Bitcoin: Pozytywny Outlook? Analiza Rynku i Perspektywy Wzrostu
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka analizy rynku kryptowalut, gdzie Arek Jóźwiak omawia aktualną sytuację Bitcoina i innych altcoinów. W tym materiale wideo, dowiesz się, jakie czynniki wpływają na notowania BTC, oraz jakie są perspektywy wzrostu w najbliższym czasie. Czy Bitcoin osiągnie poziom 120 000 dolarów?
Analizując potencjał wzrostu Bitcoina, warto również zwrócić uwagę na różne strategie inwestycyjne, takie jak te omawiane w filmie „JAK ZARABIAĆ NA RYNKU KRYPTOWALUT najlepsza strategia na rynek i Bitcoina”, aby lepiej zrozumieć, jak efektywnie wykorzystać obecną sytuację rynkową.
Film porusza również tematy związane z inauguracją Donalda Trumpa i jej wpływem na rynek kryptowalut. Dodatkowo, Arek analizuje inne popularne kryptowaluty, takie jak Ethereum, Litecoin, Ethereum Classic, Fetch.ai, Hedera Hashgraph, Etena, Tron, Chiliz, Shiba Inu, Dogecoin, Pepe oraz The Sandbox.
Kluczowe Wnioski z Analizy
- Bitcoin: Perspektywy wzrostowe z potencjalnym celem 120 000 dolarów. Omówienie wsparć i oporów.
- Altcoiny: Analiza techniczna popularnych altcoinów, w tym Ethereum, Litecoin i innych.
- Inauguracja Trumpa: Wpływ wydarzeń politycznych na rynek kryptowalut.
- Konsolidacje i Formacje Techniczne: Omówienie formacji technicznych i ich wpływu na przyszłe ruchy cen.
Ponadto, jeśli interesuje Cię dogłębna analiza ceny Bitcoina z wykorzystaniem konkretnych wskaźników, zachęcamy do obejrzenia filmu „Prosta Analiza Ceny Bitcoina 🔥 5 Najlepszych Indykatorów”, który może poszerzyć wiedzę na temat skutecznych narzędzi analitycznych.
Obejrzyj film i zdobądź cenną wiedzę na temat rynku kryptowalut! Zostaw komentarz z propozycjami analizy innych instrumentów finansowych na kolejny odcinek.
Zobacz pełną transkrypcję filmu
bitcoin.pl największy polski serwis poświęcony kryptowalutom i technologii [Muzyka] blockchain Cześć witam was wszystkich bardzo serdecznie w kolejnym odcinku analizy rynków rynków które to proponowali w komentarzach pod naszymi ubiegłotygodniowy Mii materiałami Tak więc jeżeli już teraz chcielibyście abym w przyszłym tygodniu przyjrzał się notowaniem jakiś konkretnych rynków to dajcie oczywiście znać w komentarzu pod tym dzisiejszym odcinkiem Ja nazywam się Arek juźwiak i zapraszam Oczywiście w imieniu własnym oraz w imieniu naszego partnera czyli aren które po odświeżeniu swojej strony internetowej stało się jeszcze bardziej przyjazne dla klientów chcących kupować czy też sprzedawać kryptowaluty właśnie w tym kanale internetowym Ja oczywiście przypomnę wam że w opisie pod tym materiałem znajdziecie kody rabatowe dzięki którym możecie kupować czy też sprzedawać już posiadane coiny w aliten Exchange jeszcze taniej no my cóż Chciałbym powiedzieć że przejdźmy do konkretów ale to dzisiejsze spotkanie chciałem rozpocząć nieco inaczej nietypowo a mianowicie mam do was nietypową prośbę w sensie typową jak na te porę roku Ale biorąc pod uwagę że że na kanale pojawiło się sporo nowych widzów No to dla was będzie to dość nietypowa do tej pory jedyne o co zwykle przy okazji moich materiałów proszę to jest łapka w górę plus komentarz z informacją co chcielibyście abym przeanalizował przy okazji jakiś kolejnych materiałów Natomiast w ubiegłym tygodniu równo tydzień temu nagrałem materiał chyba rekordowo długi jak na mnie 57 minut trwał i poprosiłem was wtedy o wbicie 600 łapek w górę no i naprawdę szapoba ogromne podziękowania 616 nawet ja sobie tutaj dałem łapkę w górę i prawie 200 komentarzy Nie wiem czy 100% ale znaczna większość to są komentarze bardzo bardzo pozytywne No i teraz mam do was prośbę bo jakbyście chcieli mi w jakiś sposób podziękować za to to wystartował właśnie konkurs Invest jak zresztą zwykle o tej porze roku rusza konkurs dla tych którzy nie wiedzą jest to największy chyba najbardziej prestiżowy konkurs związany z branżą inwestycyjną w Polsce czy w ogóle w tej części Europy a największy ze względu na skalę na ilość głosów i najlepszy w mojej ocenie dlatego że tu laureatów nie wybiera kapituła tylko wybieracie wy wybierają internauci w głosowaniu więc każdy wasz głos tak naprawdę przyczyn się do tego że jakaś osoba albo jakaś firma nominowana w którejkolwiek z 21 kategorii może później otrzymać statuetki to są takie statuetki ta niżej to jest statuetka którą odebrałem jako redaktor naczelny kompar Rika 2 lata temu a ta wyżej to jest statuetka którą dostałem dzięki wam jako dziennikarz Ekonomiczny w ubiegłym roku Poproszę Martę żeby podlinkować jest bardzo bardzo proste i są kategorie które mogą was wprost interesować na przykład Mamy firmę blockchain i jak sobie wejdziemy tutaj na taką firmę blockchain to jest na przykład aren który jest partnerem naszego kanału wchodzicie sobie w zakładkę Głosuj no i później widzicie już pełną listę to co jest ważne w każ w każdej kategorii można zagłosować maksymalnie na jednego nominowanego mówię maksymalnie bo nie ma obowiązku zaznaczać nominowanych w każdej kategorii Jeżeli ktoś chce oddać głos tylko w jednej Czy w dwóch kategoriach to nie ma najmniejszego problemu może to zrobić mamy oczywiście Dom Maklerski tu Znajdziecie na przykład xtb które też jest partnerem naszego kanału Mamy firmę blockchain tutaj Znajdziecie na przykład aliten które jest partnerem naszego kanału mamy kantor aktywów alternatywnych i tu też jest ar ten czy jest Wymień bitcoina które też są partnerami naszego kanału Ja natomiast nominowany jestem w kategorii analityk roku wątpię żeby udało się zdobyć statuetkę W tej kategorii bo tu naprawdę konkurencja jest przepotężna No i jest taki jeden hegemon doktor Przemysław Kwiecień czyli główny ekonomista xtb który tę statuetkę zdobywa nie wiem od Pi S lat rok rocznie więc wygranie tutaj to graniczyły z cudem natomiast oprócz tego jestem nominowany także w kategorii nie influencerem nikt mnie nie nazwał więc influencerem nie jestem natomiast jestem w kategorii dziennikarz ekonomiczny No i W tej kategorii odebrałem rok temu właśnie tamtą statuetkę jestem też nominowany w kategorii YouTuber tutaj Arkadiusz Jóźwiak Krypto raport Więc jeżeli macie oczywiście chęci to zajmuje nie wiem minutę może nawet nie pewnie takie takie głosowanie co trzeba zrobić oczywiście zaznaczyć po jednej osobie jednej firmie w danej kategorii tutaj trzeba wpisać Swoje imię nazwisko oraz adres email bo to jest taka wy że teoretycznie jedna osoba może oddać jeden głos No chyba że ktoś ma pięć adresów email to może oddać pić głosów i są zgody dwie zaznaczyć trzeba jedną przynajmniej Pierwsza jest związana po prostu z realizacją i przebiegiem samego głosowania druga to jest zgoda marketingowa żeby oddać głos w konkursie jeżeli nie chcecie Nie musicie zgody marketingowej zaznaczać to nie jest wymagane trzeba zaznaczyć tylko tą pierwszą ale ona nie ma nic wspólnego z żadnymi działaniami marketingowymi nikt nie będzie was później napastował chodzi Po prostu o to że bierzecie udział w konkursie i tyle zaznaczcie że nie jesteście robotami oddajecie głosy d it wszystko zajmuje to dosłownie minutkę tak jak mówiłem Poproszę Martę żeby podlinkować mieli jedno kliknięcie czy dwa kliknięcia teoretycznie tak naprawdę mniej a my cóż Myślę że już po tym Długa wym wstępie możemy przejść do konkretów a konkretem dzisiaj jest Bitcoin Bitcoin który szerokiego rynku radzi sobie dobrze Ja bym powiedział że radzi sobie bardzo dobrze choć z drugiej strony widząc co się działo z bitcoinem w poniedziałek o poranku A co się wydarzyło z bitcoinem w poniedziałek po południu No to ja byłem delikatnie mówiąc rozczarowany Myślałem że inauguracja Donalda trumpa ta druga już w jego historii będzie tym wydarzeniem bardziej pozytywnym które przyczyni się do jednak większego wzrostu notowań b a tymczasem o ile Bitcoin jeszcze o poranku kosztował ponad 109 000 dolarów no to później wycofywał się nawet momentami poniżej 100 000 dolarów więc ta presja podażowa pojawiła się tutaj całkiem spora plusem w tej całej sytuacji jest to że wczoraj Bitcoin odrabiał te ewentualne Spadki i koniec końców tak naprawdę wczoraj zyskiwał 4000 dolarów aktualnie kosztuje okolice 105 tys dolarów więc ta presja popytowa w dalszym ciągu jest tutaj całkiem spora dlaczego Bitcoin spadał Między innymi dlatego że w całym tym swoim przemówieniu Donald Trump nie poruszał raczej kwestii rynku kryptowalut on mówił że teraz zaczyna się Nowa Era dla Stanów Zjednoczonych No i to jest pozytywna informacja W mojej ocenie dla aktywów ryzykownych przynajmniej na ten moment więc ja uważam że póki co powodów do Jakichś wielkich zmartwień w kontekście bitcoina nie mamy natomiast jeżeli ktoś z was oglądał jakieś materiały wideo filmiki Szoty cokolwiek z samej inauguracji Donalda trumpa i tego co działo się właśnie w poniedziałek w Stanach Zjednoczonych No to możecie w komentarzu dać znać czy podziela moje zdanie że najlepiej na tej Nazwijmy to imprezie bawił się Elon Musk on delikatnie mówiąc W mojej ocenie wyglądał jakby był nafurany nie wiem co brał Ale nie wygląda żeby był tam taki Cześ wiut całkiem bo zachowywał się totalnie inaczej niż wszyscy inni się zachowywali i to y Wbrew pozorom to Ilona maska można było tutaj tak naprawdę wystawiać w roli tego który przyczyni się do jakiegoś wzrostu notowań kryptowalut ale okazuje się że nawet te jego wypowiedzi bo on też przemawiał te jego wypowiedzi jakoś szczególnie pozytywnie na rynek nie wpłynęły do tego sobie dojdziemy później bo będziemy dziś umawiać doc coina on o doc cinie się właśnie w poniedziałek wypowiadał więc sobie to omówimy jeśli chodzi o samego bitcoina usunąłem dzisiaj jedno wsparcie w okolicy 100 400 500 dolarów Bo z perspektywy interwału h4 uważam że ono niekoniecznie musi być istotne było była to bardzo fajna bariera tu testowana jako opór tu jako opór tu jako opór tu nawet jako wsparcie ale tutaj wybicie w dół w górę w dół w górę więc wydaje mi się że dzisiaj już nie jest to strefa która jest w jakikolwiek sposób czy musi być w jakikolwiek sposób wiarygodna dla rynku być może tak Ale w mojej ocenie zbyt wiele się wydarzyło zbyt wiele ta strefa była wybijana w dół w górę w dół w górę żeby dzisiaj jeszcze traktować ją tak całkiem całkiem serio mamy natomiast w dalszym ciągu wsparcie w okolicy 99400 doar Natomiast w mojej ocenie perspektywy bitcoina są wzrostowe i tutaj to co jest ciekawe to to że przynajmniej na tym etapie bo to jeszcze zależy od dynamiki ewentualnego ruchu wzrostowego ale na tym etapie Górne ograniczenie obserwowanego między drugą połową listopada a pierwszą połową grudnia tej tego kanału wzrostowego równoległego wypada w okolicy 120 000 dolarów oczywiście teraz już nieco powyżej No ale to są rejony 120 000 dolarów czyli bariery ja bym powiedział że takiej dość psychologicznej bo bardzo często wymieniane są różne poziomy do których Bitcoin dotrze Oczywiście ten takim chyba najpopularniejszym któremu łatkę moglibyśmy moglibyśmy przypiąć tego najczęściej wypowiadanego i to nie w kontekście ostatnich tygodni ale w kontekście ostatnich lat długich No to jest bariera 250 000 dolarów ja nie wiem co ci wszyscy eksperci związani z rynkiem Krypto mają że oni tak chętnie mówią że Bitcoin wzrośnie do 250 000 dolarów No ale ta projekcja pojawia się pojawia się najczęściej No już Abstrahując od tych że Bitcoin wzrośnie do Miliona i tak dalej natomiast swego czasu wiele mówiono o tym że Bitcoin wzrośnie do 100 000 dolarów no to okej osiągnął 100 000 dolarów No i kolejne takie poziomy które też raz na jakiś czas się pojawiają to jest właśnie 120 dolarów 150 160 No i dalej już właśnie te 250 Najczęściej jest wymieniane więc 120 TS dolarów za bitcoina to jest w mojej ocenie pułap bardzo realny do osiągnięcia nie jest to jakoś ekstremalnie daleko względem aktualnego pułapu cenowego jeśli nie wydarzy się nic ekstremalnie złego A biorąc pod uwagę to co mówił Donald Trump podczas swojego inauguracyjnego przemówienia No to uważam że Najbliższe miesiące mogą być dla rynku akcji i kryptowalut bardzo udane Może jestem w błędzie to oczywiście czas zweryfikuje pewności żadnej mieć nie możemy Natomiast póki co ja nie widzę powodów żeby w przypadku bitcoina miało dojść do jakiegoś nagłego załamania jest jeszcze jedna rzecz o której warto wspomnieć i ją widać tak naprawdę wyraźniej z perspektywy samego wykresu dopiero teraz a mianowicie patrząc na bitcoina tak w perspektywie tego co się działo w ostatnim roku w ostatnich dwóch latach tak naprawdę no to co wam powtarzałem od pewnego czasu powtarzałem wam że na przykład tu mieliśmy wzrosty tu była konsolidacja tu był taki kanał spadkowy równoległy to w połączeniu tworzyło Formację flagi i był to układ korekcyjny z którego rynek powinien wybić górą to oczywiście się wydarzyło ja o tym że to jest korekta mówiłem od dawna ale nie pamiętam czy już od lipca Czy od sierpnia mniej więcej ale wtedy zaczynałem tak naprawdę sugerować że być może do odbicia takiego definitywnego odbicia od dolnego ograniczenia tego układu dojdzie we wrześniu a wybicie nastąpi w drugiej połowie października i opierałem te swoje prognozy na pewnego rodzaju cykliczności i analizie tego co się działo rok wcześniej tutaj też mieliśmy wcześniej wzrosty i konsolidacji oczywiście konsolidacja to nie jest równoległy kanał spadkowy natomiast takie statystyczne podejście do jednej i drugiej formacji może być ze sobą zbieżne dlatego że zarówno formacje flagi są postrzegane jako układy korekcyjne i konsolidacje też są postrzegane jako układy korekcyjne czyli i z jednych i z drugich formacji rynek częściej tu gwiazdka duża nie zawsze ale statystycznie częściej wybija w kierunku zgodnym z wcześniejszym ruchem tak było tutaj i tak było tutaj ten termin wybicia No to ja oczywiście określał nie jakoś super na poważnie raczej traktowałem to jako trochę ciekawostkę natomiast tak miało tutaj miejsce że we wrześniu odbijali od dolnego ograniczenia konsolidacji a wybijali finalnie z niej w drugiej połowie października No i tak było tutaj co prawda to się nie pokryło dzień do dnia No ale jednak tutaj się to zgrał i teraz znów mamy ruch wzrostowy i poniekąd mamy konsolidację były wzrosty były spadki wzrosty Spadki wzrosty i teraz teoretycznie możemy oczekiwać że Bitcoin wybije z tego układu górą i będzie kontynuował rajd wzrostowy przez wzgląd na wcześniejszy tutaj kanał możemy wyznaczyć sobie kolejne opory jeden będzie tutaj gdzieś powiedzmy okolice 110 11000 dolarów dalej 120 1201 natomiast konsolidacje mają jedną bolączką która się z nimi wiąże a mianowicie nie istnieją reguły określające moment wybicia z takiego układu można dostrzec pewną taką zależność i ona jest widoczna na szerokim rynku nie tylko na rynku Krypto ale gdybyśmy sobie analizowali rynek walutowy czy jakiekolwiek inne aktywa finansowe to można dostrzec taką pewną zależność że im konsolidacja jest węższa tym szybciej rynek z wybija im konsolidacja jest szersza tym dłużej notowania mogą się w niej utrzymywać w przypadku bitcoina mamy bardzo Szeroki zakres bo jest to zakres od tak naprawdę niespełna 92000 dolarów do 108 mniej więcej tysięcy dolarów więc jest to duży zakres zakres wewnątrz którego Bitcoin utrzymuje się od 20 listopada Czyli już od przeszło dwóch miesięcy ale to nie oznacza że nie może utrzymywać się w tym zakresie przez kolejne dwa miesiące Zresztą zwróćcie uwagę konsolidacja którą mieliśmy w roku 2023 też nie należała do najwęższy i Bitcoin utrzymywał się w niej od połowy marca do drugiej połowy października wiele wiele wiele miesięcy więc tu też nie nastawiał bym się na to oczywiście to się może wydarzyć i życzę nam wszystkim tego żeby Bitcoin najlepiej jeszcze dzisiaj wybił nowe ATH i dalej wzrastał nawet ponad 120 000 dolarów tylko że będąc realistą i patrząc na wykres z punktu widzenia statystyki to Bitcoin może w tym zakresie utrzymywać się przez miesiąc przez dwa przez trzy tak naprawdę no i teraz to rodzi pewne zagrożenia tym zagrożeniem jest to że ewentualne odbicie od górnego ograniczenia tego zakresu czyli właściwie oporu który w tym momencie jest testowany mogłoby zainicjować ruch spadkowy nie tylko w kierunku 99400 olar ale nawet w kierunku 92000 dolarów i taki spadek nie musiałby by wcale w takim średnim terminie oznaczać niczego złego on by mógł być po prostu kolejnym ruchem spadkowym znajdującym się czy tworzącym jakąś konsolidację Zresztą tego typu układy są dość powszechne Pokażę wam inną konsolidację którą obserwujemy na notowaniach pary euro do polskiego złotego zwróćcie uwagę tutaj był spadek i tu od 5 grudnia euro złoty utrzymuje się w konsolidacji No aktualnie obserwujemy próbę wybicia z niej dołem Czyli znowu w kierunku zgodnym z wcześniejszym ruchem i to jest relatywnie Wąska konsol No a obserwujemy ją od półtorej miesiąca No ale teraz półtorej miesiąca to jest okej każdy będzie w stanie to zrozumieć to pokażę wam jak długo rynek może być w konsolidacji i wystarczy że przejdziemy na interwał tygodniowy zwróćcie uwagę tu były spadki A tu już mamy Trend boczny były spadki wzrosty spadki wzrosty Spadki wzrosty i tak dalej i sumarycznie wewnątrz tego szerokiego zakresu euro złoty utrzymuje się od listopada 2023 roku czyli już ponad rok idziemy w tak takim ruchu bocznym oczywiście z perspektywy Day tradingu czy nawet takiego Swing tradingu gdzie interesują nas ruchy które trwają po kilka kilkanaście dni to spoko można było tutaj handlować wzrostowo spadkowo i tak dalej naprzemiennie natomiast nie było żadnego konkretnego trendu Oczywiście to nie jest też tak że ja teraz będę nagle zakładał że Bitcoin też przez kolejny rok będzie poruszał się bokiem bo nie nie zakładam żeby tak to miało właśnie wyglądać natomiast uzbroił bym się w cierpliwość i raczej nie nastawiał bym się na to że to wybicie musi nastąpić dzisiaj z drugiej strony mówię to też dlatego żeby poniekąd uspokoić was że nawet jeżeli dojdzie do jakiegoś odbicia nawet jeżeli Bitcoin będzie spadał To dopóki nie przełamie bariery 92000 dolarów to Z technicznego punktu widzenia pierwsza kryptowaluta znajduje się w trendzie wzrostowym i to jest niezaprzeczalny fakt więc ewentualne spadki mogą się pojawić i to nie byłby Wcale mały spadek No bo jak zmierzymy sobie zakres od poniedziałkowego szczytu No to by było 16 gdybyśmy wyrównali te minima tutaj z 13 stycznia to nawet ponad 18 proc więc zakres raczej z tych większych niż mniejszych No ale równie dobrze możemy sobie wziąć pod uwagę tutaj ten kanał No to w piku mieliśmy 30 prawie 3 proc spadku a jeżeli weźmiemy pod uwagę te konsolidacje które tutaj miała miejsce No to weźmy sobie jej najwyższy punkt i do tego tu niskiego punktu to też było prawie 22 22 więc no to nie oznacza że że tu nie możemy spadać jak najbardziej możemy jeszcze taki ruch spadkowy wykonać Trzymam kciuki żeby go oczywiście nie było żeby zaraz na rynku Pojawiła się jakaś większa Euforia i żeby finalnie udało się przebić barierę 108 109000 dolarów i zmierzać sobie w kierunku 120 bądź wyżej idąc dalej zerknij oczywiście na eum I tu niestety sytuacja jakoś szczególnie optymistycznie nie wygląda Ona wyglądała bardzo ładnie 13 14 15 stycznia No bo mieliśmy test tego wsparcia w rejonie 3000 dolarów bardzo ładne odbicie natomiast to odbicie trwało chwilę dwa niespełna trzy dni No i znowu eum utknęło utknęło w jakimś takim płaskim ruchu z perspektywy krótkoterminowej bo perspektywa krótko i średnioterminowa się w przed Itum dość mocno różni perspektywa krótkoterminowa W mojej ocenie pozwala sądzić że etherium może jeszcze spaść i Ten spadek niekoniecznie musi ograniczyć się do przetestowania powtórnego na przykład bariery 3000 doar być może tak Natomiast ja w takim najczarniejszy scenariuszu w przypadku etherium uwzględniam ryzyko spadku nawet w rejon 2800 dolarów to jest bariera która w przeszłości była ładnie testowana jako wsparcie jako opór wybita została dokładnie 7 listopada ubiegłego roku ale to teraz do dziś nie doczekała się swojego retest rynek nie wrócił nie przetestował jej od góry nie stanowiła technicznego wsparcia następnie więc to jest taki poziom do którego w przypadku wystąpienia większej presji podażowej kurs eth mógłby realnie się osuwać Nat to patrząc średnio terminowo na przyszłość pomijając nawet fundamenty No to w mojej ocenie można brać pod uwagę to że tu mieliśmy większe momentum ruchu wzrostowego tu całość wygląda relatywnie spokojnie Więc w takim ogólnym rozrachunku bardziej ten ruch spadkowy przypomina formę korekty formę rynkowego odreagowania po zakończeniu którego eum może jeszcze na ścieżkę wzrostów powrócić Nie zmienia to jednak faktu że wiele osób jest rozczarowanym tym co eum sobą reprezentuje podczas tej hossy No ale to nie jest tak że eum sobą to reprezentuje tylko inwestorzy tak do tego projektu po prostu podeszli że postawili teraz na solane a nie na etherium i są takie osoby które po wzrostach bitcoina widząc że etherium jeszcze nie odpaliło skasowało się z bitcoinów przechodząc na eum a etherium dalej nie odpala No i już pojawiają się pytania na które ja oczywiście odpowiedzi Nie znam no ale są pytania czy etherium będzie największym przegranej aktualnej hosi będzie jednym z niewielu projektów tych starych projektów które nie będą wzrastać że wzrastać będzie Bitcoin wzrastać będą inne projekty a eum zostanie tak jakby poniekąd trochę zapomniane No bo dzisiaj na ium uwagę zwracają głównie Nazwijmy to roboczo choć to jest trochę nad wyrost określenie weterani rynku osoby które są na rynku Krypto od roku 2016 17 18 19 i tak dalej od kilku ładnych lat znają eum wiedzą co eum wyprawiał w roku 2007 to się działo w roku 2021 potem ewentualnie liczą że pojawią się jakieś wzrosty ale tutaj jakichś szalonych wzrostów nie ma nie było być może one się jeszcze pojawią ale na tym etapie chyba musimy uzbroić się w cierpliwość bo nie nastawił mi się na to że pojawią się w ciągu dwóch trzy trzech dni nawet nie nastawił się na to że muszą pojawić się w ciągu dwóch czy trzech tygodni Przejdźmy natomiast do projektów które to wy zaproponowali no i tutaj moje takie przemyślenia są co do zasady takie że o ile sytuacja na bitcoinie wygląda naprawdę fajnie atrakcyjnie przr mostowo to sytuacja na wielu altcoin wygląda wręcz odwrotnie dla przykładu takie ethereum Classic To jest projekt który najpierw zaliczył dość wyraźny spadek a później od drugiej połowy grudnia ubiegłego roku czyli de facto już od ponad miesiąca utrzymuje się wewnątrz konsolidacji klasyczny ruch boczny ruch horyzontalny Dolny ograniczenie tego układu wyznacza nam wsparcie wysokości 24 $ i 50 centów Górne ograniczenie to z kolei opór w wysokości 28 d i 65 centów mieliśmy spadki Mieliśmy wzrosty mieliśmy spadki Mieliśmy wzrosty mieliśmy spadki mieliśmy wzrosty spadki wzrosty No i teraz tutaj kluczowe jest to w którym kierunku rynek podążał wcześniej wcześniej były spadki więc statystycznie to nie jest żadnym oczywiście gwarantem ale jednak rośnie prawdopodobieństwo wybicia z tego układu dołem co mogłoby napędzać dalszy zjazd eum Classic w kierunku nawet 21 dolarów bo dopiero tam ja widzę kolejny techniczny próg wsparcia na który warto by było tutaj zwracać uwagę więc póki co statystycznie nie wygląda to dobrze Oczywiście tu znowu gwiazdka i przypomnienie to nie jest pewniak to nie jest tak że z konsolidacji Zawsze za każdym razem absolutnie rynek wybija w kierunku zgodnym z wcześniejszym ruchem przykładów nie musimy szukać daleko tu wcześniej były spadki tu była konsolidacja a eum Classic wybiło górą więc takie sytuacje się naturalnie wydarzają na rynku natomiast nie są one w tej przeważającej większości w większości przypadków wybijamy w kierunku zgodnym z wcześniejszym ruchem ale to rodzi pewną niepewność no i w mojej ocenie mimo wszystko warto uzbroić się w cierpliwość poczekać na kierunkowe wybicie bo jeżeli eum Classic zdołały wybić ponad barierę no powiedzmy 29 dolarów najlepiej 30 dolarów No to mogłoby sobie zmierzać na północ czy to w kierunku 34 czy dalej nawet 39 dolarów więc te perspektywy byłyby tutaj naprawdę całkiem całkiem ciekawe okej kolejny projekt litecoin projekt o którym nie wiem Niektórzy myślą że zapomniałem a prawda jest taka że analizujemy go regularnie w miarę Może nie tak często jak inne projekty ale raz na jakiś czas się pojawia ale to zależy tylko od Was Bo zawsze jak litecoin w komentarzu ktoś napisze No to on w kolejnym tygodniu jest omawiany natomiast moje przemyślenia bo ja na lina patrzę regularnie nie mam go w swoim portfelu ale mam go tutaj W zapisanych w ulubionych rynkach które obserwuję no i jeśli chodzi o lina to moje przemyślenie jest takie że jest to projekt dzisiaj na dzisiejsze czasy ekstremalnie trudny do krótkoterminowego handlu pomijam aspekt kup i trzymaj licząc że on wzrośnie ale skupiając się na tradingu gdzie chcemy otworzyć pozycję potrzymać ją kilka godzin kilka dni i zamknąć to jest to projekt który jest ekstremalnie wymagający i nie wymagający z punktu widzenia analizy technicznej ale wymagający z punktu widzenia głowy i tego żeby poradzić sobie z tym co się na tym dzieje i pije tutaj do ekstremalnie dużych wahań kursu w dwie strony bo litecoin potrafi sobie jednego dnia wzrastać o 16 proc kolejnego 11 później na chwilę się zatrzymać i te dwudniowe wzrosty zniwelować właściwie przy okazji jednej sesji prawie w całości spadając o 18 proc później znowu trochę odbije i znowu spadnie tutaj wyraźne spadki wyraźne wzrosty po których znowu następują wyraźne spadki więc ktoś jednego dnia obserwuje wzrost o 14 proc następnego o 6 później o 10 myśli sobie Okej już jesteśmy na granicy oporu nie ma reakcji podażowej wybijamy lecimy dalej do nie wiadomo jak wysokich pułapów cenowych a tymczasem kolejnego dnia mamy spadek o prawie 9 proc i następnego o kolejne 8 więc bardzo duża Ja bym powiedział ekstremalnie duża zmienność w dwóch kierunkach to jest coś co w mojej ocenie jest czymś trudnym do przezwyciężenia No bo ktoś wejdzie sobie tutaj za chwilę się okazuje że ma stratę i to nie na poziomie 2 PR tylko 12 albo 20 no i to już jest to już jest bolące i W mojej ocenie jest to taki element który trochę zniechęca część traderów część spekulantów do litecoin bo są projekty które po prostu technicznie poruszają się lepiej tworząc spokojne ruchy korekcyjne i bardziej dynamiczne ruchy impulsywne tutaj patrząc na litecoin z perspektywy takiej jak teraz Mamy ciężko jest zdefiniować Który z tych ruchów jest impulsem a który jest korektą bo one są podobnej dynamiki więc okej widzimy że wcześniej były wzrosty No ale czy ten cały zakres możemy nazwać konsolidację nie do końca mi się to tutaj spina Natomiast w mojej ocenie sytuacja na litecoin wyglądałaby ciekawiej gdyby kurs ltc zdołał wybić ponad barierę 137 doar wtedy moglibyśmy oczekiwać wzrostów kto wie może nawet w rejon 390 400 to są oczywiście wierzchołki z maja 21 roku oraz grudnia 2017 roku czyli mamy dwie poprzednie hosty które które kończyły się na podobnych poziomach gdyby ta miała też zakończyć się na tych poziomach cenowych No to tu perspektywa wzrostu byłaby olbrzymia tylko na ten moment jeszcze to tak jakoś dobrze nie wygląda być może potrzebujemy trochę więcej czasu kolejny projekt który zaproponowali to Fed a więc fetch Ai i tu jeszcze do niedawna miałem linię tendencji wzrostowej Natomiast w ostatnim czasie już mówiłem o potencjalnie tworzącej się takiej małej formacji głowy z ramionami lewe ramię głowę prawe ramię finalnie doszło do wybicia nawet linii szyi tego układu czyli spadku poniżej dolara i 23 centów natomiast późniejsza wyprzedaż No nie trwała właściwie długo ograniczyła się do tego jedn sesyjnego spadku wybijające i już od poniedziałku obserwujemy wzrosty w poniedziałek raczej marginalne wczoraj większe bo przeszło 10pr więc fetch Ai szybko powróciło sobie powyżej granicy dolara 23 centów oczywiście najbliższy opór ten na który bym zwraca uwagę to jest bariera dolar 42 tu t jest jako opór tu t jest jako opór uważam że to jest bardzo bardzo ciekawa granica No i pytanie czy uda się wybić powyżej tego zakresu bo dojście do niego jeszcze jest jakimś scenariuszem prawdopodobnym natomiast czy uda się finalnie wybić powyżej Jeśli tak to zwracał bym waszą uwagę nie na jeden konkretny poziom a raczej na pewnego rodzaju strefę strefę o której już jakiś czas temu wam mówiłem czyli strefę takiego trójkąta No bo mamy tutaj z jednej strony linię tendencji która też jest dość ciekawa testowana raz testowana drugi testowana prawie trzeci czwarty piąty raz więc ja bym jej nie lekceważył i nieco wyżej horyzontalny opór wysokości dolara 61 centów więc nie traktuję tego jako dwóch poziomów traktuję to jako jakąś strefę i na tego typu strefę uważam że warto będzie zwracać uwagę jeżeli już fetch Ai zdoła odbić i wzrastać nieco nieco bardziej kolejny projekt który zaproponowali się to hedera hasg no i tutaj widzimy że odbicie od poziomu 39 centów zainicjowało spadki te spadki na tym etapie zatrzymały się na granicy 22 i4 Cent czyli 0,32 40 tu jest jako opór tu jest jako wsparcie bardzo ładnie to na ten moment wygląda Problem pojawia się tylko z tym że brakuje tu reakcji popytowych No bo mamy dzisiaj o poranku spadki przekraczające już 4 proc testujemy sobie to wsparcie być może kurs zdoła czy spróbuje od niego odbić natomiast na ten moment takich prób ja tu Nie dostrzegam Jeśli one się nagle nie pojawią i finalnie notowana notowania hedery osunął się poniżej tego aktualnie testowanego wsparcia to ten spadek mógłby być kontynuowany nawet w kierunku minimów z połowy stycznia czyli okolice 26 27 ja mam 26,5 centa techniczne wsparcie więc ta przestrzeń do dalszego spadku jeszcze tutaj jest i w mojej ocenie trzeba zdawać sobie z tego jak najbardziej sprawę kolejny projekt to jest ena a więc etena no i tutaj wyjątkowo Ale zaczynamy sobie omówienie tej sytuacji z perspektywy interwału czterogodzinne do dziennego przejdziemy za chwilę z perspektywy h4 mamy spadek i mamy odbicie biorąc pod uwagę momentum można odnieść wrażenie dynamiczny ruch spokojniejszy ruch Impuls korekta Oczywiście że tak To technicznie wygląda ale technicznie mamy też trójkąt prostokątny zwyżkujący a trójkąty same w sobie nie są formacjami korekcyjnymi przynajmniej statystyka za tym nie przemawia żeby tak je definiować to nie jest coś co jest podobne do konsolidacji czy do kanału oczywiście to mniejsze momentum tutaj jest dostrzegane natomiast trójkąty raczej żałoby traktować jako formacje technicznie neutralne bo nie istnieje żadna ani dodatnia ani silnie ujemna korelacja między kierunkiem wybicia z trójkąta a kierunkiem wcześniejszego ruchu czyli to że teraz mamy relatywny spokój nie musi przekreślać potencjału wzrostowego tylko że trójkąt to jest formacja która może trwać długo nie musi tutaj do takiego pełnego zwężenia doszłoby tak naprawdę z końcem stycznia Nie nastawiam się żeby tak długo żebyśmy tak długo musieli czekać Może tak ale zazwyczaj trójkątu wybijamy szybciej i teraz jak szybciej jeżeli określimy że to jest początek trójkąta tu jest koniec trójkąta czyli ten punkt pełnego zwężenia to najczęściej będziemy wybijali w zakresie powiedzmy od połowy od 50 do 70 80 proc zakresu samego trójkąta czyli w tym przedziale myślę że gdzieś tutaj dojdzie do jakiegoś wybicia czyli może nie dziś ale wybicie w tym tygodniu wydaje się to całkiem sensowne pytanie tylko w którą stronę bo jeśli wybijemy górą No to etena mogłaby zmierzać nawet w kierunku ostatnich wierzchów czyli dolar 20 29 centów jeśli wybijemy dołem No to tu już trzeba by przejść sobie na interwał dzienny i zauważycie że kolejne takie sensowne wsparcie oczywiście już abstrahując do tego że tu w okolicy 79 centów możemy jakieś wsparcie wykreślić No to kolejne będzie dopiero w rejonie 67 centów No i to są dwa pułapy na które warto zwracać uwagę w mojej ocenie tak technicznie ja bym skłaniał się raczej ku wybiciu dołem i potencjalnemu spadkowi w kierunku nawet 67 centów natomiast dopóki rynek z tego trójkąta nie wybije to to jest tylko jakieś moje luźne gadanie a finalnie w którym kierunku będziemy podążać to zdefiniowane zostanie dopiero w momencie w którym najpewniej w którym rynek wybije z tego trójkąta to są po prostu formacje które uczą cierpliwości bo rynek Może tak samo wybić górą Jak wybić dołem i to nie jest kwestia tego że ja sobie Tak wymyśliłem po prostu Przeanalizujcie sobie nie wiem Znajdźcie sobie 50 100 trójkątów i sprawdźcie Jaka jest korelacja między kierunkiem wcześniejszego ruchu a kierunkiem wybicia raz będzie dodatnia raz będzie ujemna w sensie raz wybijemy w tym sam w kierunku raz przeciwnym i nie można powiedzieć że mamy jakąś statystyczną przewagę w określeniu co się w tym przypadku wydarzy i dotyczy się wszystkich trójkątów nie tylko prostokątnych ale tak samo równoramiennych i i tak dalej i tak dalej to natomiast na co ewentualnie w kontekście trójkąta można zwracać uwagę już kiedyś to wam mówiłem nawet pokazywałem to na jakimś takim przykładzie który wykorzystuje czasem przy okazji webinarów jak prowadzę i tłumaczę kwestie trójkątów to jest to że o ile kierunku wybicia nie jesteśmy w stanie zerkow teraz zdefiniować to możemy oszacować że z większym prawdopodobieństwem gdyby wybicie nastąpiło górą to późniejszy ruch wzrostowy byłby bardziej dynamiczny niż ewentualny ruch spadkowy po wybiciu z tego trójkąta dołem tu w grę wchodzi oczywiście realizacja zleceń obronnych i wolumeny transakcyjne które są przy tym wszystkim generowane dlatego że z punktu widzenia tradingu jest grupa osób które tu handlował na spadki tu handlował na spadki tu ktoś handlował na spadki gdybyśmy tu podeszli to pewnie znowu ktoś handlował by na Spadki i w momencie w którym rynek wybija ten opór to realizuje zlecenia stop los Wielu wielu wielu tych traderów A zlecenie stop los Czyli zamknięcie pozycji krótkiej jest zleceniem przeciwnym a więc otwarcie pozycji długiej automatycznie No i to napędza Wolumen zakupowy który winduje dalsze wzrosty Jeśli chodzi natomiast o sytuację z dolnym ograniczeniem No to ktoś handlował na wzrosty tutaj ktoś tutaj ktoś tutaj ktoś może będzie handlował tutaj wszystkie te grupy traderów mają na innych poziomach więc nie chodzi do takiego zmasowanego wybicia stop losów jak w przypadku pokonywania horyzontalnego pułapu kiedyś pokazywałem wam to na przykładzie pewnie jeszcze kiedyś to na przykładzie pokażę natomiast nie mam go akurat dostępnego pod ręką ale możecie mi uwierzyć że mniej więcej tak to bardzo często wygląda Idźmy dalej tron o tronie dawno nie było aż trochę mnie to dziwi natomiast nie pojawił się po prostu w propozycjach tu też zaczynamy analizę z perspektywy interwału h4 No i mamy bardzo bardzo ciekawą linię tendencji testowana tu najpierw jako wsparcie później jeden drugi trzeci czwarty piąty szósty i teraz siódmy raz jako opór póki co linia Niepokonana póki co nie ma też presji popytowych sugerujących żeby miało dojść do takiego wybicia Dzisiaj natomiast My dopiero niedawno zbliżyliśmy się do tej do tej linii Jeśli doszłoby do odbicia No to nawet z perspektywy interwału dziennego widzicie że bardzo fajne wsparcie mamy w rejonie 21,5 centa tu był opór tu jest wsparcie ewentualnie dalej kolejne wsparcie to by była bariera 19 centów bądź ta linia tendencji 19 centów na tej podstawie kreśl tu było tu był opór tu wsparcie i tu wsparcie więc 21,5 centa 19 centów i dalej ewentualnie nieco powyżej 18 centów tak ja mam tutaj rozlokowane siatkę trzech najbliższych takich naprawdę istotnych punktów wsparcia natomiast żebyśmy mogli mówić o wzrostach to W mojej ocenie tron musiałby przede wszystkim wybić Powyżej tej aktualnie testowanej linii tendencji na A na ten moment o poranku obserwujemy pewną presję podażową ona nie jest oczywiście szczególnie duża no bo koniec końców tu nawet mieliśmy jeszcze w nocy wzrost spadki to pojawią się dopiero teraz i 0,4 PR więc relatywnie niewielkie natomiast natomiast no musielibyśmy wybić powyżej tego opu dopóki to się nie wydarzy No to sytuacja aż tak bardzo wzrostowo tutaj nie wygląda kolejny projekt i kolejny projekt na który patrzymy wpierw z perspektywy interwału czterogodzinne to chilis i w przypadku chilis mieliśmy spadki No i mamy konsolidację spadki wzrosty Spadki wzrosty i tak dalej i tak dalej oczywiście tu kurz nie dotarł do dolnego ograniczenia tu nie dotarł do górnego No ale konsolidacja nie wymaga że zawsze musimy odbijać od jednego do drugiego często tak się dzieje no ale nie każdy przypadek musi się tak kończyć mieliśmy tutaj próbę odbicia od dolnego ograniczenia tego układu natomiast no tu te wzrosty też jakoś szczególnie wielkie nie były Zatrzymaliśmy się na poziomie tych i tych dołków tak de facto tak naprawdę No i tu już jakaś presja podażowa się pojawia Jeśli wrócimy znowu do tego poziomu 7,3 centa u mnie na wykresie 0735 No to wzrośnie ryzyko wybicia dołem A jeśli wybijemy dołem No to tu już trzeba przejść na interwał dzienny kolejne wsparcie wyznaczam jako linię tendencji ona wypada nieco powyżej 6 centów 0 0640 powiedzmy jest to linia która łączy dołki z 5 sierpnia dołki z 6 września oraz dołki z początku listopada ubiegłego roku i nie zdziwię się wcale jeśli chilis właśnie w tym kierunku będzie sobie tutaj podążać kolejne projekty to są trzy mem coiny które zaproponowali do przeanalizowania Pierwszy z nich to shiba Inu i tu mieliśmy spadek następnie konsolidację następnie w niedzielę wybicie z tej konsolidacji dołem pojawiło się jakieś odreagowanie i aktualnie wsparcie które wyznaczało Dolne ograniczenie tej konsolidacji teraz retest Sany jest jako opór i widzimy że op poranku pojawia się jakaś niewielka presja podażowa niewielka No bo mamy spadek nieco przekraczający 2 PR więc nic ekstremalnie złego się tutaj jeszcze nie dzieje plus jeszcze jest taki że najbliższe wsparcie Jest naprawdę bardzo blisko ja je wyznaczam jako linię tendencji i ona wypada gdzieś w okolicy tak naprawdę 1900 30 40 dolar więc jest to relatywnie blisko biorąc pod uwagę że aktualnie mamy wycenę na poziomie 2045 dolar Natomiast jeśli ta linia tendencji zostałaby przełamana to shiba Inu mogłoby spadać nawet w kierunku 1600 dolar i A to już zakres jest znacznie znacznie większy kolejny projekt i W mojej ocenie Dodge Coin to jest projekt który mógł wystartować a nie wystartował czy za tym społeczność Dodge zlekceważyła wypowiedzi elona muska czy rzeczywiście bo do tej pory było tak Elon Musk mówił o dodu albo cokolwiek związanego z dodgem i rynek odpalał nawet jeśli to były jakieś żarty No więc Elon Musk wyszedł sobie i nikt nie wie bo zachowywał się trochę jakby był pod wpływem czegoś jakichś substancji No i nagle zaczął mówić nie wiadomo czy poważnie czy żartobliwie że wyślemy dod na Marsa wydaje się że całkiem poważnie mówił o tym żeby że rzeczywiście są plany aby wylądować na Marsie No i to jest plan który uważam że może się w relatywnie dającej się przewidzieć przyszłości ziścić biorąc pod uwagę bliskie stosunki lon maska i Donalda trumpa i mam takie prek że gdyby spacex było notowane na giełdzie no to akcje tej spółki byłyby największymi wygranymi poniedziałkowej sesji tego całego zaprzysiężenia Donalda trumpa takie przemyślenia po tym co się wtedy działo No ale spacex nie jest spółką notowaną na na giełdzie więc nie możemy sobie kupić ich akcji i nie możemy sobie od tak po prostu patrzeć jak się zmieniają notowania natomiast myślę że to by był No jeden z największych jak nie największy wygrany pod uwagę co się co się działo Ale wypowiedzi na temat dod Dodge coina No nie przyczyniły się do jakiegoś rajdu wzrostowego wręcz przeciwnie w poniedziałek docin nawet stracił Co prawda nie jakoś szczególnie wiele No ale 0,81 w dół wczoraj było pewne odbicie wzrostowe tylko że zwróćcie uwagę jak na przykład wyglądało odbicie na bitcoinie wczoraj czyli mieliśmy ładny wzrost niewielki Górny knot tutaj A jak wyglądało to na doin no ten knot góry jest Całkiem spory tu jeszcze presja podażowa jest dość wyraźna i to tak wygląda jakbyśmy tu mieli ruch impulsywny tu było jakieś odreagowanie z ryzykiem wystąpienia kolejnego ruchu spadkowego i tu oczywiście nie można lekceważyć wsparcia on jest Uważam bardzo istotne wsparcie w rejonie 31 centów tylko że aktualnie jesteśmy powyżej 36 centów czyli o przeszło 5 centów jeszcze dogecoin mógłby spadać do tego takiego najbliższego No naprawdę ciekawego wsparcia z perspektywy interwału dziennego a dalej nawet perspektywa 22 centów nie jest na tym etapie jeszcze do całkowitego wykluczenia kolejnym kinem który zaproponowali jest PP no i tutaj w niedzielę mieliśmy wyraźne spadki w poniedziałek też zresztą pojawiły się spadki co prawda małe ale PP nie zdołało powrócić powyżej pokonanego w niedzielę wsparcia w wysokości 1680 dolar i teraz jest to oczywiście opór Natomiast jeśli ta Wyprzedaż będzie kontynuowana to w mojej ocenie ten projekt może zmierzać nawet w kierunku 1320 dolar bądź bądź niżej No ale to jest takie pierwsze Arcie na które bym tutaj zwracał uwagę i na koniec tego naszego dzisiejszego spotkania znowu ponad 40 minut Nie wiem co się ze mną ostatnio dzieje Chyba za dużo gadam na koniec The Sandbox projekt którego kurs oscyluje aktualnie w rejonie technicznego wsparcia zlokalizowanego w wysokości 54 centów jest to bariera przy której desant utrzymuje się mniej więcej od miesiąca No trochę ponad od miesiąca bo od 19 grudnia były próby odbicia tutaj była próba odbicia tutaj była próba odbicia tutaj No i tu też ale to taka próba że żadna próba właściwie więc jest ryzyko że jeżeli przez ponad miesiąc kurs nie zdołał odbić od jakiegoś wsparcia że presja popytowa która się w jego miejscu pojawia jest zbyt słaba żeby do takiego odbicia doprowadzić jeśli nagle nic się nie zmieni to strona podażowa może podjąć próbę zejścia poniżej tego wsparcia co z kolei skutkować mogłoby dalszą sprzedażą na przykład w kierunku 47 centów Ja mam taką strefę między 46,6 a 47,5 centa czyli 0,46 80 do 0,40 750 i uważam że to jest zasięg jak najbardziej realny do osiągnięcia przez desant Box z mojej strony to by było na tyle jeśli chodzi o to co miałem przygotowane dla was na dzisiaj jeśli materiał się podobał to zostawcie proszę łapkę w górę w komentarzu dajcie znać jakie instrumenty finansowe chcielibyście abym przeanalizował dla was w przyszłym tygodniu to mogą być kryptowaluty to mogą być inne pary walutowe to mogą być surowce towary metale szlachetne pokroju złoto srebro ropa to mogą być albo inne to mogą być też spółki czy to z Warszawskiego parkietu czy też z rynków zagranicznych No i oczywiście jeżeli doceniacie mój wkład w rozwój Tego kanału i macie z tego jakąś wartość dodaną A czytając komentarze pod ubiegłotygodniowy tym rekordowo długim 57 minutowym materiałem odniosłem wrażenie że rzeczywiście Wielu z was jakąś wartość dodaną z tego wyniosło to zachęcam także do głosowania w konkursie Invest CS oczywiście ja Zachęcam do głosowania na mnie Natomiast jeżeli uważacie że w tych kategoria których ja jestem nominowany jest ktoś kto bardziej zasługuje na wasz głos bo bardziej go cenicie bo większą wartość dodaną Wam daje to Oddajcie głos na niego to jest oczywiście konkurs ja mam takie wrażenie że ja już swoje statuetki mam i teraz chyba ktoś inny je zgarnie natomiast nie ukrywam że byłoby mi niezmiernie miło nawet gdybym statuetki nie dostał bo statuetka jest tylko za pierwsze miejsce ale gdybym na przykład dostał srebrny laur takie też mam ich teraz nie widzicie one są tu i drugi jeden jest mój prywatny drugi jest dla redakcji komara więc pierwsze miejsce dostaje statuetkę drugie trzecie miejsce dostają takie właśnie srebrne Laury takie wyróżnienia fajnie w tym top 3 by się było znaleźć choćby W którejś kategorii stawiam że w kategorii analityk rcku jest to nieosiągalne bo tu naprawdę musielibyście No wykazać się ogromną determinacją bo tych głosów No to muszą być tysiące nie oszukujmy się to nie jest tak że zwycięzca ma głosów tylko to są głosy liczone w grubych tysiącach ja nie pamiętam Chyba 140 000 czy 160 000 głosów było oddanych sumarycznie w konkursie w ubiegłym roku więc to pokazuje skalę tego plebiscytu ale myślę że w innych kategoriach możemy ewentualnie powalczyć Więc jeżeli macie ochotę to oczywiście dajcie znać a jeżeli chcecie żebym jakąkolwiek statuetkę wygrał to możecie się skrzyknąć w komentarzach i zdecydować że głosujecie na mnie tylko w jednej kategorii Wszyscy w tej samej i wtedy ta ilość głosów też będzie skumulowana Oczywiście żartuję sobie tutaj nie przeciągam już serdecznie wam za Dziękuję Trzymajcie się no i cóż do usłyszenia w piątek hej








