Kluczowe punkty z analizy:
Analiza rynkowa na otwarciu NASDAQ z potencjałem +2R. W tym filmie xPreay prezentuje szczegółowy setup tradingowy z wykorzystaniem konceptów SMC i ICT. Dyskutuje kluczowe poziomy wsparcia i oporu, analizuje strukturę rynkową oraz przedstawia strategię wejść i zarządzania ryzykiem. Używa wskaźników TradingView, takich jak Market Sessions i Unmitigated Swings (MTF), aby zidentyfikować najlepsze punkty wejścia. Filmy edukacyjne takie jak ten są nieocenione dla traderów chcących poprawić swoje umiejętności w day tradingu na giełdach amerykańskich.
- Analiza struktury rynkowej NASDAQ przed otwarciem sesji
- Identyfikacja kluczowych poziomów wsparcia i oporu
- Zarządzanie ryzykiem z pół% kapitału na pojedynczą transakcję
- Wykorzystanie wskaźników TradingView do lepszego czytania rynku
- Realizacja setupu z potencjałem +2R
Zobacz pełną transkrypcję filmu
Cześć wszystkim moi drodzy. Witam was bardzo serdecznie. Z tej strony Prej, a dokładnie ja witam was i moja gorąca kawa. Wybaczcie za mój dzisiejszy anturaż czapeczkowy przykrywający moje upierzenie i w ogóle bardzo niewielką kamerkę. Niemniej jednak na przestrzeni tygodnia coś mnie chwyciło. Już powoli puszcza paskudne choróbsko, natomiast mój głos będzie stosunkowo mocno zatokowy, więc przepraszam was również za to. Yyy, niemniej jednak zapraszam was dzisiaj na sesję na NZDAu. Sesję na NZDA przede wszystkim ze względu na to, że NZDAQ wygląda dzisiaj dla mnie bardzo, ale to bardzo sensownie i skusił mnie na tyle, aby dzisiaj właśnie zaprosić was na pełną sesję. Nie wiem, czy w ramach tej sesji pojawi się setup. Zobaczymy, czy jakiś setup będzie dla mnie wystarczająco kuszący. Natomiast całość dnia przemawia do mnie zdecydowanie mocno. Zaraz wszystko dokładnie wam wytłumaczę od a do z jaki jest mój dzisiejszy pomysł. to czego będę szukał przede wszystkim na rynku i generalnie w jaki sposób chcę żeby konkretne rzeczy się ułożyły. Oczywiście jak zwykle będziemy reagować, nie przewidywać, bo to bardzo istotne. Niemniej jednak jest kilka rzeczy, które już mi się dosyć mocno podoba. Po pierwsze i najważniejsze, jak zwykle parametryzujemy sobie środowisko na NZDAU w tym przypadku za pośrednictwem mojego modelu CRT, który zakłada boksy od godziny 8:00 do 9:00. Ale dzisiaj zagrajmy już troszeczkę temat prarketowego CRT, czyli boxa od 7:00 do 8:00, bo on również jest wysoce prawdopodobny, jeśli chodzi o zebranie dwóch stron. Dokładny materiał odnośnie prarketowego boxa i jego niezwykłe możliwości y przyjdzie niebawem y do was. No miało być znacznie wcześniej niestety. No tak jak mówię, obecny mój stan nie pozwolił mi wykorzystać maksymalnie tego tygodnia tak jakbym chciał. Niemniej jednak dzisiaj jest również jedna rzecz. dzisiaj, to znaczy 5 marca, która dosyć mocno przykuwa moją uwagę. Mowa tutaj o zebraniu obecnego dołka z dnia, który jest jednocześnie również dołkiem z Londynu oraz jest również relatywnymi equalsami, bo jak zobaczycie sobie tutaj to w Londynie utworzyliśmy od generalnie 1zej do 3:30 czasu nowojorskiego utworzyliśmy w tym miejscu relatywne equal lossy. Tak się składa, że jest to również dołek z dzisiejszego dnia i uważam, że jest to dosyć dobra i sensowna przyczynowość, a w zasadzie dodatek do przyczynowości, bo taka główna przyczynowość znajduje się również na interwale czterogodzinnym, do którego zaraz sobie przejdziemy. Na interwale czterogodzinnym, moi drodzy, możemy znaleźć bardzo, ale to bardzo duży fair value gap. Bardzo duże BC, w zasadzie serię BC, serię konkretną BC, która tak jak widzicie, no składa się nam tutaj na trzy konkretne fair value gap, trzy konkretne BC, które jak zwykle sumujemy w całość, aby patrzeć na to pod tym kątem. To co mi się nie podoba, to zdecydowanie oczywiście fakt, że my tutaj już w tym BC byliśmy kilkukrotnie, to znaczy możemy w ogóle sobie zapisać teraz to BC dla takiej klarowności. Natomiast to jest zdecydowany minus. Natomiast plusem zdecydowanym jest to, że korpusy świec mówią nam tu stosunkowo jasno. To BC, jak możecie zobaczyć, kiedy wyłączę teraz knoty, no cały czas nam tą cenę przytrzymywało i w ramach takiego typowego swipa, który się tutaj teraz wydarza, uważam, że jest to stosunkowo dobra dobra przyczynowość. To znaczy bałbym się tego BC, gdybyśmy rzeczywiście zamykali się tu dosyć mocno i gdyby cena rzeczywiście pokazywała, że interesują ją, żeby rynek, gdyby rynek pokazywał, że interesują go zdecydowanie niższe poziomy. Dzisiaj mam takie przeświadczenie na bazie tego, co widzę i przesłanek, które zbieram po kolei, że może być to odmienny scenariusz, że może być to sytuacja, w której mimo wszystko krótkoterminowo gdzieś tutaj zaczniemy szukać wyceny wyżej. Uświadcza mnie w tym również przekonanie o tym, że ten swep, który teraz się dzieje dosłownie na kilka sekund obecnie jeszcze przed 930, która zaraz nas przywita, również zebrał swinglowa na interwale H1ym, bardzo jasnego swinglowa, który właśnie wcześniej pięknie nam tutaj zebrał to BC i uważam, że jest to stosunkowo dobra przyczynowość, jest to stosunkowo dobra rzecz. Patrzę tu też na swoim panelu transakcyjnym już jak to wygląda na CFD, bo obecnie znajduje się na NASDAQu na futurach, a samo wejście będę realizował na CFD. Więc wybaczcie, że tutaj od razu sobie szybko zacznę patrzeć jak to wygląda w kontekście ryzyka, które chciałbym podjąć. zdecydowanie pó% dzisiaj, bo dla mnie pó% na Naszdaku to jest maks. Y, co mnie interesuje. Nie jestem jeszcze na tyle doświadczonym handlarzem na Nasdaku, żeby tu mówić o większych y większych procentach. No jak wiecie, obecnie w tym tygodniu na rynku Forex cudów nie ma. Jeśli chodzi o parametryzację a session range, no to pozostaje trzymać w większości przypadków ręce pod tyłkiem. No i to jest dokładnie to, co teraz widzicie, to co mi chodziło w ramach 9:30. Widzicie już zaczyna się dziać. To nie jest pompa, która mnie interesuje w kontekście wejścia. Chociaż mówiąc szczerze, teraz jak ją gaszą, to nie wiem czy się nie skuszę. Szczególnie, że na M5 nie wygląda to tak źle. I wiecie co? Chyba się na to skuszę na tego shifta, który o 9:30. Tak jest na pozycję bu na ,%. Zobaczmy po jakiej cenie mniej więcej geometrycznie mnie wrzuciło. Równo o 9:30, ale bardzo podoba mi się kierunek, który tutaj widzę. Dajcie mi chwileczkę. No stosunkowo to jest tak naprawdę mniej więcej ten wierzchołek, czyli dosyć spory tutaj stop loss, tak jak widzicie, no na pięciominutówce już tak nie przeraża, jeśli chodzi o zakres, ale też się tego stop losa dzisiaj nie boję. I dlaczego teraz, moi drodzy, wejście? Przede wszystkim dlatego, że ta jedynka utwierdza mnie dokładnie w przekonaniu, które chciałem tu zobaczyć. To znaczy po pierwsze mocna świeca wzrostowa, która jest w kierunku dla mnie pożądanym. mocna świeca wzrostowa, która zamknęła się nie na chamskim sweepie, tylko mimo wszystko zamknęła się dosyć mocno, jeśli chodzi o jej całokształt. Widzicie, nawet nie mamy poniżej 50%, więc strzelam, że pójdzie dystrybucja wyżej. Wyżej mamy natomiast bardzo istotny punkt. To znaczy jak możecie zobaczyć, mamy tutaj te relatywne equalsy w pierwszej kolejności, do których już teraz na tym etapie mam niecałe 1 do dó. A od tych equal highsów strzelam, że zebranie w tym momencie current day high z nie będzie niczym zdecydowanie trudnym. Oczywiście tutaj się już zabezpieczę, jeśli cena by tu doszła i zobaczymy, czy tak rzeczywiście będzie. Zaraz zobaczę jeszcze na M5, czy dokładnie wam to wejście dobrze zaznaczyłem w ramach tej świecy. Już dajcie mi sekundkę. Czyli w ramach mamy tego Knota. Wiadomo, że na CFD troszeczkę te ceny się tutaj będą różnić, ale mniej więcej podobnie to wygląda. Dajcie mi chwilę jeszcze. Ustawię sobie tylko swojego stop loss. Boże, stop losa. Już mam swój pierwszy take profit, żebym go widział, bo position sizer mi tu troszkę zasłania. Dobrze, więc to mamy załatwione. Więc pierwszy punkt, który mnie będzie interesował, pierwszy take profit, który dzisiaj mnie interesuje na nasdaku, to jest zdecydowanie tutaj wierzchołek w ramach Primarketu, czyli te equal highy. Naprawdę bardzo dobrze widoczna akumulacja. Przepraszam was dzisiaj za to, że będę tu chrząkał, popijał kawę. No musicie wybaczyć, że dzisiejszy materiał będzie pewnie stosunkowo odbiegał jakościowo od typowych, natomiast postaram się nadrobić jak mogę merytoryką ze względu na to, że tak jak mówię, uważam, że dzisiaj to co tu widzimy jest bardzo, ale to bardzo sensowne. Piątka zaczyna ciągnąć i to mi się podoba. Piątka również jeśli teraz zamknie się nawet powyżej tutaj tego miejsca to musimy pamiętać o tym, że ona już tu robi nam małego breakera. To znaczy mamy małego breakera y, który jest tu na interwale pięciominutowym. Dodatkowo ten breaker, którego tu widzimy i jednocześnie może przenieść się tu wyżej, powyżej tego swing High. No mokry sen, mówiąc kolokwialnie, byłby w momencie, gdybyśmy zamknęli się teraz powyżej właśnie tego pięciominutowego market structure shift. Pytajnik na razie, bo pytanie, czy rzeczywiście się to wydarzy. również stosunkowo pozwolę sobie tu wyłączyć zrobić bardziej przezroczystym ten fair value gap. Więc to mi się podoba. Dodatkowo mamy tu M15, no to już byłby naprawdę jednoczesny shift piątki i 15 to byłaby naprawdę poezja. Ale wiecie jak to jest. Nie ma co liczyć na nie wiadomo co. Nie ma to też co też robić predykcji, bo to jak rynek się zamknie, to już jest kwestia prawdopodobieństwa. Natomiast widzicie jakby o co mi chodzi w ramach właśnie tych tego take profit i w ramach tych equalów. Więc tu by był pierwszy take profit. A tu co bardzo ważne i co bym chciał już wam podkreślić, tutaj mamy current day high, czyli tak zwane CDH. Current Day High. Moi drodzy, Curent Day High to nic innego jak wierzchołek, który został zrobiony dzisiaj w ramach dzisiejszej sesji londyńskiej i to jest również Londons High. I w ramach mojego dzisiejszego krótkiego zagrania, bo na razie dosyć stosunkowo mocno to idzie, to tu chciałbym generalnie w ogóle zamknąć pozycję. to by mnie bardzo już bardzo pożądanym dla mnie było. To co jest dla mnie również istotne to fakt, że mieliśmy dzisiaj unemployment claimsy i pozwolicie, że szybciutko tutaj wam te unemployment claimsy rzucę w ogóle jeśli chodzi o to jak to dzisiaj wyglądało. Powinienem w zasadzie dużo szybciej wam to pokazać. Mieliśmy je o 8:30 am czasu nowejorskiego, więc jesteśmy godzinkę po nich. I tak jak widzicie te unemployment claimsy to w ogóle o 8:30 to cudów nie zrobiły na rynku szczególnie na nasdau. Strzelam, że pewnie na DXY o 8:30 to można było tu coś lepszego zobaczyć, ale też w zasadzie cudów nie ma. O 8:30 czasu nowiorskiego. Cudów tu nie było. No dobra, wracając szybciutko na samego NZdaka. Oczywiście podkreślam to jest oczywiście rynek live, gdyby ktoś się zastanawiał. Bardzo ładne zamknięcie piątki. Piątka zrobiła market structure shifta już bezapelacyjnie, bez pytajnika. Ponownie szybka kawa. W zasadzie kawa głównie dzisiaj nawet już nie dla samego pobudzenia, a co dla samego nawilżenia ciepłem gardła, bo po prostu to jest to jest pięta moja obecnie achillesowa, nagrywając w tym momencie dla was z tym stanem. Ale tak jak mówię, czuję się już w porządku. Energia jest. Więc szanowna małżonka, szanowna żona o mnie na tak dobrze zadbała przez ostatnie dni, że szybko człowiek mógł stanąć na nogi, no i szybko mógł wrócić do do swojej największej tak naprawdę pasji w tym zakresie, bo naprawdę szczerze mówiąc, jeśli chodzi właśnie o rynek Forex, no to głównie trzymanie rąk pod tyłkiem. No można się złościć, a można przyjąć też to jako po prostu sytuację taką, a nie inną. Taki układ rynku, taka sytuacja geopolityczna. y i po to mamy konkretne parametry, żeby nas chroniło to przed zbędnymi zbędnymi przegranymi, więc to jest bardzo istotne. Yyy, 15 zostało 7 minut. Bardzo ładny, bardzo ładny ten kierunek. Bardzo mi się to podoba, to co tutaj widzę. Zdecydowanie y bardzo ładnie to wygląda. M1. No tak, jak widzicie, podążamy w tym momencie za trendem, więc można powiedzieć, że taki taka klasyka nazdakowa, jeśli chodzi o to. E i tak wracając jeszcze do H4, bo to jest jedna rzecz, którą chciałem wam powiedzieć. Druga rzecz, tak jak mówię, tak jak, tak jak zresztą wcześniej powiedziałem, weźmy sobie tylko jeszcze może szybciutko, szybciutko usuńmy to z widoku. No w zasadzie godzinówka, tyle wystarczy. W zasadzie nie H4 sama, co nawet możemy przejść do D1. Zwróćcie uwagę, że NZDQ, co zresztą nie ma tutaj zaskoczenia, dosyć mocna akumulacja ostatnimi czasy, nie ma się co oszukiwać. Natomiast yyy we wtorek 3 marca w tym tygodniu zebraliśmy tutaj ten dołek i to co mnie dosyć mocno utwierdza dzisiaj w moim bajasie, który posiadam na ten moment, to fakt, że mamy nic innego jak właśnie atak na ten dołek i nie zamknęliśmy się poniżej. I teraz oczywiście nie chciałbym robić tutaj predykcji w kontekście tego, czy NZDAQ długoterminowo teraz pójdzie do góry, ale predykcję mam dosyć stosunkowo prostą, to znaczy zebraliśmy ten dołek, nie byliśmy w stanie zamknąć się niżej, są to dane na future na futuresach, więc bardzo sensowne. Dodatkowo zinwertowaliśmy volume imbalance, który znajduje się w tym miejscu, co wczoraj, dokładniej wczorajszego dnia, co stosunkowo utwierdza mnie w przekonaniu, że ma to jak najbardziej sens. A dołek, na którym wchodzę, to również jest dołek, który tak jak możecie zobaczyć, to jest wczorajszy wierzchołek i wczorajsze zamknięcie, czyli bardzo również sensowny punkt z perspektywy takie klasycznego zrozumienia technik wsparcia i oporu, ale nie tych na bazie znowu jakichś losowych linii, tylko na bazie realnych zamknięć, po prostu wycen dniowych można mówiąc wprost. To znaczy tak jak widzicie to jest zakres, który stworzyła cena we wtorek 3 marca. I ten wierzchołek, który tu widzimy, to nie jest byle jaki wierzchołek. To jest wierzchołek, który mówi nam o maksymalnym punkcie wyceny na bazie dziennych świec standardowego oczywiście czasu tutaj, który mówi mi o tym, że rzeczywiście to jest nic innego jak środa. Zamknęła się bardzo wzrostowo w stosunkowo do wtorku, przebiła wierzchołek i zamknęła się powyżej niego. I teraz antycypuję podobną sytuację w czwartek. To znaczy chcę zobaczyć dzisiaj, że otrzymamy wsparcie właśnie w ramach w ramach poprzedniego przesunięcia, czyli takie klasyczne, moi drodzy, gdybyście zobaczyli teraz tak naprawdę jak to wygląda z takiej perspektywy klasycznej, no to po prostu wygląda to w ten sposób, nie? Mamy mamy poniedziałek, mamy w zasadzie tutaj mamy wtorek, tu jest wtorek, tu jest środa i tu jest czwartek. No i teraz tu, gdzie przesunęliśmy z środy na wtorek rynek, powstaje naturalny poziom wsparcia dla rynku, naturalne miejsce odniesienia. Jeśli stosunkowo pojawia się tutaj coś sensownego, jeśli chodzi o jakikolwiek potencjalny swep, no to ma to dla mnie bardzo duże znaczenie. Nie boję się również teraz jakichkolwiek tutaj retracementów, bo fair value gap, który za sobą pozostawiliśmy, przepraszam, muszę odchrząknąć, jest stosunkowo duży. Tutaj po prostu zrobiłem przerwę dla was, żeby was tym nie męczyć. jest stosunkowo duży i ta jego wielkość y pozwala mi stwierdzić, że mamy bardzo mocny change in state ofih, czyli ta 9:30 bardzo mocno wpuściła tutaj stosunkowo konkretny dosyć atak w tym momencie na wyższe poziomy. To co mi się nie podoba, to problem z jakim ma 15 w tym momencie jeśli chodzi o walkę tutaj związaną z 15. Ale też nie skreślam tego ze względu na to, że to, że piątka nie przełoży się od razu na 15, to nie jest jeszcze koniec świata. Mówiąc wprost, to jest normalka, tak może być i tyle. I tu się tym nie martwię. Natomiast martwiłbym się dopiero, kiedy rzeczywiście całkowicie zinwertowalibyśmy to konkretne BC, które tutaj jest, czyli to wielkie BC na interwale pięciominutowym. wtedy rzeczywiście by gdzieś to dla mnie było już byłby to powód do zmartwień i powód do uciekania w tym momencie z tej pozycji, ale szczerze mówiąc na ten moment nie uważam, że tak jest. Dlaczego nie siedzę teraz na jednominutówkach i nie staram się wam tutaj wszystkiego pokazywać na jednominutówkach, moi drodzy? Przede wszystkim dlatego, że mnie Nazdak na jednominutówkach wywozi jak nie powiem co, za co. Dlaczego? Ja jeśli chodzi o jednominutówki, jak doskonale zdajecie sobie sprawę na backteście oczywiście mamy dużo większą kontrolę nad czasem, nad konkretnymi zmianami i tak dalej. No po prostu możemy sobie zapauzować wykres. No i to wszystko i nic nam nic nas nie goni. Ja nazdaku na rzeczywistym rynku, na jednominutówkach mówiąc kolokwialne naprawdę s nie wiem jak to inaczej odmienić mówiąc po prostu jestem do dupy jeśli chodzi o jednominutówki na naszaku bardzo mocno wybija mnie to z czytania rynku w odpowiedni sposób ze skupiania się na poziomach które mnie interesują z generalnie takiego podejścia w którym skupiam się na faktach a nie na tym co akurat sobie zrobiła świeca zaraz przed zamknięciem więc to jest dla mnie bardzo, ale to bardzo istotne, że jednominutówka nie jest kompletnie dla mnie na naszdaku, więc ja zazwyczaj, jeśli już mam wejście na przykład tak jak dzisiaj widzieliście ta duża świeca, to jasne momentum mnie interesuje, które które widzę, ale przełamanie struktury chciałbym zobaczyć minimum właśnie na jakiejś piątce i dzisiaj przynajmniej to przełamanie struktury, które tutaj widzę, one stosunkowo oczywiście wykracza poza CRT Open, jeśli chodzi o to CRT od 8:00 do 9:00. Natomiast nabrałem już też na tyle doświadczenia, jeśli chodzi o NZDA, do czego was zaproszę na przestrzeni następnych materiałów, tylko tak jak mówię, muszę je merytorycznie bardzo mocno przygotować. To co już w tym momencie widzę to to, że NASDAQ uwzględnia znacznie więcej. To znaczy na nas na naszdaku, tak jak mówię, zdecydowanie bardziej z mojej perspektywy przynajmniej możecie sami wypowiedzieć się w komentarzach, liczy się nie tyle sam układ, wiecie, tak jak na Forex na przykład Asian Session Range i tak dalej. Naaku liczy się również bardzo mocno to, co robił Londyn. Czy my ten Londyn zaatakowaliśmy zaraz po otwarciu, zaraz w pobliżu 9:30, jak po ataku sama 9:30 co zrobiła? Czy zrobiła swipa, który nie był w stanie nawet przesunąć piątki? czy zrobiła swipa, który przesunął piątkę, zrobił duży fair value gap, ale na przykład 15 już ma duży problem i tak dalej, i tak dalej. Wszystkie te rzeczy składają się dla mnie w sensowną całość. I teraz ta całość, mogę ją interpretować oczywiście na różny sposób. Natomiast NZDAQ w tych przesłankach, które nam daje, daje nam znacznie więcej możliwości niż tylko opieranie się na sztywno, na przykład na konkretnym boksie. I to nie jest teraz, żeby ktoś tego nie odebrał absolutnie jako niet trzymanie się konkretnych strategii. Absolutnie nie. Mamy nadal sensowne equal highy. Dalej zebraliśmy bardzo istotną istotny punkt dla w kontekście przyczynowości. Jesteśmy w ogromnym fair value gap, jeśli chodzi o BC na interwale H4. Wszystkie te rzeczy wchodzą dalej w skład oczywiście tego, co cały czas mówię. Natomiast czasami również chodzi o to, żeby usiąść danego dnia i zadać sobie po prostu bardzo proste pytanie. To znaczy co robi w tym momencie cena, co robi rynek i jak odnosi się do poprzednich sesji, które wykazały jakąś konkretną płynność. I tak jak widzicie tutaj Londyn wykazał jasną jasne equal losowsy, które już zostały zaatakowane. I to jest dla mnie bardzo, bardzo ważne, że, że w tym momencie Nowy Jork w pierwszej kolejności w zasadzie, kiedy tylko zaczął się premarket w okolicach godziny 7:00, pierwsze co zrobił to był zainteresowany w tych equalsach pod Londynem. I co mi to mówi? Mówi mi to przede wszystkim to, że pierwsze co Londyn, pierwsze co Nowy Jork w tym momencie w takim razie zrobił, to zaatakował stop losy potencjalnie dołek z z Londynu. I zaraz po zaatakowaniu tego dołka o 9:30 mieliśmy potężne przesunięcie na interwale pięciominutowym. Bardzo duża świeca, bardzo duże przesunięcie. Co mi to daje? Daje mi to przeświadczenie przede wszystkim na ten temat, że zaraz po tym ataku, zaraz po tym sweepie algorytm zaczął wyceniać coraz, coraz wyższą cenę. Puścił wszystkie te o 9:30 piękne zleconka na wypuszczenie ceny wyżej. I to już mi wystarcza dla mnie, żeby stwierdzić, to jest moje dzisiejsze bardziej prawdopodobne wydarzenie. Jasne, ktoś by mógł popatrzeć na tą 930 jako na potencjał manipulacyjny. Z jednej strony tak, ale z drugiej strony trzeba sobie zadać zawsze moim zdaniem pytanie, czy manipulacja już nie miała miejsca wcześniej właśnie w okolice czegoś znacznie ważniejszego, takiego, takiego jak Karen Dale London Low. czasami tak nie wiem mnie zatrzymuje po prostu. Więc zrobię sobie przerwę teraz przestanę gadać, zostawię to na chwilę, niech się to zacznie rozgrywać. Jak zacznie się coś dziać lepszego, to do was wrócę, żeby tu was, żeby wam tu nie chrząkać, nie smąkać i nie wiem, inne rzeczy, bo wszystko co chciałem prawdopodobnie wam powiedziałem. Jeszcze interwał tygodniowy, który jest wzrostowy, ale to większość z was pewnie już doskonale zdaje sobie z tego sprawę, więc gram zgodnie z ruchem tygodniowym danego dnia. Interwał tygodniowy jest za mną. Fajnie jest mieć dużego kolegę za sobą w tym momencie, tak jak macie duży interwał. Tak, to jest normalna sprawa, że dobrze jest. Mimo wszystko, jeśli świeca tygodniowa jest wzrostowa, no to chciałbym mimo wszystko uczestniczyć w ruchu wzrostowym. Paradoksalnie proste, ale jakże skuteczne momentami, prawda? Również znajdujemy się teraz poniżej New York Midnight, jeśli chodzi o północ czasu nowojorskiego i kto wie. Zobaczymy jak to będzie wyglądać dalej. Sensowny swip, sensowna reakcja. Cóż mogę rzec? Pozwólcie mi, że oddam się teraz błogiej ciszy i zaproszę was za chwilka krótkie cięcie. Krótka wstawka jeszcze jak to wygląda u mnie dokładnie na CFD. Weście miało miejsce o 16:00 w zasadzie no 15:31, bo tu oczywiście jedna godzinka. Więc tak to wygląda na US 100 Cash. Jeśli chodzi o wejście, to po cenie 25009. Więc tak to wygląda na CFD ze stop losem. Tak jak widzicie 924. Powiedzmy, że tutaj troszkę brakuje, jeśli chodzi o samego stop losa, żeby oddać odpowiednio tą wycenę. Natomiast ostateczny take profit znajduje się na tej górce, dając nam 1 do 225. Tak to wygląda po prostu z perspektywy CFD. No ale dobra, wracając szybko na futuresy, bo to mnie najbardziej interesuje. Yyy, szybko jeszcze tutaj tylko popatrzę sobie jak to wygląda z perspektywy m pierwszego take profit. Pierwszy take profit. Zaraz się zbliżamy do pierwszego take profit. Również tutaj z tego co widzę na A dajcie mi chwilę, bo ja tu patrzę na H1. Oho, tak jest. I tutaj będę zamykał powyżej tego take profit. Postaram się zamknąć w tym momencie. Myślę, że tu mamy ile? 1,63. No to myślę, że spokojnie większość pozycji sobie postaram się zamknąć. Myślę, że tak spokojnie tutaj sobie już zbierzemy wtedy jakieś trzy. No myślę, że spokojnie zamkniemy, zamknę sobie tutaj już 3/4, no powiedzmy 3/4 pozycje. To mnie będzie interesować. I reszta na risk free. Reszta już niech się dzieje co się chce. Tak jak mówię, ja nie jestem jeszcze totalnym specjalistą nazdaka. Tak jak mówię, nie nie boję się takich rzeczy mówić i przyjmuję z chęcią każde rady, jeśli chodzi o samego Nazdaka. Również w ramach rzeczy jasna sprawa, tak jak mówię, opracowywanie modeli sensownych. w ramach prawdopodobieństwa i tak dalej. To jest jedna para kaloszy, a druga to jest rozgrywanie tych modeli. Także jakby tutaj to jest rozgrywanie, jeśli chodzi o wiecie rynek live tu i teraz, patrzenie na to, co się dzieje tu i teraz, stres, emocje związane z instrumentem, na którym nie czuję się najpewniej na świecie. To nie są rzeczy, które sprawiają, że ja się tego, nie wiem, w jakikolwiek sposób wstydzę. Absolutnie nie. I też was zachęcam do tego, żeby się nie bać etapu progresowania na rynku i bo to nie jest nic złego. Co wiecie to jest najlepsze uważam w tym wszystkim, że w momencie kiedy macie na tym polega wolność w tradingu, że jesteście w stanie umiejętnym dopasowaniem się do danego instrumentu, umiejętną nauką na bazie danego instrumentu, naprawdę mieć możliwość handlować w różnych warunkach, w różnych sytuacjach makroekonomicznych, dywersyfikując się, bo dzięki temu macie wachlarz. Tylko żeby z tego wachlarzu umiejętnie korzystać, moim zdaniem trzeba jednak mimo wszystko stosunkowo dobrze rozumieć już swoje emocje, rozumieć swoje ryzyko, które jesteście w stanie poświęcić na dany setup i tak dalej, bo to jest to jest najważniejsze, czyli bycie w dużym skrócie bycie w synergii z poziomem ryzyka, który wam odpowiada. Poziom ryzyka, pół%, który ja uskuteczniam na NZDU nie sprawia dla mnie nie sprawia nagle, że jestem w jakikolwiek sposób przestraszony jakimś ruchem. Emocje nie przyćmiewają w tym momencie, nawet kiedy jestem, widzicie, nie za bardzo w najlepszym, w najlepszej kondycji zdrowotnej, jeśli chodzi o ciało psychicznej. Nawet sobie wypocząłem przez ostatnie dni, bo bo jednak mimo wszystko oglądałem głównie seriale i starałem się wrócić do życia. To tak jak widzicie to jest uważam właśnie najważniejsze, żeby nigdy strach nie przyćmiewał rozsądku na rynku. To jest uważam to jest to jest najważniejsze. No dobra, zaraz jest pierwszy take profit, o ile w ogóle dojdziemy, bo mnie interesuje dopiero zebranie tego tego wierzchołka. Na razie tanio skóry nie sprzedam standardowo przy konkretnych equal. No także tak to moi drodzy tak to wygląda uważam i to jest najważniejsze, czyli sztuka jakby trzymania emocji w ryzach i brania informacji z rynku na chłodno, ale żeby to robić to jest tak jak mówiłem wielokrotnie w różnych filmikach jeśli chodzi o jakiekolwiek psychologiczne materiały, które znajdziecie u mnie na kanale to są materiały, w których jasno wam powtarzam, że ryzyko musi być odpowiednio dawkowane, jeśli chcecie to osiągnąć, bo to jest mechan izm, który prop firmy, które wiele w ogóle głównie propy będą wykorzystują na maksa, nie? Czyli porywają się ludzie na konta, na kwoty, które są dla nich za duże. To te kwoty powodują, że dla nich jest to wręcz surrealistyczne. Jak ktoś zobaczy na początku, ja sam pamiętam jak zaczynałem i dla mnie wtedy nawet konto pamiętam jak konto 10k w ogóle samo nawet wizja 500, nie wiem 500 bucksów na minus to dla mnie to była jakaś jakaś surrealistyczna sytuacja. 500 $ na minus podczas stratnej pozycji. Ja pierdolę, nie, to jest w ogóle jakby wiecie z perspektywy na przykład jak zaczynałem 21 lat jak ktoś ma tak czy zaczyna dopiero swoje dorosłe życie i myśli sobie o tym że na jakimś propie nagle wiecie tak naprawdę kwoty które kwotę które nie dotyczą prawdziwej gdzieś tam prawdziwego handlu no bo nie oszukujmy się na propach dalej jesteście na demo ale zapłaciliście pieniądze za dany challenge za dane wyzwanie i już macie z tyłu głowy ten sam mechanizm że przecież ja praktycznie no 90% w większości przypadków, a w niektórych nawet 100% do których poziomów może mogę wypłacić, nie? Czy 500, nie? Czyli jak ja tracę te 500 $arów, to 500 potencjalnej kapuchy, no i człowiek zaczyna liczyć ile to jest na złotówki i tak dalej, nie? I te wszystkie widzicie proste, głupie mechanizmy powodują, że po prostu dla niektórych ludzi to jest za dużo. Dobra, zamykam większość pozycji. Zamykam większość pozycji, moi drodzy. Stop los poszedł na break even. Dobrze, stop los mamy na break even. Swoją drogą jeszcze 15 tu przesunęła. Przepraszam was, jak dzisiaj też mówię chaotycznie. Musicie mi wybaczyć po prostu ten dzisiejsze dzisiejszy chaos, który tu ma miejsce. Ale też chcę wam coraz coraz więcej dawać takich materiałów, tak jak mówię, dużo bardziej z natury takiej, nie wiem jak to nazwać, nawet takiej natury mocno sytuacyjnej. Ja chyba coś spieprzyłem i źle wam pokazałem. Tak, źle wam to pokazałem. Ja przecież atakuję ten szczyt. Źle wam to na CFD tam pokazałem. Dajcie mi chwilę, bo bym was skłamał. Przecież tu jest mój drugi. Nie, dobrze wam pokazałem. To ja coś na na Metatraderze sobie źle ustawiłem. Dobra, bo bym wam źle pokazał. 252. Co? No tak, czyli take profit de facto miałem na początku ustawiony tu na tym wierzchołku. Widzicie? No i tak to jest. Człowiek chory i głupoty gada, nie? Także take profit leci tutaj i lecimy właśnie po końcowy take profit. Zobaczymy, czy rzeczywiście Karen Day High czy Londons High zostanie osiągnięty na Nasdaku. Czy zostawię sobie runera? To jest w sumie dobre pytanie, które teraz sobie sam zadałem. Czy bym chciał zostawić runera? Hm, to jest bardzo dobre pytanie. Może powinienem zostawić. W zasadzie bardzo blisko jesteśmy. Czy w ogóle jest potencjał dzisiaj na runera? Zaraz zobaczymy sobie na ADR. Ja dzisiaj widzę potencjał generalnie na to, żeby Nazdak poleciał troszeczkę wyżej. Hm. To jest bardzo dobre pytanie. To jest bardzo, bardzo dobre pytanie. Wiecie co? Nie. biorąc pod uwagę swój stan fizyczny w dniu dzisiejszym yyy nie będę przedobrzał, bo pewnie jest milion rzeczy, które dzisiaj pominąłem, a i tak znalazłem się po dobrej stronie rynku. Yyy i i parę parę parę parę baksów udało mi się już z niego ściągnąć, więc spoko. Jakby okej, to już i tak jest dla mnie dobry scenariusz, więc wystarczy ten take profit wystarczy. Nie będę dzisiaj starał się przenosić gór, bo nie ma po co. Ze względu na to, tak jak mówię, trzeba uwzględniać to, że ja to rozgrywam, nagrywam dla was, uwzględnić swój stan. Te wszystkie rzeczy trzeba wziąć pod uwagę. Ale teraz właśnie tak teraz wracając to tak patrzę na to CFD i myślę, kuźwa czemu ja mam w ogóle tak daleko take profit ustawiony? Co tu się dzieje? Bo początkowo w ogóle na Metatraderze miałem w ten sposób. Może tak oszukam, oszukam rynek. Wcale nie mam tu ja take profit w tym miejscu. Nie no panie, take profit w tym miejscu gdzie tam w życiu, panie, jaki take profit w tym miejscu? Dobra, zaraz zamykamy, zamykamy zaraz całość, bo nie chciałbym też tutaj uczestniczyć w equalach. Poszło. Zamknięte. Dobrze, moi drodzy, więc zamknęliśmy całość pozycji. Zamknięte zaraz przy szczycie. Nie mam, tak jak mówię siły dzisiaj bawić się w gdyby rynek zdecydował tutaj robić equalsy. To jest dla mnie wystarczające. Pół godziny, moi drodzy, dzisiaj do was rozgadałem i jednocześnie handlowałem. No i dobrze. Bardzo ładny wynik. Mimo wszystko nie cudów nie ma, bo pierwszy take profit, pierwszy take profit zamknąłem stosunkowo wcześnie, więc cudów nie ma, jeśli chodzi o ostateczny wynik, ale i tak jestem zadowolony. Na NZDAQu staram się teraz mimo wszystko podążać, tak jak mówię, za trendem, podążać za jak najszybszym zebraniem zysków, jak jestem po dobrej stronie, bo NZDAK nie, tak jak mówię, nie jestem na tyle m na tyle, że tak powiem, nie mam na tyle dużej ekspertyzy, jeśli chodzi o handel tu i teraz na Nasdau, żeby w dużym stopniu patrzeć na to w tym w tym pod tym kątem, czy NZDQ ma dzisiaj dużą szansę. Tak jak na Forex jestem w stanie runnera dosyć dobrze określić. To znaczy po samym Londynie widzę czy ten runner dzisiaj będzie miał sens czy nie. Tak nazdaku wolę się w takie rzeczy nie bawić. Także i tak bardzo fajnie. Tak bardzo fajnie jak to wygląda w tym momencie. Udało się złapać tak jak widzicie stosunkowo całkiem sporo. Całkiem sporo. Za 68%. No i ładnie. No i ładnie w tym momencie, jeśli chodzi o to. No i ładnie. Dobrze. No i moi drodzy, więc to by było na tyle. To by było na tyle, jeśli chodzi o dzisiejszy materiał. Żegnam was trochę. Teraz widzę mój dzisiejszy pierwszy take profit. Już mogłem to zostawić po prostu do końca tutaj i nie kombinować. Strasznie nisko ten dzisiejszy take profit pierwszy. W ogóle patrzę teraz na zyski i mówię, co ja, co ja żeby tu wyczarował, jeśli chodzi o, jeśli chodzi o ten pierwszy take profit i zakres. Ale tak szybko chciałem, widzicie, to jest właśnie to. Szybko chciałem przesunąć na break even. To jest pierwsza rzecz, którą dzisiaj chciałem zrobić bardzo szybko, bo po prostu dla mnie na naszdaku to jest to jest klasyka, że NASDAK wiecie już jesteście daleko daleko daleko, jest pstryknięcie palca i w dół. Nie, na przykład jest to, bo tak Nazdak potrafi zrobić i dlatego wielokrotnie powtarzam, że NZAQ to jest to jest jak taki dziki koń, który po prostu czasem będzie pędził w jedną w jedną stronę pędził, pędził, pędził, pędził, ale jednocześnie może czasem was bardzo szybko zrzucić z siodła. Dobra, moi drodzy, kończę pieprzyć. Tyle na dziś. Bardzo dziękuję wam za oglądanie. Trzymajcie się, bądźcie bezpieczni. Dajcie znać, czy taki format też się wam podoba. Na razie. M.






