam się zatrzymać, bo to dość często też działa z tego co zauważyłem, ale to już tak powiększymy sobie. Muszę tą strefę znaleźć. Jest kanał wzrostowy. Jesteśmy tu gdzieś. Okej, tu jesteśmy w tej strefie, którą mam wyrysowaną. Jedyny punkt zaczepny, jakbym się miał złapać czegoś, to tu widzę jakiś drobny imbalans, który może być przystankiem. Ja sobie go zaznaczę i też go przepchnę. Zobaczymy, co oni na nim zrobią, czy w ogóle coś na nim zrobią. To jest takie z mojej strony trochę czepianie się szczegółów, wiecie, ale to dość często działa. Wrzucimy sobie go do obserwacji do 14:00 na przykład. Okej, niech to będzie i wracamy do bieżącego tematu i zobaczymy gdzie to jest. No i poniekąd trochę by nam się tą gdzieś być może pokrywało tak z tą dolną krawędzią i tutaj jest ten imbalans wyznaczony. Ja na razie nie będę tutaj robił jakiegoś konkretnego planu w oparciu o to, ale zobaczymy czy nam to zadziała, czy nam to się jakoś tutaj zatrzyma. Jeśli chodzi o ten rynek, póki co to tutaj też możemy mieć zatrzymanie i odbitkę, także jak najbardziej tu może być jakaś reakcja z M15, z M5. Zobaczymy. Coś tutaj się dzieje na tej strefie. Tak. Jest wybita płynność sesji azjatyckiej. Jest tutaj jakaś jedna próba, druga próba. Zobaczymy jak oni tu zareagują. I czy ja bym się tu chciał w ogóle pchać z czymkolwiek teraz w jakieś wcześniejsze zagranie. Są to ważne strefy, które zaznaczyłem. Zobaczymy sobie wolumenowo. Być może jakiś basic buy, basic basic buy. Głównie m tu mamy ciekawe wolumeny do zaznaczenia. Jest niebieski, jest żółty. I żółty nam się bardzo fajnie pokrywa ze strefą płynności. Okej, mamy to. To sobie na razie usuniemy. Co jeszcze tutaj były? Na pewno targety. Są dwa powyżej. 23 i 19. Ty, Dawid robiłeś tak do jednego z tych targetów plan? Okej, no to jest tutaj jakiś magnes u góry. Zobaczcie. No jest tutaj jakiś magnes u góry ewidentnie w formie dwóch. Tak, tak. No dość mocno odskoczyli. No jest tak. No i możemy sobie ewidentnie, a nawet musimy ustawić tutaj linię wsparcia oporu jako NLO, bo być może po jakimś przebiciu się nad tą strefę moglibyśmy się nad czymś zastanawić. jakiegoś basica zagrać. A w ten sposób ewidentnie rynek respektuje tą strefę, więc jeżeli oni go przebiją, przybiją tą strefę, tą linię, to moglibyśmy się zastanowić nad wejściem w pozycję. Tylko ewidentnie też musimy sobie tutaj znaleźć jakieś strefy wsparcia oporów z M30. Gdzie my tu mamy? Na pewno jest w tych okolicach wolumenu strefa oporu. W tych w tej strefie. Tu bym powiedział, że jest jakiś opór silny, więc realna szansa jak najbardziej jest powrotu do tej strefy. No bo wcześniej tu raczej nie ma jakiś mocnych oporów. Są lokalne oczywiście, które też by pasowało sobie pozaznaczać. Tu mamy opór ewidentnie widoczny. Tu też jakiś opór jest, tak? No bo mamy dobicie do tej strefy, przebicie, reakcje. Yyy, natomiast wydaje mi się, że jeżeli już byśmy przebili się na tą strefę, y, to te opory zaczną pękać, jeżeli oni tutaj konkretnie wejdą z siłą kupujących. Ale to musimy poczekać być może na jakiś impuls i wtedy rozważyć takie zagranie. Na razie orientacyjnie zostawimy sobie tą strefę w ten sposób rozrysowaną. Y, zobaczymy, co tu się wydarzy. Potrzebowalibyśmy tylko tutaj mocnego wybicia w formie być może jakiejś mikro wzrostowej korekty. No i potem świeca i moglibyśmy się podpinać pod pod kierunki wzrostowe. Tak bym to widział. Zobaczymy, co tutaj się wydarzy. Czy czy no na razie poczekamy, okej, poczekamy, bo no bo trzeba poczekać. Nowozelandczyk, Nowozelandczyk się odbił już. Być może być może Nowozelandczyk nam tutaj coś zaproponuje dzisiaj do zagrania. Jest y jedna próba, jest druga próba na upartego. Jakbyśmy spojrzeli, czy można to zakwalifikować jako podwójny dołek. No wygląda to ładnie. Tak, jeżeli byśmy się przypatrzyli na tylko body w tym miejscu, to taki podwójny dołek też tu się robi, ale no czekamy na wybicie. Jeżeli nam wybiją się, tak mówiłem, w te okolice, no to będzie jakaś okazja, żeby tutaj sobie zagrać. Póki co musimy to przeczekać. Najważniejsze jest to, że te dolne zakresy, ważne zakresy nam pozbierali tak z jedną próbą, z drugą próbą. I teraz czekamy na ruch wzrostowy. Szybko zerkam na euro. Euro też w tej strefie jest z D1 wyznaczy, co wyznaczyłem. Ona się Euro się tutaj zatrzymało w tej strefie. Ona jest szeroka. Ogromna jest ta strefa. Tu na Euro nie sprawdzałem sobie z M15 czy mamy tu jakiś imbalans, do którego cena może dotrzeć. Tego nie sprawdzałem. Nie będę się na razie w to bawił. Póki co zostawiamy funt. Podobnie jak euro Nowozelandczyk omawialiśmy sobie, Australijczyk sobie omówiliśmy, Kanadyjczyk tam był mocny ruch wzrostowy też od rana i odbitka. Tu na USD cut oczywiście mamy imbalance też póki co do niego nie dobili. To co widzę na szybko to jeden ruch. Być może pojawi nam się tutaj drugi ruch do tego imbalansu. No i być może gdyby z tego imbalansu pojawiła się świeca spadkowa, może byśmy sobie rozpatrzyli też jakieś zagranie. Gdzie my jesteśmy? Też zobaczcie z dnia wczorajszego wyznaczony mamy im balans, tak, który został zebrany w połowie. tyknęli go i kierunek spadkowy. Oczywiście powyżej mamy tam ważne strefy też jak previous day high. Ja sobie ten previous day high zaznaczę w ten sposób. Day high. Zobaczymy wolumeny. Jest fajny magnes na dole w formie niebieskiego wolumenu. coś takiego. U góry mamy jakieś wolumeny? Nie mamy, ale poniżej mamy sporo wolumenów. Tych już nie zaznaczam, one są dość daleko. Póki co to tak zostawimy 15. Jakieś strefy, które moglibyśmy sobie ewentualnie ręcznie wyznaczyć. Jedyna taka ważniejsza strefa to jest w tych okolicach, ale to już jest dość nisko. O, tutaj może być taka sytuacja, że oni jeszcze podciągną trochę w kierunkach wzrostowych. Nie chciałbym się tutaj na siłę pakować z zagraniem, co przemawia za tym, żebyśmy w ogóle rozpatrywali zagranie. No ja chcę zobaczyć, że oni cofną w te okolice. To jest minimum, jakie chciałbym zobaczyć. Być może tutaj jeszcze jakiś jest nierozliczony drobny imbalans. Na pewno nie będę się pakował teraz w pozycję tak jak tutaj to zrobili. To wygląda ciekawie. Zobaczcie, bo m był impuls spadkowy, mikrospadkowa, była korekta i pojawiła się świeca spadkowa, która zamknęła nam się podemą. Nie oznacza to, że oni m nie zrobią kontynuacji tutaj, bo jak najbardziej już teraz mogą polecieć, ale ja widzę przeszkodę w formie tego imbalansu, który nie został tutaj dotknięty. To jest krótki zakres ruchu. Oni jak najbardziej mogą tutaj dotrzeć. Tak więc w pierwszej kolejności chcę zobaczyć rozliczenie tego imbalansu. Zebraną mamy płynność sesji azjatyckiej. Zaraz sobie ją przeklikamy. Gdzie to jest? Tutaj. Płynność jest zebrana. Bardzo fajnie. Tutaj mamy jeszcze previous day high i no mamy ten imbalans jeszcze z dnia wczorajszego. Kurczę, on mi też trochę przeszkadza. On mi też trochę przeszkadza, bo oni jeszcze go mogą tutaj złapać i być może dopiero z tych zakresów polecą nam w kierunkach spadkowych. Na pewno jeżeli sobie z M5 rozrysujemy tutaj wsparcie, opór, no to jesteśmy gdzieś w momencie, kiedy oni to nam przebijają. Nawet jeżeli weźmiemy z no z tego zakresu tak średnio gdzieś tam była jakaś próba przebicia w tym miejscu, ale dalej nam się utrzymują pod tą linią i to jest taka linia majors na dzień dzisiejszy, która obowiązuje i być może zagranie spadkowe można zrobić na dwa sposoby. Trochę bardziej ryzykownie i trochę bardziej bezpiecznie. Dopiero tak jedno zagranie to po rozliczeniu tego imbalansu i dopiero z tego miejsca zagranie w kierunkach spadkowych, jeżeli w ogóle się tu świeca spadkowa pokaże. Natomiast kolejne po wybiciu tej strefy, a w zasadzie tej linii Majors, tak, ona nam trzyma cenę dzisiaj przed kierunkami spadkowymi. No musimy to ewidentnie poczekać. Musimy tu poczekać. Wolumeny mamy. Trochę nam ten wolumen się tutaj schował. Zaraz go przestawimy delikatnie. Do 12:00. Tu jest nasz wolumen. Okej, tu jest nasz wolumen. Tu sobie czekamy i w momencie, kiedy znalaz znaleźlibyśmy się tutaj po tej stronie, to może z tego miejsca byśmy poszukali jakiegoś zagrania. Jeszcze chcę sobie wyłapać tutaj strefy wsparcie oporów, które są kluczowe obecnie, ale tych stref ogólnie jest tutaj dużo. Jeżeli sobie zerkniemy, to tutaj mamy taki ruch rangeowy, gdzie oni walczą, tak? Oni tutaj walczą dość mocno. To jest jedna wielka strefa oporu, zarówno dla kupujących i dla sprzedających. Natomiast gdybyśmy sobie mieli wskazać te strefy lokalnie, no to sobie spróbujemy wskazać. Tak, tu jest na pewno taka strefa oporu. W zasadzie na każdym swingu możemy sobie wskazać strefę wsparcia oporu. Zobaczcie. Czy to jest tutaj? No to jest strefa rewersal tak zwana wsparcia oporu. Tak. Tutaj też moglibyśmy tą strefę ogólnie byśmy się tutaj zapakowali tymi strefami bardzo mocno. To może nie będziemy tego robili, bo w zasadzie wtedy nigdzie nie wejdziemy w pozycję, jak tych stref pakujemy tutaj. Dla mnie teraz takim kluczowym elementem jest wybicie się pod tą linię. Nawet nie podejmę ryzyka. To by była dobra opcja zagrywać z tych okolic, ale póki oni znajdują się nad tą linią NLO główną, którą mam tutaj wyznaczoną, to nie będę podejmował ryzyka wejścia w pozycję. Oczywiście tu, jeżeli byśmy się zapakowali w pozycję ze stop losem tutaj gdzieś, tak, no to można tam uzyskać wynik 1 do4, 1 do5 nawet, ale ja nie chcę tego w ten sposób robić, ponieważ póki jesteśmy nad tą NLO, no to oni mogą cały czas iść w kierunkach wzrostowych. Czekamy na wybicie się pod tą NLO. Natomiast nie chcę też pakować się w pozycję póki nie zaliczą mi tego imbalansu. Dopiero jeżeli ten imbalans mi zaliczą tutaj, a jego resztkę w zasadzie cofnął nam się pod tą NLO, dopiero wtedy bym poszukiwał jakiegoś zagrania. Zobaczymy sobie jak to wygląda pod kątem targetów. Target dzienny, ale zrobimy sobie tutaj trochę większy zakres. 999 i target druga dziewiątka. Druga dziewiątka druga dziewiąta wszystko rozliczone. Dzisiaj mamy zaliczyli już target z 23, czyli dnia wczorajszego, 22. Previous day, previous mod, previous week, previous mod. I też jesteśmy na najwyższym zakresie z poprzedniego miesiąca. W tym miejscu. Wyświetlił mi się. Tego nie potrzebujemy, ale previous mod jest jak najbardziej tak, czy to nie previous week? Previous week, przepraszam. Previous week mamy w tym miejscu, więc zaliczyli ten zakres, zebrali płynność, to sobie poczekamy. Na razie my mamy tutaj jakieś po drodze zostawili nam imbalance do rozliczenia. Średnio to widzę. Nie ma tu nic, co by dodatkowo w postaci imbalansu mogło przyciągać cenę, chyba że z dni poprzednich. Ale też tutaj raczej nic nie ma widocznego. Jedynie chyba te zakresy na dole. Tu mamy w tych okolicach mamy trochę imbalansów pozostawianych. Tak. No ale jest to dość daleki zakres. Póki co musimy poczekać. Nie podoba mi się trochę to ze względu na ten ruch boczny, który mamy od paru dni. Plan jest na zagranie. Natomiast ten ruch boczny, chociaż no jest dla nas tutaj jakiś target też w formie tego dolnego zakresu. Tak, jeżeli sobie to rozrysujemy w ten sposób, to powiedzmy, że to wyglą niech to wygląda w ten sposób. To tu na dole mamy no jest jakieś miejsce, gdzie oni mogliby zagrywać, tak? Także sensownym będzie zagranie po przebiciu nam tej NLO. ważną strefę. Tutaj sobie można spokojnie wyznaczyć wsparcia oporu w ten sposób. Zobaczcie, jest to ciekawa strefka i ją zostawimy. Próba wybicia wybicia kilkukrotnie udana. Cofnięcie. Próba przebicia udała się. Później od dołu ją retestowali. Nie udało się. być może będziemy mieli z tych okolic ponowną próbę retestu tej strefy. Warto ją tutaj mieć zaznaczoną. Jeszcze raz wolumeny z szerszego zakresu. Interesuje nas tak naprawdę obecnie ten niebieski. Te na dole. Dużo czasu mamy, żeby je rozliczyć. Klastry. Klastry nam się nie pojawiają. 50 punktów pipsowych. Okej. A strefy AI volume. Zobacz. Ja ogólnie nie patrzę na strefy AI Volume, ale zobaczymy, bo pewnie one będą tutaj i u góry i na dole będą te strefy widoczne. Okej. U góry jest w miarę blisko ta strefa. Ona jest w sumie zaznaczona z tym moim oporem, który jest wyrysowany. Natomiast na dole, no tu jest jakaś strefa, ale ona jest nieprzedłużona. A taka mocna strefka jest w tych okolicach, więc może tutaj od tych stref oni się będą odbijali. Tak. Wracamy na M5ę. Kasujemy na razie volumeny. Same się AI volume stref skasowały. Musimy poczekać tutaj. Tak. Wiesz co, ja nie korzystam w ogóle z DXI. To jest indeks dolara. Dobrze kojarzę? Tak czy nie? No to ja kiedyś jest coś przerywa, wiesz? Chyba uruchomiłeś Discorda i i przerywa. Musisz wyłączyć Discorda, wiesz, bo zaczęło ciąć i nie wiem co mówisz. Halo, halo, Dawid. Zaraz się wszystko, zaraz wróci do normy. Jak usunąłeś, wyłączyłeś Discorda, to zaraz wróci do normy wszystko. Możesz coś testowo powiedzieć, czy się słyszymy na bieżąco? Okej, no to działa. Przełączyć chyba chciałeś. Dobrze usłyszałem. Ej, wiesz co? Ucięło. Ucina znowu. Ucina znowu, wiesz. Halo, halo. Dawid tnie teraz. Tak, teraz cię słyszę. Jak coś to mogę cię najwyżej na chwilę przełączyć. Okej, dobra. Dobra, ja nie korzystam z tego dxy, tak, dxy, czy jak to się tam czyta, więc jak najbardziej oczywiście może być wskazówką. To jest dodatkowa informacja dla was, tak jak to wygląda i w połączeniu z innymi elementami jak najbardziej można z tego korzystać. Natomiast ja osobiście z tego nie korzystam. Okej, zrobimy sobie jeszcze na szybko plan tylko na USDC. Dzisiaj kilka planów, chyba jeden tylko na razie był zrobiony na Nazo Zelandczyku, tak konkretnie i obrazowo na Australijczyku, więc dzisiaj na spokojnie, jeśli chodzi o plany. Natomiast to, co się teraz dzieje na to, co się teraz dzieje na USD CAT, no to tak powiedziałem, ja chcę zobaczyć przynajmniej zebranie tego imbalansu tutaj. Jeżeli yyy pojawi się ruch spadkowy, to przede wszystkim muszę znaleźć się po tej stronie NLO i dopiero po y reteście y jakieś zagranie być może na zebranie płynności, być może do wolumenu, w zależności jak mi tutaj wyjdzie stosunek zysku do ryzyka. Minimum, który bym chciał uzyskać to jest 1 do m do półtora. Czy będę się dzisiaj bawił w to? No 1 do półtora to jest takie minimum, ale z tego co tutaj widzę to spokojnie mogę uzyskać 1 do dó, więc raczej będę strzelał w 1 do dó niż 1 do półtora. I tutaj sobie na szybko zrobimy plan. Jeden zakłada to, że chciałbym zobaczyć ruch do imbalansu, zebranie tego imbalansu, reakcja na tym imbalansie, wybicie pod główną NLO z dnia dzisiejszego, jej retesty świeca spadkowa. Oczywiście dokładamy tutaj naszą emę. W ten sposób mamy nasze wejście. Tu czekałbym na pojawienie się, nie nasze wejście tutaj. Czemu nie mówicie? Tutaj wejście, wejście na otwarciu, błąd. Czekamy, być może tutaj pojawi się jakiś ciekawy swing. Tak więc stop losa ustawimy oczywiście nad swingiem. Powiedzmy, że nam się tu wybuduje jakiś taki ruch, to nad tym swingiem się tutaj chowamy ze stop losem. Idealnie by było. Natomiast wstępnie to wygląda tak. 1 do je full TP. Wstępnie zakładam na zebraniu płynności. Jeżeli tutaj mi cena DZ, to wstępnie tutaj jest moje full TP. Natomiast po drodze, jeżeli wcześniej uzyskam jeden do dwóch, to ja się będę po prostu caszował. To jest nasze full TP. Stop los. Tu mamy 1 do i w zasadzie co? No prosty plan do zrealizowania i wydaje mi się, że to jest plan bliski realizacji, także możecie sobie po sesji przypilnować tego planu, bo on jak najbardziej jest możliwy w miarę szybko do realizacji. Oczywiście miejcie uwagę na wydarzenia, no bo dzisiaj jest trochę tych wydarzeń dopakowanych. Ja sobie to wrzucam inaczej jako SMC. To jest nasze 2306 26 jest. Mamy to obecnie chcę zobaczyć powrót ceny do wyznaczonego imbalansu, reakcję i zejście pod linię NLO. NLO, a następnie jej retest. Po świecy spadkowej będę chciał zagrać szorta na zebranie płynności sesji Azja. I chyba to tyle. Zerkamy szybko na plany, na to co się dzieje. Tak jak mówiłem, póki co widzę, że no oni tutaj podążają w tym kierunku. Jak sobie zobaczycie to jeżeli to się zrealizuje to przynajmniej zbiorą w połowie ten imbalans, który tu jest. Być może od połowy tego imbalansu pojawi się jakiś ruch spadkowy. Zaobserwujcie sobie jak często zbierają takie zakresy. Nie zawsze realizują go w pełni. Być może w połowie tego zakresu będzie ruch powrotny. Natomiast to, co też warto sobie sprawdzić, to często też robią dodatkowy ruch. Tak, jeżeli tutaj mamy ruch wzrostowy, to oni też pokrywają ten ruch jeden do jednego coś jak pierwszą nogę, drugą nogę. Tak m to sobie warto sprawdzić. To natomiast usuniemy. Jest mi niepotrzebne. Więc tu wiemy czego wypatrujemy. Australijczyk póki co pod tą linią również. Nowozelandczyk. dodatkowy powrót i tu mamy podwójny dołek. Tu była jedna próba, druga próba, a teraz widzimy, że pojawił nam się podwójny dołek. Zobaczymy, czy yyy tutaj będzie jakiś ruch wzrostowy. Yyy czekamy na to. Euro nie robiłem planu, ponieważ od początku był ruch boczny. Na funcie też nie robiłem planu ze względu na ten ruch boczny. Raczej do tego przyłożę się około godziny 12:00, 13:00, jak już trochę więcej tych danych się pojawi. Dawid, czy ty masz może jeszcze jakieś plany? Coś byś chciał dodać jeszcze na chwilę cię przełączyć. Australijczyk. Jeszcze wrócimy do niego. O, no dokładnie. Dokładnie tak jak mówisz. Nie warto też siedzieć cały czas non stop nad wykresem, bo jak siedzisz non stop nad wykresem to wydaje ci się, że widzisz cały czas okazję, że tu będzie można wejść w pozycję. Wchodzisz w tą pozycję i zazwyczaj to są błędne decyzje. Także mniej przy wykresach, a szukać konkretniejszych setupów. Hokładnie. Okej, Dawid, wydaje mi się, że na dzisiaj to tyle. M mamy na spokojnie zrobione trzy, może cztery plany. Tak naprawdę na spokojnie, bez robienia dużej ilości planów. No i co? Dzięki Dawid, że dzisiaj działałeś też z nami. Pewnie co, do zobaczenia, no bo jeszcze wpadniesz na sesję jakąś poranną. No.








