🔴 SCALPING NA ŻYWO – wolumen w tradingu (świece wolumenowe, dywergencje, smart money) [Wolumen, Fibo, Scalping]

Analiza Skalpingu na Żywo z Wykorzystaniem Wolumenu i Fibo

Zapraszamy do szczegółowej analizy sesji tradingowej na żywo, podczas której ekspert omawia strategie skalpingowe na indeksach, walutach, złocie i ropie. Film skupia się na wykorzystaniu wolumenu, poziomów Fibonacciego oraz geometrii rynku do identyfikacji okazji tradingowych w czasie rzeczywistym.

Kluczowe zagadnienia omówione w filmie:

  • Wykorzystanie wolumenu w tradingu: Analiza świec wolumenowych i identyfikacja poziomów, na których aktywni są duzi gracze (smart money).
  • Poziomy Fibonacciego: Wykorzystanie poziomów Fibo (61.8, 161.8) do identyfikacji potencjalnych punktów zwrotnych i targetów cenowych.
  • Geometria rynku: Identyfikacja i wykorzystanie setupów geometrycznych, takich jak korekty proste 1 do 1 oraz motyw korekty w korekcie.
  • Skalpowanie na indeksach: Praktyczne przykłady skalpowania na DAXie, z uwzględnieniem geometrii 1 do 1 i poziomów Fibo.
  • Trading na Złocie: Analiza setupów na złocie w interwale M1, wykorzystanie poziomów Dinapolego.
  • Hedge na poziomach Fibonacciego: Wykorzystanie hedge’a na poziomach Fibonacciego w tradingu na parach walutowych (np. dolar do jena).
  • Wykorzystanie Strzałek Fibo: Identyfikacja sygnałów kupna i sprzedaży.

Ostrzeżenie: Pamiętaj, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Prezentowane analizy mają charakter edukacyjny i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych.

Zobacz pełną transkrypcję filmu

Dzień dobry. Witam wszystkich. Cześć. Zaczynamy sesję londyńską. Dzisiaj skalpujemy na indeksach. Za chwilkę zobaczycie na niemieckim indeksie jak to wygląda, bo gram Daxa. Będzie również ropa złoto, waluty. No to co się zawsze fajnie porusza na sesji porannej londyńskiej. Dajcie znać w Skali od 1 do 10 tradycyjnie jak widać. Jak mnie słychać napiszcie proszę na czacie, a ja pomalutku już zaczynam. 10 10. Cześć Łukasz. Cześć. Witam, witam. Okej, wszystko widzę dobrze działa. Dziesiąteczki są, plusiki również. No to co, możemy yyy zaczynać. Proszę pamiętać, że to co mówię i pokazuję ma charakter edukacyjny. Nie są też to porady, nie są to rekomendacje inwestycyjne w rozumieniu prawa. Jest to moja prywatna opinia na temat zastosowania przykładowych narzędzi, mojego podejścia. Natomiast są to rzeczy typowo y typowo subiektywne. To jest moje prywatne zdanie na temat aktualnej bieżącej sytuacji technicznej na walutach, na indeksach, na złocie, a także na Bitcoinie, bo też oczywiście kryptowaluty przeanalizujemy. Pamiętajcie, że inwestowanie wiąże się z dużym ryzykiem. Odpowiadając na pytania szybciutko, jak można odebrać aplikację, jak się zgłosić, macie link na czacie. Tam jest formularz na naszej stronie Fibo Teamowej. Ten link mam nadzieję, że dotarł i że go wszyscy y widzą. Bardzo proszę się zgłosić, a w styczniu już zaczynamy na niej pracować. Tak wygląda formularz. To jest formularz, który się znajduje bezpośrednio na naszej stronie, więc jeżeli ktoś chciałby otrzymać dostęp, to proszę zostawić na siebie na miarę. Ja przechodzę już do wspomnianego Daxa, dlatego że to wybicie grał, moi drodzy, to jest taki setup częściowo w konsolidacji. Natomiast jak zobaczymy, co jest rozgrywane, no to widzimy, że rynek wypełnia wypełnia setup, który doskonale znamy. Już wam to rozpiszę dokładnie jak to wygląda. To są takie setupy geometryczne, w które rynek prędzej czy później uderzy. Tak, to jest takie już takie moje podejście w kontekście wypełniania się setupów. A co mamy na myśli? No to przede wszystkim budującą się geometrię 1 do1. Proszę zobaczyć, że jeżeli widzimy coś takiego, że rynek wybija poziomy, prawda, bo to jest zagranie na wypełnienie, dokładnie mówiąc na dojście do poziomu Fibo 61,8 to jest mój y pomysł. To widzimy, widzimy tak 61, mierzenie FS1, korekta prosta AB, BC i CD, prawda? I tutaj ta równość fal wypada. I teraz mało tego, bo jeżeli mamy poziomy, prawda, te dwa istotne, czyli 61, mamy mierzenie FS1, tutaj wyżej zatoczyłem na zielono, to zawsze sprawdzamy, czy szukamy dodatkowych potwierdzeń. I tutaj takim potwierdzeniem, zobaczcie, jest motyw korekty w korekcie. Ja może to zaznaczę najpierw za pomocą linii, bo to doskonale widać na zasadzie budującego się układu trójfalowego, czyli fala A, fala B i fala C. I teraz co jest najważniejsze? Najważniejsze jest jej zakończenie, bo zwróćcie uwagę, że zakończenie tego zielonego zygzaka wypada na FS1. Zakończenie całościowego, czyli A na dole, B, C i D też wypada na FSO. Jak się nazywa ten motyw, moi drodzy? No motyw korekty w korekcie. To, że korekta w korekcie jest jednym z najsilniejszych setupów, no to chyba nie trzeba o tym mówić ani tego powtarzać. Każdy powinien to wiedzieć. I to jest właśnie setup, w któryło mi się tutaj przed wejściem jeszcze Londynu, czyli właśnie na dojście do Fibo dokładnie do tej strefy. Dlatego take profit zaznaczam. O, właśnie tutaj i ten setup się bardzo ładnie realizuje. Korekta prosta 1 do1. Tomek pisze proste, że prosta. No dokładnie. Natomiast motyw korekty w korekcie. Bardzo setup skuteczny, wielce prawdopodobny. Niestety się pojawia rzadko. Trzeba wyćwiczyć oko, bo tam jest ta podwójna symetria fal, prawda? Ten odcinek, no jak sama nazwa mówi, korekty w korekcie, prawda? Czyli tych odcinków jest troszkę więcej. Natomiast najważniejsze jest zakończenie i element wspólny, czy ten punkt D, prawda, z jednego i z drugiego setupu. Zobaczmy złoto, bo widzę, że złoto cofa, a tutaj złoto, moi drodzy, już z niskich interwałów ten system minutowy cały czas szlifuje, bo tak jak wam obiecałem, będziemy go ćwiczyć. To myślę, że będzie luty, marzec, czyli najpierw trzeba się przygotować. O, właśnie i to są takie setupy, które bardzo często się pojawiają po sobie. Zobaczcie, 61 to jest to, co zbierałem. Dodatkowo bierzesz pod uwagę cały ten ruch. No i też mamy 61. Zobacz 381. Pomalutku może, może będę to zbierał za chwilę. Tylko musi być uderzony poziom 61. To jest interwał m1. Tu się dzieje naprawdę szybko. Zaznaczę poziom w ogóle o którym mówimy. To jest wewnętrzne mierzenie ostatniej tej fali, tej malutkiej fali 61. No i rynek już widzę reaguje. Są poziomy Dinapolego swoją drogą. Bardzo ciekawy yyy setup, więc proszę sobie obserwować. Yyy ten Dax bardzo ładnie widzę yyy się realizuje. O właśnie to jest to, o czym mówiłem. Yyy na jenach też zbierałem. Na jenach, moi drodzy, zbierałem. Tutaj mam hedgea. Już mówię dlaczego. O właśnie 61 na jenach. To jest to, czego się troszeczkę obawiam, bo widzę, że rynek zaczyna ten poziom już respektować. O co chodzi? O co chodzi? Najpierw miałem krótką pozycję, tak? Bo tu był taki setup, słuchajcie, od poziomu do poziomu. No i o co chodzi? Chodzi o to, że jeżeli widzisz setup, o w tym momencie był rozgrywany. Proszę zobaczyć tutaj widzisz setup na odbicie od Fibo. No 61 tutaj, prawda? I to było to zejście. Ja to troszeczkę spóźniłem. Y, no to gramy to, co widzimy, prawda? Że zgodnie z zasadą Tate Watch Ru widzisz setup odbicia o 61 cena zjeżdża. Jeżeli widzisz setup odwrotny, czyli blokadę, tak? No bo rynek już zaczyna ten setup realizować, cena się odbija od Fibo, to zawsze sobie zadajesz pytanie, jeżeli jesteś na plusie, dokąd cena może dojść swobodnie, czy to jest ten tak zwany swobodny obszar rynkowy, gdzie może być pierwsza blokada? I co jest odpowiedzią? Odpowiedzią najczęściej jest, że pierwsza blokada jest na poziomie Fibo. I tutaj chcę wam to pokazać, bo tą blokadą tak mamy znowu 61, dlatego dałem hedgea. To jest też częste pytanie jakie zadajecie. Czy hedge na poziomach Fibonaciego? Bardzo często tak. I tutaj w tym hedgeu jestem. Ten Hedge widzę, że jest do zamknięcia, bo cena cena troszeczkę podbija. O, właśnie 61, jeżeli będziemy mieli, o już wam pokażę TSM1. Naprawdę się ciężko niekiedy komentuje i i przepraszam i opowiada o tym, bo tutaj trzeba działać. Tak. O, to jest ten setup, który będę brał pod uwagę. 61 na dojście, czyli pierwsze co robię, zabezpieczam tę pozycję. Kolejny poziom jaki będę brał pod uwagę 18376, czyli też motyw zygzaka. Uwaga, to jest wszystko na systemie minutowym. Złoto widzę realizuje. Okej, zobaczmy. Tak, złoto realizuje poziom Dina na polego. Mam nadzieję, że skorzystaliście. Jeżeli są pytania, to bardzo proszę pytać. Na razie staram się na bieżąco odpowiadać. W jakich sytuacjach grać na wypełnienia? Przemysław pyta Przemku, jeżeli widzisz mocne setupy, mocne setupy to są, możecie zanotować, to są na pewno korekty w korekcie, czyli to o czym mówiłem, to jest na pewno one to one potwierdzone na przykład poziomami Dina Polego, prawda? To nie są setupy pojedyncze, tylko to są setupy łączone, tak? Czyli one to one z czymś, korekta dodatkowo, czyli podwójna geometria, tak? FTS z czymś jeszcze, tak? Czyli zawsze ten taki dodatkowy brakujący element warto, żeby był na wykresie. wtedy setup jest do wypełnienia. My to w skrócie mówimy, tak? W sensie on się realizuje i cena do tych poziomów Fibo dochodzi. Czy będę odnawiał pozycje na złocie? Tak, będę odnawiał. Już widzę, że układ się realizuje. Układ harmoniczny. Proszę zobaczyć. Mamy Xab. O, właśnie tutaj mamy pierwszą część, pierwszą część układu. Druga część układu to jest BC i punkt D troszeczkę troszeczkę niżej. O, właśnie. No i to jest to, co będę brał również pod uwagę. No dobrze, to mamy 4603. Okej, no to są setupy do obserwacji. Zobaczmy tego Daxa, czy tutaj się wypełnia. No wypełnia się wszystko ładnie. Co możemy zrobić? To oczywiście to oczywiście zabezpieczyć pozycję. zabezpieczyłem. Wam pokażę taki moment zabezpieczenia wynikający z geometrii 1 do1. Zobaczcie, jeżeli mamy dany impuls wzrostowy, prawda, czyli cena tutaj się bardzo ładnie zaczyna tworzyć w danej fali i już wam pokażę, no to sprawdzamy jakie były korekty po drodze, bo zawsze jakieś są, prawda? Większe, mniejsze, ale te one to one no to łatwo zauważyć. No i takiego one to onea faktycznie tutaj mamy. Jakie jest moje podejście w takich sytuacjach? Jeżeli gramy na wypełnienie i cena ma dość wyżej, prawda? Ma zaksięgować te poziomy Fibo wyżej, e, czy te wypełnić, mówiąc w skrócie motyw korekty w korekcie, no to nie powinna cena wybijać z geometrii, prawda? Powinna ją respektować, zachowywać proporcje matematyczne, bo Fibo to matematyka. No i stop losa oczywiście zabezpieczam uwzględniając tę proporcję matematyczną. Proporcją matematyczną jest w tym momencie ten one to one niebieski. To jest ten motyw korekty pędzącej. Dlatego często nasza metodologia jest określona w trzech słowach, prawda? Fibo, fale, czyli rozpiętość falowa. Tak, ty wiesz jaki jest zasięg fali? Wolumen. I ten wolumen za chwilkę dołożymy. Dobra, dajcie znać na czacie, czy tempo prowadzenia zajęć jest okej, czy nadążacie, bo widzę, że jest taka cisza na czacie, dużo się dzieje, więc ja też staram się na bieżąco to wszystko komentować. Yyy, jak będą pytania, to oczywiście będę też yyy odpowiadał, ale pytanie do was, czy yyy, miło wam się ogląda, czy jest w pełni temat zrozumiały. Musimy nadążyć. Adam, tak, no słuchajcie, na minutowym. Sami chcieliście, sami chcieliście system minutowy, więc ja robię też pewnego rodzaju przygotowania, bo wiecie, jak uczeń jest gotowy, to mistrz się sam pojawia. Tak, tak jest. Chyba to przysłowie brzmi. Więc, więc no muszę pewnego rodzaju wprowadzenie i też tempo narzucić. Cisza i skupienie. Bardzo dobrze. Spoko, spoko. Nie ma czasu na pisanie. No właśnie nie ma czasu, wiecie, na gadanie, tylko jest czas na trading. Tak nagadać to ja się muszę, ale to mówię z sensem. Mam nadzieję, że jest okej. Tak. No tutaj bardzo ładnie. Zobaczcie cena zarespektowaczy. To jest to, o czym mówiłem przed chwilą, że jeżeli widzisz, że układ się wypełnia, że jest to na przykład trzecia fala w teorii faleliota, to ona bardzo często respektuje właśnie one tak nie są jakieś korekty rozbudowane, to nie są motywy na zygzaku, że tam masz korektę wydłużoną, nie, to są korekty płytkie, tak? Oczywiście będą, prawda, po sobie. Ja takich setupów rozgrywałem już wiele, wiele razy i wiem, że takich układów będziesz miał niekiedy osiem, siedem po drodze. No tutaj mamy czwartą dopiero, prawda? No to zobacz ile jeszcze tego miejsca jest, żeby w tym Oneie cena podążała. A miejsca do Fibo zobaczcie 61 są te poziomy. Tam na zielono to zaznaczyłem. O tutaj taki opływ. Więc też to e też to w tym momencie wrzucam, żeby nam kolor tutaj nie umknął. Może taki różowy. O, właś podażowa będzie nas interesowała. No i to jest oczywiście też target cenowy, dokąd cena powinna dojść. srebro czy będzie tak na srebrze coś tam nawet zacząłem analizować za chwilkę wrzucę czy będzie nagranie na YouTubie jest nagranie na YouTubie i tutaj gorąca prośba, jeżeli będziecie oglądać lub oglądacie na żywo, łapka w górę, komentarz dla zasięgów, moi drodzy, dla zasięgów. No można się myślę już tutaj pochwalić fajnymi zasięgami. Tak jak mówiłem ostatnio, pomalutku wchodzimy do mainstreamu. Słuchajcie, spotkanie na temat aplikacji. Miałem takie marzenie, żeby cała branża obejrzała. Może nie obejrzała cała, ale 20 000 już zostało przebite wyświetleń, także jest okej. yyy i i to znak, że trafiamy w wasze potrzeby. A to na no podziękowania się należą oczywiście wam, bo to są narzędzia, technologie, ale jeżeli one się przydają traderom, no to wiadomo, że należy z nich korzystać. Yyy, Kasia ćwiczyła Silver na M1 a między północą a 3:00 w nocy. Kasiu, co ty spać nie możesz? Ale ja też siedziałem. Siedziałem. No nasiedziałem chyba każdy, każdy się nasiedział w nocy, nie? Jeżeli chodzi o trading, jak ta zajawka. No mnie ta zajawka nie puszczała tak d tr lata trzecie no w trzecim roku już puściła, ale te pierwsze d lata to się się działo, nie? Czy mam otwarty dodatkowy wykres? Tak, Sebastianie, za chwilkę oczywiście będę pokazywał strzałki będę pokazywał będę pokazywał również cegiełki. Natomiast dużo osób mnie prosiło, czy mogę ten wolumen omówić jeszcze raz, więc tutaj zobaczę co robimy. Wczytujemy prawy klawisz myszy, szablon. Volumen jest na samym dole. On powinien już się tutaj załadować. O, właśnie doskonale to widać. Tak jest. Bardzo ładnie. W międzyczasie odpowiem na pytanie. Zata piękne obyczęście. Tak jest. Samopoczucie dzień po nie polecam. No samopoczucie. No tak, Kasiu, męczenie wychodzi. No niestety organizmu się nie oszuka. No niekiedy warto. Ja też miałem takie momenty, że dalej mam, ale rzadko, że gdzieś tam pozycję jeszcze staram się przypilnować. Chociaż do momentu jak wejdą wejdzie Japonia czy ta 1:00 w nocy Tokio. No to 1:00 w nocy. Tak. Paweł pyta, można by zrobić taki live od 8:00? No ruszę propozycje, bo tu były ostatnio na sesji azjatyckiej, to może w ogóle się nie będziemy kłaść spać, tylko live 24 na dobę. No pewnie, że można. W przyszłym tygodniu będzie też sesja amerykańska, będzie też oczywiście live na sesji londyńskiej, więc no ta 89:00, ta 9:00 myślę, że na razie zostanie, ale Amerykę zaczynamy wcześniej o godzinie 15:00. Taki live będzie w przyszłym tygodniu we wtorek. Chcę wam pokazać jak się rozgrywa pierwszą część tygodnia. Wtedy dużo się dzieje. Kasia pisze, no dużo się dzieje. Y cały czas są takie ważne momenty, zwłaszcza ten początek roku, nie? Ten efekt stycznia na giełdach jest bardzo istotny. subskrybentów przybywa na kanale. Tak, niedługo będzie 30 000. No jeszcze brakuje, jeszcze tam troszeczkę brakuje, ale te magiczne 30 000, no to już taka fajna liczba, którą myślę można się pochwalić. Kto wchodzi o 8:00 rano, bo nie widzę. Konrad pyta o 8:00 Niemcy. Natomiast najważniejsze wejście jest z Londynu. No pamiętajmy, centrum finansów, centrum serce rynku finansowego w Europie, no to Londyn, tak? Dlatego o 9:00 zaczynam, o 8:00 no to niekiedy ruchy są, niekiedy nie. To jest taka faza przygotowania. Ja tam niekiedy pierwsze pozycje wrzucam bardzo często tak bliżej 9:00 jak 8:00, więc o tej 8:00 to to by się nic nie działo, a bliżej 9:00 już się zaczyna. Czy mogę na zdaka? Piotr pyta. Tak, mogę, mogę. Oczywiście, że mogę. Już sprawdzamy, co się dzieje na NZdaku. Na NZDu nic nie mam. A zaraz zobaczymy na M5. No tutaj, tutaj co my tutaj jakaś A blokada na Fibo jest. Okej. Yyy, pytanie, czy to 61 już A jest, jest tak, bo to mierzenie mi z pofa wychodziło. Yyy, no i faktycznie, faktycznie coś tutaj się dzieje. Zobaczmy jeszcze ten wolumen, szablon. Odczytujemy. Pamiętajmy, żeby te świece wolumenowe się załadowały. No jest duży gracz. Yyy, ważna informacja dla nas jest taka, że duży gracz, zobaczcie, jest, ale wyżej. Okolice 9610 na 25800. Dopiero tak. No tutaj mamy 25750 w tym momencie Fibo i to jest ciekawa informacja, że zobaczcie wydawałoby nam się prawda, że jest poziom Fibo, że stoi 61, że będą kontrować i odbijać. Wcale tak nie musi być. Fibo fale wolumen. Fibonaczy fale wolumen. Zawsze w tej kolejności jeżeli stoi sam poziom bez wolumenu, a dłucze są wyżej, to ten poziom może zadziałać. To może być chwilowa reakcja czy taka reakcyjka bardziej. jedna, dwie świece. Są oczywiście takie zagrania na jednej świecy, natomiast ta reakcja będzie prawdopodobnie słabsza. Czyli układ się będzie budował, Andrzeju? Tak, Andrzeju, układ się buduje. Gram na jego wypełnienie. Zobaczmy jeszcze to złoto. Tak, tutaj. O, właśnie, bo tutaj dla mnie była ważna informacja. Przypomnę, to wszystko było zbierane na Fibo na złocie 61. Długa pozycja. Widzicie tutaj to odbicie poszło z samego rana. Natomiast yy nie mówiłem chyba o targecie, gdzie będziemy y targetować. Tutaj z pomocą przychodzą y na pewno y na pewno świece wolumenowe, czyli gdzie się ustawiają duzi gracze smart money. Widzę tu jest 8000 kontraktów, ładny poziom 4627. Takie miejsca od razu dodam, one są nieprzypadkowe, one wynikają z mierzeń. O, no zobaczcie, nie zdążyłem skończyć zdania. A odpowiedź mamy. No odpowiedź mamy. Z czego wynika duży gracz, który się ustawił na 8000 kontraktów? To jest dużo. No z czego wynika? No widzimy wszyscy. Albo inaczej powinienem zadać pytanie, czy miejsce ustawienia dużego gracza jest przypadkowe, czy jest precyzyjnie wyliczone matematycznie. przypadkowo na Fibo. No dokładnie, dokładnie. Tutaj bardzo ładnie ten poziom jest ten poziom jest wyznaczony. Na dach się piszecie tam mnie wybiło na zysku. Okej, zobaczmy, zobaczmy, bo tu moment odebrania będzie. No takie malutkie te wartości. Jednak gdzieś tam zaczyna, ale to okej. Tutaj na minutówce postaram się to złapać. Pow, pof, pof. To jest to. O, pięknie. Bardzo dziękuję. Kto mi tutaj napisał? Y, Rafał, że jest setup. Okej, dzięki Rafał. Zobaczmy, spróbujemy. Może to, może to. O, tworzy się świeca. Zaz zobaczymy. Okej, odrzuca mi tutaj. Tu mamy. Aha, bo jeszcze jest atak. Okej, okej, okej. Zobaczmy te jeny jeszcze. A, bo tutaj ten HCH mi wisi. Aha, ten HCH zdjęty został. Sel. No nie, no to krótkiej pozycji zamykał nie będę. Coś bym sobie tutaj zwolnił. Tu mam Hedgea dolara do jena zwalniam. Tak, bo tutaj zobaczcie koncentracja tych. O, właśnie to wsparcie też mnie troszkę niepokoi. Zwróćcie proszę uwagę na ten dołek. To jest dołek 11 y z godziny 18:00 i Ceneg atakuje już po raz dzisiaj po raz drugi. Za chwilę będzie. Mamy też informacje na temat świec wolumenowych, czyli tutaj informacja o tym dużym graczu gdzieś jest. Ja na dolarze do jena pozycję zdejmuję łącznie z tym hedgem. Chcę jeszcze tego Daxa zobaczyć. Aj, nie wiem czy mi nie odjechało. Odjechało mi troszeczkę. Tak. No nie, to nie będę wchodził zbyt szybko, zbyt zbyt pochopnie chciałem powiedzieć. Za szybko podejmowane decyzje też nie za dobrze. Tutaj poziomy Dinapo bardzo ładnie zadziałały. Tak jest. Tu mamy, tu mamy M5. Okej, dobra, wszystko jasne. 161 mamy mierzenie. Zobaczymy. M1, M5. się odurza. Naprawdę duża koncentracja zleceń na złocie. Ja biorę pod uwagę głównie te linie ciągłe, prawda? Czyli tam, gdzie stoją duże wartości. Tak to zostało zaprogramowane i to widać. To jest fajne, tak wiecie, pierwszy rzutka, od razu widzisz, gdzie ci najwięksi, tak? Nie duzi tylko ci najwięksi gracze się poustawiali. No i widzimy, że tutaj, prawda jest gęsto 462. Nie zastanawiając się długo, ustawiam take profit tutaj pod nich. Tak, ja nie będę z nimi absolutnie walczył, no bo cena dochodząc tutaj pewnie tą reakcję spowoduje, więc ja po pierwsze będę chciał pozamykać te zyskowne pozycje na złocie jakie mam i pewnie krótką pozycję odnowić. To było wszystko na mierzeniu zewnętrznym, pamiętajcie na 161. O, 161. Ja wiem, że dużo jest tych poziomów, ale to wszystko na poziomie wypada. Są miejsca nieprzypadkowe. Zresztą pokazywałem kilka minut temu. Tak tutaj. No idziemy, idziemy na te mierzenia. Take profit został ustawiony. Mierzeniu, które jest wypełniane na złocie moim zdaniem to jest właśnie dokładnie ten poziom. Zobaczcie 161 poka, czyli zewnętrzne mierzenie. Może zaznaczę, bo jest tak chyba troszkę zbyt czerwono. A niebiesko, o właśnie tutaj mamy. Widzimy i duży gracz, zobaczcie, ustawił się praktycznie na poziomie. Ten take profit ustawię troszeczkę bardziej dokładnie na Fibo. No okej, dobra. Do tego momentu rozumiem, że wszystko jest jasne. Tak, wszyscy wszystko wiedzą. Połączenie z volumenem, wykorzystanie. Zrozumiały? Tak. Andrzej pyta, kiedy spadki na złocie i na Sprb. Za chwilkę Andrzeju będę analizował na nie widzę koncepcji na spadki w tym momencie na złocie nie widzę. Ja gram na wzrosty cały czas y i na milionowym i tutaj nawet dzisiaj wszelkiego rodzaju układy korekcyjne. Yyy staram się staram się wyłapywać 161 na Claytona. Na na becie o czym piszesz? Marek pisze DX M15 poziomy dina polega na spadkach. Okej, okej, po kolei. Dobra, to złoto tylko tak, żeby wiecie żadnych błędów się tutaj nie nie popełniło, nie pojawiły, więc co robimy? Na pewno zabezpieczamy pozycję. 161 jest wyżej. No i co? I DAX miał być. Tak, okej, bo czytam komentarze z tyle, słuchajcie, różnych pytań, że nie wiem od czego zacząć odpowiadanie na pytania po kolei. Mike pisze, że jest DX M15 poziomy Dina polega na spadki. Dobra, dobra, już Marku. Zobaczmy to z M15. Mnie widzę tego, bo 38 wybite. Chyba, że o tym mówisz, ale to za za szerokie dla mnie to jest to spojrzenie. W tym momencie skupiamy się minutowy system, czyli M1, M5. Tutaj zwracam uwagę na 61. Wykorzystaliście sobie to ten poziom. Zobaczcie, mówiłem o tym 61 tutaj cena doszła, tylko mi troszkę to odskoczyło. Nie byłem zajęty zamykaniem zreszą pozycji na jenach. Część sobie zostawiłem. Czy silver będzie? Będzie Andrzej tutaj pytał o No ja gram. Andrzeju, zobacz, cały czas długie, cały czas długie pozycje. Longi są, longi są w grze. Tak. Okej, już padło pytanie. Dlaczego? Czy jest geometria? Tak jest, jest geometria tutaj. Patryk proszę nie spamować na czacie. Nie wiem, jakieś alfabet Morsa wrzucasz. Same kropki Patryk wrzuca na czacie. Nie wiem, co to ma znaczyć. Sprawdzasz, czy działa czat. Patryku działa, bo ja widzę te kropki. A tylko proszę tego nie robić. Tutaj mamy 1 do je. Mamy mamy mierzenie ruchu spadkowego. O, piękne, piękna geometria. Zobaczmy. Mamy X na górze, A i punkt B. To jest właśnie pytanie, które się często pojawia. Łukasz, dlaczego czat jest moderowany. No bo jeżeli byście zobaczyli takie kropki, czy ktoś tam niekiedy jakieś linki wrzuca, no to po prostu by was to wkurzało, tak? A y skupiamy się na tym, co ważne, czyli sytuacja techniczna na wykresach. Łatwiej jest mi tym wszystkim zarządzać. No w momencie jak ogląda już kilka tysięcy osób dany webinar, dane spotkanie. Na silver mamy setup. Ja w niego celuję. Jest troszeczkę wyżej 9220. 9220. Mamy układ Gartleya i idę na fali CD, na tej fali wzrostowej na wypełnienie, czyli do punktu D. Także odpowiadając Andrzeju na twoje pytanie cały czas długie pozycje wydaje mi się, że są bardziej yyy prawdopodobne. Krzyż PR tak to wkurza ciebie. No właśnie tak jest. Łatwiej mi to zarządzać. Yyy no ale ale swoje się muszę naczytać. To fakty nie czy nie jest za cicho? Misio pyta co to tam z tym głosem. Nie no, chyba okej jest. Podgłośniłem na 90%. Nie chcę wiecie na stówę, bo ten mikrofon mógłby być wtedy troszkę przesterowany, ale powinno dobrze działać. Jest bardzo dobrze. Jest okej. Jest okej. Tak. Dobra. No także odpowiadając na silver złoto, cały czas długie pozycje wydaje mi się, że są bardziej prawdopodobne. Zobaczmy te jeny, bo tutaj mam tego hedgea. Znaczy nie, tutaj zdjąłem tego hedgea, ale cena walczy. Cena walczy z mierzeniem. No jest tutaj jest taki łamaniec troszeczkę. Ja powiem wam szczerze, aż takich setupów nie lubię, nie biorę, jeżeli mamy nadbity punkt B, no tu jest dosyć mocno nadbity poniżej 61, BC punkt D tutaj, prawda? No i jest 18356. Taki układ troszeczkę łamany, troszkę naciągany by ktoś powiedział, dlatego go nie biorę. Natomiast faktycznie blokada jest. Ja zostawiłem pozycję tą krótką, bo, bo grałem tutaj jakby też na ten dołek. Zobaczmy na M15 TZB na H1. Okej. No wydaje mi się, że miejsca jeszcze mamy na spadek. No ale oczywiście układy jakieś jak będą jakieś poziomy Fibo, to ta reakcja może się pojawić. Więc tutaj trzymam pozycję. Czyli to jest na na Daaksie może mieć sens. Michał zadał pytanie. Czemu nie korzystam ze strzałek? MK pyta. Marku, dużo osób mnie prosiło, żeby zrobić powtórkę z wolumenem, a w tym momencie będę uruchamiał strzałki, więc po kolei. Po kolei. No w sumie teraz mogę uruchomić od razu. Co będziemy interpretowali? Zobaczmy może. Złoto. Złoto albo jen to idą. Silver. Okej, zobaczmy, zobaczmy te nigdy nie pokazywałem na strzałek na srebrze, czyli tak. Otwieramy nowy okres, nowe okno wykresu, przeciągamy algorytm Fibonaco, dajemy okej i te strzałki się już pojawiają. O, właśnie mamy doskonale. To widać pojawiły się dwie strzałeczki. Na czym? Na poziomie Fibo je bierzemy. Pamiętajmy, żeby nie brać tego w miejscach przypadkowych. 161 jest wyżej. Tutaj są te poziomy 9136. Także ten setup mnie nie interesuje, no bo jest pomiędzy poziomami, prawda? Pomiędzy 127 a 161. Przypominam, setupy oparte na strzałkach Fibo. Bierzemy na poziomie Fibo, tak? No jak sama nazwa mówi, strzałki Fibonaciego, więc w miejscach przypadkowych pomiędzy poziomami to są setupy słabsze. Okej. No zobaczmy jeszcze tegoena może okno wykresu. No właśnie to jest dobry pomysł, bo będziemy się zastanawiali czy dołek będzie do wyjęcia. Może, może być dołek do wyjęcia na euroenie za pomocą strzałek. Zaraz zobaczymy. No ale nie ma, nie ma setupów. Setupy mocne to masz koncentrację kilku strzałek, dwie co najmniej w połączeniu z wolumenem, prawda? Tego typu zagrania, jak masz pojedynczą strzałkę, to są zagrania typowo na chwilę na na reakcję, tak? Tutaj nawet nie ma takiego zagrania, prawda? Bo pojawiła się świeca, nie ma strzałki, więc informacja jest taka, że rynek jeszcze miejsca na spadek ma. Pamiętajmy, że strzałki bardzo dają fajne też uzupełnienie, właściwie informacje, tak że coś się nau dzieje. Zobaczmy złoto. Zobaczmy złoto, bo nie wiem czy pozycji tak. Pozycję częściowo domykam. Pozycję częściowo domykam i będę odnawiał niżej. Już mówię jaki jest plan działania. 61. Taka korekta płaska się widzę zaczyna na minutowym tworze, czyli na górze A, B, C i punkt D. Wsparcie mamy 464. Tak, ten poziom bierzemy pod uwagę. Zawsze pamiętajmy, żeby ten wolumen sobie wczytać. Hela pyta, dlaczego używam algorytm. Słuchajcie, my wychodziliśmy najpierw, pamiętacie to, a może niektórzy nie pamiętają, odstrzałek Fibonacciego. To narzędzie na okazało się na tyle dobre, na tyle skuteczne, że mocno je rozwijaliśmy. Dodaliśmy algorytm Fibo, potem pojawił się nowy typ wykresu już nie na ręch barach, tylko na ręko. Natomiast te strzałki to jest ta pierwsza wersja, algorytm to jest ta wersja wzmocniona już o kolejne elementy. wykorzystuje tę wersję najmocniejszą, do której przypominam też możecie mieć dostęp albo macie dostęp. Jeżeli jesteście w wyzwaniu, no to macie dostęp. Jeżeli ktoś by chciał otrzymać y sam algorytm, strzałki, te najnowsze systemy, no to oczywiście też prosimy. No też widzę są pytania, czy można się zapisać po odbiór? No można, a nawet trzeba. Macie linka na czacie, tam jest formularz. Proszę zostawić dane na siebie. Michał, dziękuję za wszystkie nagrania. Michale, robię swoje. Pokazuje trading, no takim jakim on jest, prawda? Więc to wszystko macie możliwość obserwowania na żywo, łącznie z wynikami. Czy będzie milionowy? Tak, milionowy planuję jeszcze w tym miesiącu, w przyszłym tygodniu albo albo w ostatnim tygodniu stycznia. No jak będą okazje to zrobimy milionowy, wiecie, żeby coś się działo. A w wyzwaniu od niedawna jesteś, czyli masz dostęp w zakładce systemy i strategie do tej wersji najnowszej tutaj tak, żeby uspokoić może obawy co niektórych, że tych systemów jest dużo. Wy macie dostęp do tej najnowszej, do tych najlepszych wersji. Te wersje poprzednie, czy tak jak mówię od strzałek zaczynaliśmy, potem był algorytm, potem inne rzeczy. Ty masz dostęp do wszystkiego, więc masz dostęp już do tej wersji najnowszej. Na milionowy doszły zaproszenia. Doszły. Okej. Tak, bo wczoraj wysyłałem, planowałem i wstępnie jest to ostatni tydzień stycznia. Co ze złotem? Andrzej pyta. Andrzeju, ze złotem zobacz. Mamy. Dlatego zamknąłem pozycję i okazało się dobrze to wyszło. Dobrze zrobiłem dlatego, że prawdopodobnie idziemy w harmonię. Zobacz z M5 to61 tutaj o ten poziom, który brałem może być punktem B. I to jest właśnie taka pułapka, jeżeli chodzi o o układy harmoniczne. Niekiedy nie ma zrozumienia tego tematu, bo niektórzy myślą, czy chcieliby, żeby cena zawsze się odbijała od Fibo i szła do na sam szczyt. Nie, nie. Niekiedy poziomy są testowane dwa, trzy razy. No i tutaj mamy taki moment, że ten punkt B na 61 jest punktem pomocniczym, prawda? To była ta chwilowa reakcja, a teraz idzie fala CD i cena znowu odbije od Fibo, ale po niższej cenie, prawda? No bo zgodnie z zasadą kupujemy jak najtaniej. No i tutaj było pierwsze odbicie, a według mnie takim tanim dobrym poziomem technicznym okazją jest 4598 niecałe 4600. Ten układ harmoniczny, on się zaczyna w mojej ocenie wypełnić. To jest taki setup. No myślę, że na jeszcze w ciągu tej godziny go zobaczymy. Michał napisał: "Od trzech lat gram na giełdzie, rzuciłem drugą robotę i ma więcej czasu dla rodziny, a kasa na ten moment ta sama co z drugiej roboty." Dziękuję. Wow, Michale, gratuluję. Gratuluję. Coraz, słuchajcie, więcej osób jest z wynikami. Taki pomysł, ja już kiedyś mówiłem o nim, żeby zapraszać tych najlepszych traderów, tych traderów z wynikami przede wszystkim i robić takie spotkania. Chcielibyście, żebyśmy ich namówili tutaj do takich gościnnych wystąpień, może wspólnych live tradingów, jeżeli by się czuli na siłach. Może forma wywiadu, może pokazanie ich warsztatu i narzędzi, bo to są naprawdę bardzo ciekawe osoby. Ja też już pomalutku nawiązuje kontakty, no bo dużo osób się zgłasza po prostu do nas, nie? Więc myślę, że mógłbym po kolei próbować takie osoby zapraszać. No widzę, że jesteście na Tak. Ja też jestem ciekawy. No jeżeli się by zgodzili oczywiście, tak? No bo to gdzieś tam trzeba się ujawnić, prawda? Ale ale myślę, że że to jest też fajna forma. No i to jest taki wiecie namacalny dowód tego, że że że się da, prawda, że można naprawdę ten trading opanować. Może spotkanie na żywo, może, może jest to pomysł. To już myślałem o tym. Może zrobić wspólny live trading jak najbardziej. Chociaż widzę ta forma online bardzo wam pasuje. Jeżeli ktoś pisał, widzę tutaj pytanie na numer 533, ale nie ma odpowiedzi, bo po kolei oddzwaniamy i rozmawiamy, a też chciałbym z każdym porozmawiać, to bardzo proszę przypomnieć się po liveie, dobrze, na ten numer telefonu. Po prostu zadzwoń, jeżeli akurat się trafi, wiecie, w tę lukę wbijesz, to to pogadamy. Dobrze, więc bardzo proszę o numer telefonu no po liveie pod ten numer 533 516 457. Okej, dobra, lecimy dalej. Tutaj układ hemcz się realizuje. Co z tym Daxem? Tego Daxa, widzicie, ten Dax mnie chodzi po głowie. E, 38 pytanie, czy my tutaj jakiegoś nie FTSA nie wyciskamy, nie wyciśniemy, bo myślałem tutaj zewnętrzne są M1, a to jest 50. Tak, 51 106. No jest to pomysł. Jest to pomysł. Nie jest taki seta, wiecie, marzenie, prawda? Aczkolwiek widzę, że cena tutaj bardzo ładnie reagowała. 25 295, mamy 161 zewnętrznego mierzenia. Mamy budujący się układ na zygzaku, czyli fala A, fala B i fala C. Typowy, typowa trójka. No coś się zaczyna dziać. Wydaje mi się, że na dzisiaj ten dołek do złapania będzie. O, widzę już tutaj się niektórzy nie mogą doczekać i dzwonią w tym momencie. No przepraszam, nie mam jak odebrać, ale po liveie porozmawiamy, więc SMSka, dobrze, bezpieczniej będzie wysłać i od razu będę wiedział do kogo mam oddzwonić. Dobrze. Na ten numer na czerwono, który widzicie. Zobacz silver Kazimierz proponuje. Zobaczmy, zobaczmy srebro. No srebro zmierza cały czas do tych poziomów, o których mówiliśmy. Tutaj setup książkowy, tak? wyczekać i dniówka można powiedzieć robi się sama i seta wygląda dobrze naprawdę XAB zobaczcie punkt B61 no i druga część układu BC zaznaczę pod co gramy punkt D no i na poziomie take profit jest dokładnie ustawiony 9220 ten poziom już miałem z samego rana wyznaczony, więc nawet się go nauczyłem na pamięć. No okej. Na pytania na bieżąco odpowiadam. Tutaj jeszczel Lesław pisze, czyli dzwonić po liveie. Tak, za godzinkę zadzwoń. No albo teraz napisz SMSka, tak żebyśmy złapali kontakt. Anita pisze: "Super live, pan mi z nieba spadł". Jaki pan? Łukasz jestem. No nie ma przypadków, jak to się mówi. Nie ma przypadków, nie? A jeżeli ktoś szuka, to w końcu do nas trafi. Tylko różnica między, wiecie, tymi wszystkimi innymi szkoleniowcami i tak dalej jest taka, że do nas osoby przychodzą i u nas zostają, nie? Dlatego są te wiecie problemy, żeby się dostać do pokoju. Ciągle brakuje miejsca, nowe jakieś wyniki wyświetleń i tak dalej. No bo osoby, które już trafią, przyjdą, zobaczą, ocenią, zostają z nami, nie? Dlatego szkoła FIBA jako społeczność traderów się tak mocno rozrasta i to dzięki wam. Także bardzo dziękuję. Zagrania na minutówce. Jestem pod wrażeniem, Tomaszu, to są właśnie takie wstępne zagrania pod ten minutowy system. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to omawiałem we wtorek na liveie sobie zobaczyłem to nagranie, aplikacja Fibonacciego. No i tam pytałem was, czy chcielibyście ten minutowy. Dużo osób było na tak, więc pomału się zacząłem do tego przygotowywać. Najpierw będą w lutym diamenty, ten element ceny i element czasu, a minutowy pewnie zrobimy w marcu, więc naprawdę intensywnie się zapowiada. Intensywnie. pisze jak można się zapisać do nas Józef najlepsza szkoła. Zadzwońcie napiszcie porozmawiamy. Słuchajcie, no chodzi o to, żeby ja też wiedział na jakim etapie jesteście, czego potrzebujecie. Przecież ja was nie będę na czegoś tam zachęcał, namawiał, że jesteśmy najlepsi, że zrobię z was zawodowych traderów. Nie, ja mogę wam pomóc. Tak, tylko w jakim zakresie? W edukacji, w analizie, w konfigurowaniu warsztatu pracy, w systemach. Może aplikację potrzebujesz, no na jakim etapie jesteś, jakie masz doświadczenie, z czym sobie nie radzisz, to bo to jest ta rozmowa. Okej, więc zawsze no łatwiej mi się wtedy też jakby ocenia, prawda, co potrzebujesz. No a jednak rozmowa to jest to, co na co zawsze kładłem duży nacisk, więc no proszę o kontakt, jakby ktoś chciał pogadać, numer jest zawsze na górze pokazany. 533 początek. na Kanadyjczyku. Kanadyjczyka dzisiaj nie chcę. Krzysztof pisze: "Nedawno dołączyłem i odejść nie chcę". No właśnie tak to działa. Tak to działa Krzysztofie, że wszyscy chcą zostać, a cały czas dochodzą nowi i to dobrze, bo jednak już stajemy się takim można powiedzieć liderem w Polsce i i i pomalutku idziemy coraz to wyżej łącznie z tymi narzędziami, z nowymi technologiami. No ta aplikacja to jest to, co będziemy na pewno w tym pierwszym półroczu tego roku rozwijać dosyć mocno. A Dow Jones, czy będzie Dow Jones? Zobaczmy na zakończenie już DJ, bo widzę ręki troszeczkę oklapły. No tak. No to już jest zbliżej 10:00. Te pierwsze pierwsza godzina półtorej jest najważniejsza w momencie właśnie jak startuje Londyn zwłaszcza tak czy tam przed 9:00 już się zaczynają ruchy, a przed 10:00 już jest po wszystkim. No i u mnie bardzo często tak jest, że ta 10 11:00 mak ja już kończę początek sesji londyńskiej. No bardzo często między 10, 11 już jest po wszystkim. Na DjU nic tutaj nie widzę. Na Zdaka też nic. No tak jak mówiłem poziomy są wyżej, ale pomysły na sesję amerykańską mamy troszkę wyżej. Widzimy jednak duży gracz to duży gracz ustawiony jest wyżej. Złoto wypełnia, przypominam, wypełnia ten układ harmoniczny. Przypilnujcie go sobie, dobrze, bo to jest na sesję amerykańską. Jak znalazł, prawda? Ta harmonia. Zobaczmy na silver. Trzyma się. Silver się trzyma. Co zrobię? No to oczywiście kontrola ryzyka bardzo ważna i zabezpieczenie. Ochrona kapitału, pamiętajcie, czyli zabezpieczam pozycję stop losem na zero. Już nic złego się nie stanie. Ropę przegapiliśmy. Oj, czemu nikt nie pisał na czacie? No niestety 61 6. Piękny setup swoją drogą zobaczcie zaatakowany jakieś 20 minut temu. 61,8. Mierzenie ostatniej fali. Cena dochodzi do Fibo, odbija od Fibo. Piękny, piękny setup. No, no tylko pokazuje, wiecie, w takich momentach, że Fibo działa, nie? To nie tylko na walutach, nie na tylko na indeksach, ale również na surowcach, towarach, na złota na złocie, na srebrze i na ropie również. A Norbert pisałeś? Tak, słuchajcie, jest tyle osób, że przepraszam, ale nie jestem w stanie ani odpowiadać na wszystkie komentarze, ani tak czytać, bo no muszę trejdować, nie? I tak jeszcze to wszystko komentować, a gdzieś tam kątem jedynie zerkam na pytania. Czy można dołączyć, żeby nadrobić? Ja, tak. Otrzymujesz komplet materiałów i nauka jest zaplanowana. Masz kurs podstawowy, zaawansowany. Bardzo ważne jest wyrównanie poziomu, wyrównanie wiedzy i do tego otrzymujesz materiały, żeby już nie szukać, nie klikać, tylko oglądasz lekcja po lekcji, materiały, PDFy, tak jak w szkole, nie? To wszystko jest zaplanowane. Na pewnym etapie otrzymujesz narzędzia, systemy, a potem nauka na żywo i to ci zajmie kilka miesięcy. Natomiast dostępy tak otrzymasz w momencie, jak się zgłosisz po to. Okej. Czy można więcej o trójkątach powiedzieć? Trójkąty, moi drodzy, to są układy harmoniczne. Jeszcze teraz to silvo silver pokażę. Zaznaczamy trójkątami kłady harmoniczne, czyli to wynika z mierzenia. Jak tutaj mierzysz od samego szczytu, to jest początek, czyli 100% dołka. A punkty B 61C i punkt D na Fibo. A trójkąty po prostu pokazują budującą się formację, całą strukturę, prawda? Czyli pierwsza część układu to jest pierwszy trójkąt. Druga część BCD drugi trójkąt. Natomiast no w wyzwaniu czy w naszych lekcjach, w materiałach edukacyjnych jak się zgłosisz pod ten numer telefonu to otrzymujesz wszystko. te lekcje, te układy, schematy, przykłady, więc od razu takie układy będziesz mógł samodzielnie wyznaczać i będziesz wiedział jak się nazywają, jak w ogóle zacząć tę naukę, od czego je wyznaczać, czy są jakieś narzędzia, które to robią, bo mamy też mocno idziemy te w technologię, powiem wam, więc naprawdę ułatwiamy sobie życie. Czemu nie widać komentarzy, Jakubie? Mówiłem przed chwilą, że czat jest ukryty, bo ja widzę wszystkie komentarze. Jakbyście widzieli te kilka tysięcy komentarzy, które cały czas lecą tutaj na w pokoju, to byście się mogli lekko przerazić. Czy trzeba się zgłaszać? Marek pyta: "Trzeba, trzeba Marku, najlepiej pod tym formularzom albo tradycyjnie pod numer, ja tam mam numer do ciebie, to porozmawiamy albo zadzwoń tutaj po liveie na 533". Mariusz pyta, czy można się ponownie zgłaszać. Mariusz uderza. No kto pierwszy, ten lepszy, więc bardzo proszę po liveie po przyzwonić do nas. Okej. Nie, no widzę, że wszystko tutaj obroty widzę siadły. Wolumeny słabiutkie. No pomalutku kończymy. Pomalutku kończymy. Sesja dzisiaj udana. Surowce i towary ładnie weszły. Tamten HCH jeden zdjęty, jeden jedna pozycja jest na Daxie. Jeszcze tego Daaka bym tylko zknął może na koniec. No właśnie wydaje mi się, że ten dołek na Daxie, o tutaj to 161, o którym mówiliśmy, zaatakowane, wydaje mi się, że dołek na Daxie będzie do wyjęcia, więc to też do przypilnowania. Dobrze, tyle na dzisiaj. Bardzo dziękuję za kolejne spotkanie na żywo. Numer telefonu widzicie na samej górze, więc już będę dostępny. Proszę o kontakt, SMS lub telefon. To porozmawiamy. Y, słyszymy się na niedzielnej odprawie. Y, link do aplikacji jeszcze raz w zsyłam, bo widzę się pytacie cały czas macie o na czacie. Mam nadzieję, że jest. Proszę się zapisać. No i co? Słyszymy się na kolejnym spotkaniu. Miłego weekendu wam życzę. Powodzenia na dzisiejszej sesji amerykańskiej. Trzymajcie się.

Przewijanie do góry