Najprostszy sposób na zostanie profitowym traderem -Trade recap [Analiza EUR/USD i USD Index]

Analiza Strategii Tradera w EUR/USD i DXYU

W tym filmie aprenderamy, jak zidentyfikować i zatrudnić skuteczną strategię tradera, opartą na poziomach wsparcia i oporu (order blocks), wycięciach likwidacji oraz fair value gap i manipulacjach rynkowych. Skupiamy się na analizie EUR/USD i USD Index (DXYU), demonstrując prosty, ale niezawodny sposób na generowanie zyskowych transakcji.

  • Kluczowe elementy:
    • Poziomy likwidacji (fair value, liquidity)
    • Respekt 50% dnia poprzedniego
    • Manipulacje i konsolidacje rynkowe
    • Poziomy wsparcia i oporu (order blocks)
  • Zastosowanie w praktyce: Pokazujemy konkretny przykład transakcji, w której wykorzystamy powyższe elementy, aby osiągnąć zysk, analizując klocki (candlestick patterns) oraz fazy ekspansji i retraxcenu.

Strategia jest idealna dla traderów szukających prostej, ale skutecznej metody. W opisie filmu znajdziesz link do darmowego Discord, gdzie możesz pogłębić wiedzę i zacząć handlować z społecznością.

Zobacz pełną transkrypcję filmu

Siema, siema. Witam was w dzisiejszym materiale. Zrobimy sobie szybkiego trade trickupa mojej pozycji oraz tym samym pokażę wam strategię, z której korzystam, którą omawialiśmy już wielokrotnie na na naszym kanale, ale widzę, że wiele osób cały czas ma z tym problem. A tak na dobrą sprawę jest to dużo prostsze niż może wam się wydawać i wierzę, że wielu osobom będzie w stanie ten filmik pomóc i będziecie mogli zostać w końcu profitowymi traderami. Przestaniecie komplikować swój trading, bo tutaj nie ma co komplikować. Tak? A więc tak, jest to moja pierwsza pozycja w tym tygodniu z racji takiej, że poniedziałek był po prostu low probability, tak? W piątek mieliśmy bank holiday, piątek był łączony tym samym z poniedziałkiem na daily, także nie chciałem w tym trejdować. W poniedziałek był chyba jeszcze no News Monday, także no wtorek jakiś volume był, ale nie miałem jakby czystego czystego entry dla dla swojej pozycji. Dużo, dużo stało się na Azji, także też odpuściłem. No i co? Zaczynają dzień dzisiejszy. był bardzo fajny i logiczny target dla mnie na euro jak i na DXYU. Mianowicie ten Monfly, czekajcie, BDJ, tak, okej, ten Monfly fair value, tak, z maja. Tak samo na DXYu ładnie nam to overlapowało z daily ADrem, ponieważ nie mieliśmy aż tak daleko do tego do tego liquidity, do tego fair value, tak względem dnia poprzedniego był to normalny ADR, nie był to wymaksowany target, także tutaj wszystko się zgadzało. Tak, czyli pierwszy punkt Jon Liquidity z wyższych interwałów było tak. Kolejnym punktem, który chciałem zobaczyć w dniu dzisiejszym jest respekt 50% dnia poprzedniego, czyli mierzę sobie 50% dnia poprzedniego i chcę zobaczyć respekt okolic tych właśnie tej tego zielonego m pola. Tak jak już to mam, to czego oczekuję w dniu dzisiejszym? Chciałbym zobaczyć jakąś manipulację, jakieś wycięcie liquidity z dnia wczorajszego. I co prawda euro ani DXY nie wycina liquidity z dnia wczorajszego, ale jak możecie zobaczyć funt ładnie się akumuluje i tutaj właśnie o tej 2:00 kładąc to SMT z daily highem wycina tutaj te hae z 16:00 tutaj tapuje w tego OB z dnia wczorajszego, tak dając tą manipulację. Także to była kolejna rzecz, która mi się już zgadzała. A więc mam jalquidity z wyższych interwałów, respekt 50% dnia poprzedniego, wycięcie liquidity z dnia wczorajszego, położenie SMT z między euro a a AGU, tak? Do tego key level 1H fair value, do tego order block na kontynuację i co? Fazy ceny, które wspierają mój pomysł. Tak, ekspansja, retracement, ekspansja dalej na GU wyglądało to w sposób taki, że spotkała się ekspansja z ekspansją, ponieważ byliśmy w konsolidacji, zmanipulowaliśmy HAja i przeszliśmy ekspansją do dołu. No i co? No i tak na dobrą sprawę to tyle. Tutaj nie ma nic skomplikowanego. Prosty trade, wyjście tak na dobrą sprawę, topick tak na tym na tym cellsidzie. M. No i co to tyle. Jeżeli jeszcze czegokolwiek nie rozumiecie, chcecie trejdować z nami, troszkę więcej się doczyć, to śmiało wpadajcie naszego darmowego Discorda, link będzie w opisie. A jeśli jesteście stricte zainteresowani bardziej pracą, jeden na jeden z nami, to zapraszamy was również do kontaktu. Także to by było na tyle. M siemanko.

Przewijanie do góry